Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 07-12-2009, 05:41 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Adela rikthehet nė Luz bashkė me Bjordin

Adela rikthehet nė Luz bashkė me Bjordin

Festa me nxėnėsit dhe vizita e Bjordit nė shtėpinė e Adelės

Tashmė ka filluar njė jetė tė re duke hedhur mbrapa krahėve tė kaluarėn qė nuk e mbushte dhe nuk ia kėnaqte ambicjet dhe ėndrrat e saj pėr jetėn. Mendoi ta fillonte nga “Big Brother”, e imagjinonte qė diēka e mirė do t’i ndodhte nė jetėn e saj, por kurrsesi nuk mund t’ia merrte mendja se kthesa nė jetėn e saj do tė ishte me tė vėrtetė jashtė ēdo imagjinate dhe parashikimi. Gjithkush qė mundohet tė harrojė njė lidhje, aq mė shumė kur ajo ka qenė e gjatė, gjen njė mėnyrė pėr ta bėrė, tė rrijė disa kohė vetėm e tė reflektojė pėr tė ardhmen. Por nė rastin e Adelės ndodhi ndryshe, ndryshimi filloi paralel me njė histori dashurie e cila ka bėrė qė ēdo gjė tė re nė jetė, ta shohė me mė shumė optimizėm, pasi ajo nuk ėshtė vetėm nė kėtė ndryshim, por ka nė krah Bjordin njė djalė qė e do dhe e adhuron pa fund. Miqtė e tij tregojnė se Adela me Bjordin dashurohen shumė aq sa ēdo moment dhe ēdo vend ėshtė i pėrshtatshėm pėr ta, pėr t’i dhuruar njė puthje a njė pėrqafim njėri-tjetrit. Por jeta nė shtėpinė tek Blloku nė Tiranė nuk ia ka zbehur Adelės dėshirėn qė tė shkojė nė vendlindjen e saj. Disa ditė mė parė ajo sė bashku me Bjordin kanė shkuar nė Luz, pikėrisht nė shkollėn ku Adela ishte mėsuese deri nė ditėn qė u fut nė “Big Brother” . Atje dy tė rinjtė i kanė pritur si heronj madje stafi i profesorėve dhe nxėnėsit kishin pėrgatitur pėr ta njė festė surprizė. Adela ka parė qė miqtė e saj tė vegjėl janė lumturuar shumė pėr mėsuesen e tyre e cila tani ėshtė bėrė Vip ndėrkohė qė kanė ndjerė keqardhje teksa ajo ka bėrė dorėzimet pėr tė mos u kthyer mė nė Luz si mėsuese, pasi tashmė ka tė tjera plane pėr tė ardhmen. Gjithsesi pėr Adelėn mėsimdhėnia ka qenė njė eksperiencė e cila i ka shijuar dhe pėlqyer shumė. Mė pas Adela ka ēuar Bjordin, tė dashurin e saj nė shtėpinė e prindėrve. Tani duket i largėt ai momenti i zemėrimit dhe tronditjes sė familjes sė saj, pėr guximin e vajzės e cila jo vetėm u fut nė “Big Brother”, por arriti deri aty sa tė konsumonte njė histori dashurie nė sy tė gjithė shqiptarėve. Filloi tė zbutej kjo situatė qė kur e ėma e Adelės u bė vetė pjesė e spektaklit, njė gjė qė ajo as do ta kishte ēuar nėpėr mend. Mirėpo tani edhe vetė i ati i Adelės ėshtė mėsuar me situatėn e re dhe ka pranuar jetėn e re qė ka zgjedhur e bija. Nė fund tė fundit njė prind do mė tė mirėn pėr fėmijėn e tij paēka se shumė herė skenarin e kėsaj jete e pėrgatisin vetė ata.

Vizita ne korce me Pronarin e Redbullit-Njė tjetėr vizitė e Adelės dhe Bjordit ka qenė ajo nė qytetin e Korēės ku ishin tė ftuar nga Enada At’nikolla, njė stiliste shumė e njohur dhe bashkėshorti i saj, Agim Zeqo njėkohėsisht edhe pronar i Redbullit pėr Shqipėrinė. Ata i kanė bėrė ftesė ēiftit qė tė shkonin bashkė me ta nė Korēė dhe nė fakt duket se ka qenė njė ide e mirė pasi Adela dhe Bjordi kanė kuptuar se edhe atje kanė fansa tė shumtė. Sapo korēarėt mėsuan se dy tė rinjtė ndodhen aty, nxituan tek hoteli ku ishin akomoduar dhe kėrkuan t’i takonin dhe t’ju merrnin autografe.

Darkat dhe drekat ne shtepi -Meqenėse kanė njė shtėpi tek blloku, pėr tė qenė sa mė tė qetė nė intimitetin e tyre, Bjordi dhe Adela pėlqejnė qė shumė shpesh tė porosisin ushqimin nga restorantet e ndryshme qė ndodhen aty pranė dhe tė hanė nė shtėpi. Aty kanė tė gjitha kushtet dhe ndjehen mirė dhe tė qetė. Ky ėshtė rituali i tyre kur ndodhen nė Tiranė dhe kur nuk kanė ftesa nga miqtė e tyre.

Gjithashtu njė nga vendet qė ata kanė filluar tė frekuentojnė mė sė shumti kur dalin mbasditeve ėshtė edhe “Vila 100” , njė vilė e vjetėr italiane tė cilėn po e adopton me shumė shije pėr restorant, analisti i njohur i “Big Brother” dhe kryeredaktori i revistės “Shqip”, Arjan Konomi. Atje dy tė rinjtė ndjehen mirė dhe tė qetė pasi lokali i cili ndodhet mbrapa Shallvareve nuk ka filluar akoma punė dhe nuk ka akoma klientė.

Planet nė televizion, kinema dhe muzikė-Akoma nuk i kanė idetė e qarta se ēfarė do tė bėjnė me gjithė kėtė famė, si do ta menaxhojnė nė mėnyrė qė t’ju shėrbejė pėr tė ardhmen. Pėr momentin po shijojnė famėn e tyre dhe fansat qė i duan dhe i mirėpresin kudo ku ata shkojnė. Ndėrkohė qė Adela e ka tashmė njė ftesė zyrtare pėr tė punuar tek programi “E diell” nė Top Channel, Bjordi duket se nuk ėshtė orientuar akoma nė realitetin shqiptar e aq mė shumė si njė djalė tashmė shumė i njohur.Mesa duket nuk do kthehet mė nė Itali, ashtu siē bėri edhe Arjoni por nuk dimė se ēfarė ka menduar tė bėjė nė Tiranė. Por njė gjė ėshtė e sigurtė, ai ka pasion kinematografinė dhe akoma njė alternativė pėr tė, siē ėshtė prova qė iu orofrua nga njė menaxher italian. Thuhet gjithashtu qė kanė disa plane edhe nė muzikė.

Last edited by Kujdestari; 10-10-2011 at 02:29 PM.
Reply With Quote
  #2  
Old 12-29-2010, 09:36 AM
rockyleak rockyleak is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 1
Default Re: Adela rikthehet nė Luz bashkė me Bjordin.

temė e bukur
Reply With Quote
  #3  
Old 01-25-2011, 04:25 PM
Media_Group's Avatar
Media_Group Media_Group is offline
Super Moderator
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,467
Default Re: Adela rikthehet nė Luz bashkė me Bjordin.

Originally Posted by Kujdestari View Post
Adela dhe Bjordi: “Do rikthehemi sė shpejti nė ekran”

Ata kanė rrėfyer gjithmonė se duan tė jenė tė angazhuar nė televizion dhe ia kanė dalė. Ēifti, aq i dashur prej publikut tė gjerė, menjėherė pas pjesėmarrjes tek “Kėnga Magjike”, ka bėrė njė program tė ngjeshur qė fillon me regjistrimin nė tė njėjtin universitet privat, ku Adela ndjek degėn e psikologjisė, ndėrsa Bjordi atė tė regjizurės.


Adela ka disa javė qė ka filluar njė program tė pėrditshėm muzikor tek “Greta Music Radio”. Aty ajo, jo vetėm qė transmeton muzikė sipas kėrkesave tė dėgjuesve, por ka mundėsi tė komunikojė me dashamirėsit e saj me anė sms-ve, tė cilat pėr hir tė sė vėrtetės janė tė shumtė. Ky program, krahas funksionit tė tij argėtues, duket edhe si njė lloj testimi i popullaritetit tė Adelės, vajzės qė u pėlqye dhe u votua aq shumė gjatė qėndrimit tė saj nė “Big Brother” dhe qė vazhdon tė pėlqehet akoma. Nga ana tjetėr, Bjordi duket se ka realizuar njė ėndėrr tė hershme, atė tė angazhimit nė televizion, por si asistent regjisor, njė punė qė ai e ka dashur fort dhe po e shijon shumė. Bėhet fjalėn pėr programin “Albania next top model”, i cili po transmetohet nė kanalin dixhital T. Ai ėshtė njė reality show, ku vajzat aspirante pėr modele janė nė kompeticion pėr tė fituar ēmimin e parė. Aty Bjordi bėn edhe editorin e pėrmbledhjes ditore qė transmetohet ēdo darkė nė orėn 20. Pas eksperiencės sė tij nė “Big Brother”, ku ishte ai i vėzhguar, tani Bjordi ėshtė nė anėn tjetėr tė kamerave, ku vėzhgon konkurrentėt dhe zgjedh ēdo ditė momentet mė tė bukura pėr t’i sjellė nė njė pėrmbledhje ditore. Ndėrkohė qė rrugėt e tyre, pėrsa u pėrket angazhimeve tė lartpėrmendura janė ndarė, pasi njėra ėshtė nė radio e tjetri nė televizion, duket se sė shpejti do tė bashkohen nė njė projekt tė madh televiziv, siē ėshtė programi “Dancing with the stars”. Kėto ditė ėshtė konfirmuar prezenca e Adelės dhe Bjordit nė kėtė program, ashtu si vitin e kaluar, por nuk dihet akoma se cili do tė jetė roli i tyre. Por pėr fansat e kėtij ēifti, e rėndėsishme ėshtė se do kenė mundėsi qė t’i shikojnė akoma nė televizion, nė tė njėjtin program, i cili thuhet se do tė fillojė diku nga fillimi i marsit. Ne u urojmė suksese tė dyve!

“Big Brother 4” nė sytė e Adelės dhe Bjordit

Ashtu si tė gjithė dashamirėsit e kėtij formati televiziv, edhe Adela dhe Bjordi e kanė ndjekur kėtė edicion tė ri tė “”Big Brother” dhe si ish-pjesėmarrės, natyrisht qė kuriozitetin e kanė mė tė madh se tė tjerėt. Adela ka qenė akoma mė e vėmendshme, pasi i duhet tė pėrgatisė ēdo javė njė rubrikė kushtuar banorėve tė “Big Brother 4” nė gazetėn e pėrjavshme “Paloma”. Aty Adela i ėshtė rikthyer profesionit tė zyshės qė jep nota, pasi rubrika ėshtė konceptuar si njė listė notash, qė fillon me notėn katėr pėr personazhin mė pak tė pėlqyer sipas saj dhe deri tek nota dhjetė pėr personazhin mė tė pėlqyer. Adela, si njė mėsuese e rreptė, nuk ia ka dhėnė akoma askujt notėn dhjetė, pasi sipas saj deri tani asnjėri nuk e meriton atė. E pyetur nga “Panorama plus”, Adela rrėfen se deri tani banorėt qė ajo pėlqen mė shumė janė Neda dhe Marjeli, ndėrsa mė pak tė pėlqyerit Algeni dhe Ermela. Ajo ka shumė rezerva pėr mėnyrėn se si impostohen banorėt para kamerave, duke kompromentuar seriozisht natyrshmėrinė e lojės. “Nė fillim edhe ne e kemi pasur mendjen tek kamerat, por kjo nuk ka zgjatur mė shumė se njė javė. Mė pas, askush nuk ėshtė se e ka pasur mė mendjen tek ato, pasi njeriu pėrshtatet me ēdo mėnyrė tė jetuari. Banorėt e “Big Brother 4” jo vetėm qė flasin nė funksion tė kamerave, por shpesh u drejtohen atyre, flasin me kamerat”, – thotė Adela. Njė tjetėr fakt qė e bezdis jo pak ėshtė edhe gjuha. “Nuk e di, por mė duket sikur kėta banorė po kontribuojnė seriozisht pėr tė shkatėrruar gjuhėn shqipe. Unė nuk kam durim t’i dėgjoj mė shumė se pesė minuta, pasi gjuha e tyre ėshtė shumė e varfėr, gramatika ėshtė nė nivele mjerane dhe kjo bėn qė tė bezdisesh teksa i dėgjon. E kuptoj handikapin e tyre pėr faktin se kanė jetuar jashtė, por ne kemi nevojė tė kuptojmė se ēfarė thonė”, – vijon ajo. Gjithsesi, Adela thotė se megjithė kėto defekte, “Big Brother” ka qenė dhe do tė mbetet njė program shumė i ndjekur dhe i pėlqyer.

Ndėrsa Bjordi rrėfen se i ka ndjekur mė pak, pėr arsye se angazhimi i tij nė punė nga mėngjesi nė darkė, ia bėn tė pamundur, por me aq sa ka parė edhe ai ka krijuar simpatitė dhe antipatitė e tij. Bjordi pėlqen Marjelin dhe Ogrenin dhe nuk pėlqen Elisėn dhe Ermelėn.
__________________

Last edited by Media_Group; 01-25-2011 at 11:19 PM.
Reply With Quote
  #4  
Old 02-08-2011, 11:18 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Adela rikthehet nė Luz bashkė me Bjordin

Originally Posted by Media_Group View Post
Adela dhe Bjordi: “Do rikthehemi sė shpejti nė ekran”
Adela dhe Bjordi nė paskuintat e yjeve

Ēifti mė jetėgjatė i “Big Brother” do tė jetė edhe gjatė kėtij viti pjesė e paskuintave tė “Dancing with the stars”. Pas eksperiencės sė vjetshme nė kėtė spektakėl, dy tė dashuruarit janė zgjedhur sėrish nga stafi i organizatorėve.


Aktualisht Adela ėshtė drejtuese e emisionit “This is Hit” nė “G.M.Radio”, ndėrsa Bjordi ėshtė bėrė pjesė e “Albanian Next Top Model”, nė rolin e as/regjisorit.
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
adela, albania, big brother 2009, bjordi, top channel


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off