Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Latest news about Albanian celibreties » Sabri Fejzullahu: I rikthehet aktrimit pas 21 vjetėsh

Latest news about Albanian celibreties News and gossip about Albanian singers

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 01-21-2012, 08:09 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Sabri Fejzullahu: I rikthehet aktrimit pas 21 vjetėsh


Sabri Fejzullahu: I rikthehet aktrimit pas 21 vjetėsh

Edhe pse nuk ka fitim nė fushėn e aktrimit, dėshira dhe nostalgjia pėr t’u marrė me profesionin e vjetėr e kanė shtyrė Sabri Fejzullahun qė pas 21 vjetėsh t’i kthehet punės nė Teatrin Kombėtarė tė Prishtinės.

Me ftesė tė drejtorit artistik tė kėtij teatri dhe drejtoreshės Burbuqe Berisha, tani ai do tė jetė pjesė e shfaqjes “Dosja H” e Ismail Kadares me regji tė Agim Sopit dhe dramaturgji tė Ag Apollonit.

“Me shumė kėnaqėsi e kam pritur ofertėn nga drejtori artistik dhe drejtoresha e Teatrit Kombėtarė tė Prishtinės pėr tė qenė pjesė e shfaqjes “Dosja H”nga i madhi Ismail Kadare dhe regjisorit mė tė madh shqiptarė Agim Sopi.

Ėshtė njė emocion mjaftė i madh qė pas 21 vjetėsh pėrsėri po kthehem nė vendin e vjetėr”, ka thėnė ai pėr “Zėri”. Nė kėtė shfaqje Sabriu do tė ketė rolin e “Cutės” njė hamall qė kryen njė funksion mjaftė tė madh nė tėrė ngjarjen.

“Rolin e kam pranuar me shumė kėnaqėsi dhe ndjehem i lumtur qė luaj me gjeneratėn e re. Ėshtė njė staf i shkėlqyer i aktorėve. Ndėrsa sa i pėrket fitimeve dihen shumė mirė kushtet e aktorėve tė Teatrit Kombėtarė, edhe pse ministri i ri ua ka ngritur pagat, por teatri ka nevojė ende pėr mbėshtetje.

Mirėpo unė kėtu nuk kam hyrė pėr tė fituar por pėr ta realizuar dėshirėn qė kam pėr aktrim”, pėrfundon ai.

Gazeta Zeri
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
agim sopi, aktrim, sabri fejzullahu


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off