Navigation » Forum > DAILY PRESS AND MEDIA, POLITICS... > Writers who associate with Albanur > Dibran Fylli » UDB-ja serbe dhe udbashėt shqipfolės kosovar

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 07-18-2009, 10:41 AM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,900
Default UDB-ja serbe dhe udbashėt shqipfolės kosovar


Shkruan: Dibran Fylli


Nga Drenica Ademjashariane____________________________________ ____________/Pėrndjekėsi i djallit-df/

UDB-ja serbe dhe udbashėt shqipfolės kosovarKOHA ĖSHTĖ, DUHET HAPUR DOSJET E KRIMINELĖVE


Se ka pas shtypje, represion, dhunė, pėrndjekje, krime...mbi popullin shqiptar tė Kosovės, kjo s’ka diskutim. Kush i bėri ato, kjo s’do vu nė pikėpyetje, por se duhet shikuar e hulumtuar mė thellė, kjo do punė he guxim. Kush ishin udbashėt kriminel, kjo pyetje mbetet pa pėrgjigje. S’ėshtė aspak e kėndshme pėr ata e pėr kėta qė e dinė dhe po heshtin.

Nėse rrugėtimi tė qo deri tė vend rėnia e Komandant Mujė Krasniqit nė Gorozhub, atje ku iu kishte zėnė prita mė 14 dhjetor 1998, nė njė lisė tė gjatė qė edhe sot ekziston, do t’i gjesh tė gdhendur emrat e shumė policėve kriminel serb. Nė atė ditė tė kobshme dhjetori, kur ishin gdhendur emra kriminelėsh, pėr tė mbetur dėshmi e krimit, patėn rėnė nė pritė 140 ēlirimtar tė prirė nga Komandant Muja e tė bindur se njė ditė do tė vijė liria ashtu si e patėn bėrė betimin kur ishin radhitur nė rreshtat e UĒK-sė.

Njė emėr qė tė bie nė sy dhe qė lidhet me ngjarjet e mė hershme, me dhunėn e mė keqtrajtimet e tij ndaj popullit shqiptar, ėshtė ai i LAZA-KLINA. Kėshtu ėshtė gdhendur ky emėr nė lisin e gjatė qė edhe sot po i ndalon rriten. Sipas dėshmive, ky emėr krimineli ėshtė i Laza Drashkoviqit nga Stupa e Klinės dhe Laza Zhivkoviqit nga Krusheva e madhe e Klinės. Kėtė me bindje tė plotė e dėshmon Pren Palushi, i cili ndėr tė tjera thotė: “...ky ka qenė kauboji i Klinės, kriminel ma tė madh nuk ka pas Klina...”.

Nė anėn tjetėr tė njė tavoline nė njė kafiteri tė kėsaj qyteze tė bukur tė buzėdrinit qėndron njė burrė me plis tė bardhė nė kokė. Ai, tek po dėgjonte kėtė emėr, kontrollonte portofolin e vet dhe nxjerr njė letėr ku po shkruante emri i Lazes. Plisbardhi ėshtė babai i Komandant Kapuqit, Halil Krasniqi, i cili po sa mori frymė thellė filloi rrėfimin: “Unė sa herė qė shkoi nė atė vend nuk mund ta shikoj atė lisė ku ėshtė gdhendur ky emėr krimineli. Aty afėr lisit atėherė ka qenė e shtruar njė batanije dhe ca drunj tė ndėrtuar si istikam prite e zezė...eh, eh...mė kujtohet dhe nuk me hiqet nga mendja viti 1994, kur vet ky Laza me mur nė pyetje nė stacionin famėkeq tė Klinės. Mė pat pyetur pėr Mujėn me orė tė tera. Me thoshte; A ėshtė ai Muja me ēifteli djali yt ?, po i thosha unė dhe pas disa orėve me liruan, por tė nesėrmen, bashkė me Hajdarpashiqin erdhen nė Qabiq, prapė e kėrkonin Mujėn. Muja ia therri, ai pėr tė gjallė nuk iu binte nė dorė hyqymetit. Kur u ktheva nė oborr ishin tė nervozuar dhe nga inati me rrahėn nė mes tė oborrit dhe atė para fėmijėve dhe para familjes. Kurrė nė jetė nuk kam pėr ta harruar atė moment. Nuk kishte mė vėshtir. Pastaj me morėn me vete nė stacionin e policisė nė Klinė. Aty dihet tani, derisa u lodhėn he n..., por aty nuk e kisha dert se nuk me shihnin fėmijėt e as familja...”
Nė anėn tjetėr tė tavolinės ishte ulur Hysniu, ai herė skuqej e herė bėnte pėr t’u ngritur nė kėmbė dhe me njė buzėqeshje ironike vazhdoi tregimin pėr kriminelėt qė ai i quante gjakpirės e tė pa ngopur me gjak shqiptari. Hysniu u ngritė nė kėmbė dhe iu drejtua plisbardhit: “Po pse nuk po flisni drejtė o burra. Laza e Hajdarpashiqi janė kanė tė pandarė me Dervish Krasniqin, me Qazim Berishėn, me Adem Hitajn e me shumė tjerė qė nuk na kanė lanė vend mbi tokė. E sot ku janė kėta kriminel ?! aiiiiih...”

Nėse duam tė flasim drejtė e pa rrotulla, kėta kriminel sot po shėtisin lirshėm nėpėr Kosovė, bile bile edhe tė shoqėruar me shumė kėnd qė nuk do t’ua merrte mendja. Unė do thosha, ėshtė koha qė tė hapėn dosjet e kriminelėve, sepse kėtė e dinė tė gjithė. E dinė edhe organet e drejtėsisė, e mė sė miri e dinė populli qė e ka vuajtur me shpinė. Pse heshtin, ėshtė pyetje qė kėrkon pėrgjigje !? ata qė dinė pėr krime. Ata qė i njohin kriminelėt e heshtin, turpi le tė bie mbi ta. Pse nuk ka ose ėshtė numėr i vogėl i akuzave pėr kriminelėt ? A nuk ėshtė provė e mjaftueshme kur dihet kush i dėboi me dhunė nga shtėpitė e tyre, i rrahu, i plaēkiti, i djegu dhe sė fundi i masakroi ?! Eh pra, kėta ishin serbet vendor bashkė me udbashėt shqipfolės qė i njohim tė gjithė, por ...s’ka akuza. Unė do e pėrmbylli shkrimin tim kėshtu sepse nuk di tė shprehem ndryshe e as tė shkruaj shkrimin qė do t’i shkonte pėr shtati kėsaj shoqėrie qė po merr frymė lirie nė shekullin e mbrapsht....

Mashtrimi apo mashtruesit e popullit__________/Pėrndjekėsi i djallit- df/

Kosova shtet multietnik jo vetėm me minoritete por edhe me...

PARA SE TĖ HAPĖN DOSJET - LĖSHOJANI NJĖ SY KĖTYRE EMRAVE !

Dikush mund tė pyes, prej nga tash kėta emra ?
Pėrgjigja ėshtė e thjeshtė, asgjė nuk humbė nė kėtė botė !
Pjesa e parė e kėtij shkrimi ėshtė nxjerrė ashtu si ėshtė i publikuar nė faqen e internetit nga: _______, pa asnjė ndėrhyrje, kurse pjesa e dytė ėshtė publikuar mė parė nė faqen e internetit nga /Pėrndjekėsi i djallit nė Kosovė/. Tash mos u ēuditni pse ėshtė kėshtu, sepse koha ka ardhur qė ta njeh qeni tė zonė, pėrndryshe mund tė ndodhin kafshime, infektime, rrena, mashtrime e tė vijė deri aty sa tė bėhet “mut me lakna” !?


-I-

Udbashėt e Kosovės me emėr e mbiemėr


1. MEHMET SHOSHI- spiun (ministėr i UDB-sė)- merrte vetė pjesė nė torturimin e tė burgosurve
2. FEVZI AJVAZI- spiun
3. JUSUF KARAKUSHI- spiun udbash mė vonė ministėr i UDB-sė
4. HASAN MEHMETI-ish-kryeshef i Sigurimit shtetėror (UDB-sė) nė Prishtinė;
5. NAZMI JUNIKU-ish-sekretar Krahinor i Jurispodencės dhe Administratės sė Pėrgjithshme;
5. DURAK JASHARAJ-ish-gjykatės hetues;
6. HALIL KELMENDI-ish-prokuror publik;
7. DURMISH KOĒINAJ-ish-kryetar i trupit gjykues
8. SHEFQET BYTYQI-ish-gjykatės;
9. FEHMI GASHI-ish-gjyqtar porotė;
10.YMER OSAJ - gjyqtarė
11.HASAN BERISHA-ish-gjyqtar porotė;
12.NAZMIJE KRASNIQI-ish-procesmbajtėse nė gjykim;
13.ISAK HASANI-gazetar i „RILINDJES“;
14.ALI OLLONI- ish-gazetar i”Zėrit tė rinisė”
15.FAHREDIN GUNGA-ish-kryeredaktor i Radio Televizionit tė Prishtinės(RTP


Udbash qė torturonin tė burgosurit

16. Bafti Jakupi,
17. Lutfi Ajvazi
18. Ejup Bajgora
19. Mehmet Haskaj
20. Ibush Kllokoqi
21. Drago Dragojeviq
22. Muharrem Dana
23. Sllobodan Mijoviq
24. Asllan Sllamniku
25. Shefqet Hashani
26.Zenun Shala
27.Naip Hoxha
28.Refik Tashi
29.Metush Sadiku
30.Zejnullah Shala
31.Hasan Mehmeti
32.Shefqet Obria
33.Faik Nura
34.Metė Kuqi

PAK A SHUMĖ TĖ GJITHĖ KĖTA GJENDEN EDHE TĖ DOSJA E ADEM DEMAĒIT.


vazhdojmė me tė tjerėt

35. Metush latifi - gjyqtarė
36. Tadej Rodiqi - gjyqtarė
37. Hilmi Zhitia - gjyqtarė
38. Nexhat Ajro - prokuror
39. Mehmet Maliqi - ministėr i UDB-sė ( babai i Shkėlzen Maliqit)
40. Flori Bruqi - gazetar i tanjug-ut (lexo Ninit)
41. Isak Nishevci - gjyqtarė..

Tė tjerė qė qiten nė kurth rininė studentore

42. Rrahman Kastrati-oficer Jugosllav dorė nė burgosjen e Gjyle Krasniqit
43. Adem Ymeri- arsimtar, shkolla e mesme Shtime
44. Hasan Murena- fshati Hade Obiliq, spiunoi 29 veta tė gjithė ushtarė shqiptarė ( Zėri i Kosovės
numri 6 viti 1983 faqe 15).
45. Sadik Blakaj- Komuna e Istogut nė bashkėpunim me udbashėt Selim Brosha e Jusuf Karakushi i
cili ka qitur nė kurth plakun Qazim Sabit dhe Tahir Demajn, tė dy nga Gjilani. Mė vonė Sadik
Blakaj ka shkuar nė Paris i cili e ka qitur nė kurth Hysen Gegen qė u dėnua me 13 vjet Burg.
46. Hasan Cėrvadiku - profesor udbash nė Prishtinė ( profesor nė shkollėn kulturologjike ku qenė
burgosur dy nxėnės tė asaj shkolle Afrim Zhitia dhe Esat Brajshori)
47. Halil Mujė Kabashi- fshatit Gjurakoc
48. Ismail Horri - nga Istogu
49.Sami Aliēkaj- fshati Carrabreg (tė dhėna mė tė hollėsishme rreth bėmave tė tyre mund tė gjenden
tė Zėri I Kosovės numėr 5 viti 1983 faqe 15)
50. Isuf Pllana-fshati Shtitaricė ish arsimtar i historisė nė Obiliq (Zėri i Kosovės nr. 7/1983 faqe 14 )
51. Gani Shoshi dhe
52.Hajdar Shoshi (babė e bir) fshati Staradran Komuna e Istogut
53. Istref Sadiku- udbash Ozdrim ( 7/83 zėri i Kosovės).
54. Zenun Ēelaj- profesor i kimisė dhe
55.Rrahim Pėrēukunprofesor tė QAMO" Muharrem Bekteshi Vushtrri (Zėri i Kosovės nr.7. 1983)
56. Rexhė Zeqiraj- Pasjak afėr Gjilanit i njohur si Rexhė pasjaku vegėl e Selim Broshės
57. Bajram Troshupa- arsimtar i fizkulturės nė Prishtinė
58. Klodin Shiroka- arsimtare e matematikes (mbesa e Kolė Shirokes)
59. Fatmir Rexhepi- aktivist i LSP punonjės tė Prishtinės, (ėshtė zgjedhur ministėr i punėve tė
brendshme nė qeverinė e re tė Agim Ēekut)
60. Jonuz Salihu, arsimtar i kimisė dhe aktivist i Lidhjes Komuniste,sekretar nė Qamo " Milladin
Popoviq” - Normalja e Prishtinės (ishte i zgjedhur Ministėr i Drejtėsisė nė Qeverinė e Kosovės)
61. Hasim Milici- fshati Papaz komuna e Ferizajt
62. Januz Loshi- udbash famėkeq nė komunėn e Skėnderajt
63. Bahtir Asllani- udbejc Makermal-Drenicė (Zėri i Kosovės numėr 4 viti 1983 faqe 15)
64. Vuksan Vuksanaj- udbash qė pėrcillte emigracionin nė Nju Jork
65. Zyhra Kurteshi (Kastrati)- fshati Lebushė Komuna e Deēanit
66. Demė Muja- Pejė, udbash plagos pėr vdekje tre fshatarė tė Radavcit dhe pėr kėtė as edhe njė ditė
nuk mbanė burgė.
67. Bajram Fazliu – (Ēarraniku ose PATLIGJANI), fshati Iligje - Pejė
68. Izet Imeri- Komogllav Ferizaj
69. Hasan Lekiqi- udbash Gadime Komuna e Lipjanit
70. Asllan Hetem Ibrahimi- Gadime e Epėrme me vajzėn e gruas Xhevahiren, punonte nė UDB
71. Agim Tasholli - Gadime e Ulėt, (nip i kryeudbashit Faik Dudushi)
72. Faik Dudushi - kryeudbash
73. Ejup Kamerolli- Llapashticė
74. Ahmet Deliu - Podujevė
75. Ahmet Ahmeti- gjykatės (dėnoi kadri osmanin)
76. Sokol Osman Oruqi - Turiqevc Skėnderaj
77. Maliq Sheholli dhe
78. Fatmir Sheholli- (babė e bir),- ky i dyti edhe sot punon pėr UNMIK-un
79. Nijazi Hasani- fshati Rakovicė ose si e kanė quajtur ndryshe Nijazi Kisha ( pėr tė gjithė kėta
mund tė lexohet nė Zėrin e Kosovės numėr 10 viti 1984 si dhe nė ZIK numėr 5 viti 1985)
80. Fehmi Bradashi- profesor i gjeografisė nė shkollėn e mesme “8 Nėntori” nė Podujevė
81. Ramiz Shehu " Hitleri"- mėsues
82. Ukė Muēaj - gjykatės nė Pejė
83. Nezir Sherifi- udbash nė Ferizaj
84. Shaqir Uka dhe
85. Vahide Uka- (burrė e grua njeri dhėndėr i Halit Ternavcit e tjetra e motra)
86. Xhafer Qorri - (i vrarė nga njė polic magjup gjatė luftės se fundit ne trafostacionin e
Drenasit,pėrndryshe ky kishte dorė ne masakrat e Qirezit, Likoshanit dhe Abrise)
87. Hamze Shtutica- (njėjtė sikur Xhafer Qorri, por ky i vrarė pas luftės sė UĒK-sė dhe me njė
proces tė montuar pjesėtarėt e UĒK-sė, gjykata unmikistano serbo indiano ruse i dėnoi me nga
30 vjet burgim, kinse pėr kėtė vrasje tė kėsaj kafshe tė quajtur njeri)
88. Zenel Hoti- fshati Godanc i Drenasit


EMĖRAT TJERĖ TĖ SPIUNĖVE

89.Zymer Maqastena- spiun
90.Ibush Arifi - bashkpuntor i udbes me tė bijtė nga Bakshia
91.Murat Zhevelli
92.Ibėr Hasku - udbash (e vrau Haxhi Tishukun)
93.Januz Haklaj - spiun
94.Hysen Prushi – bashkėpunėtor i UDB-sė
95.Shaban Abazi
96.Agim Muhaxheri - gazetar (ky nė vitin 1990 publikisht nė gazetėn Rilindja kishte kėrkuar falje pėr bėmat e tij dhe natyrisht..hm.. ishte falur sepse megjithatė e kishte kuptuar gabimin qė kishte bėrė punėn e dreqit)
97.Ramė Ademaj - udbashė Pejė
98.Istref Sadikaj - udbashė Pejė
99.Ramė Ademi - kryeudbashė Pejė
100.Rrahman Zylfiu - udbashė Kumanovė
101.Rabit Zylfiu- ( ishte dėrguar nė Turqi pėr tė bėrė atentat nė Sabri Novosellen dhe pasi e kishte burgosur policia turke ky nė njė proces gjyqėsor edhe kishte pohuar kėtė gjė se: " ishte dėrguar pėr tė pėrcjellė njė emigrant shqiptar nga Jugosllavia” - pėr kėtė mė hollėsisht shkruan; Zėri i Kosovės" numėr 6 viti 1983)
102.Behxhet Jashari - udbash hajdut
103.Behxhet Behxheti - Shkup
104.Januz Panjolli - Shkup (Zėri i Kosovės numėr 7 vitit 1983)
105.Rexhep Musliu - Shkup
106.Hasan Abazi - historian Kėrēovė
107.Selman Sadiku -
108.Nexhemedin Rustemi - Kėrēovė
109.Hamit Hamiti- (dėbohet nga Shqipėria si agjent i UDB-sė dhe vazhdon punėn nė Maqedoni, pra kjo vėrteton qė Jugosllavia tentonte tė qonte spiun nė Shqipėri tė cilėt gjoja si tė pėrndjekur nga serbet...pra shihet se si ky spiun ishte zbuluar nga Tirana dhe me ta kthyer, ky kishte vazhduar punėn e tij nė SPB tė Maqedonisė )
110.Zylal Abedini - udbash SPB Maqedoni
111.Abdyl Zhuta - udbash Ohėr
112.Edin Marku – udbash Dibėr
113.Ajrush Toska - udbash Strugė
114.Sherif Trema - udbash Kėrēovė
115.Kaim Murtishi- (zik numėr 3 viti 1984)
116.Mehmet Hasku - udbash Pejė
117.Halit Deliu - spiun nga Majaci
118.Xheladin Beēiri - udbash
119.Kristė Gegaj - Istog (personalisht shkon dhe burgosė Emine Mahmutajn)
120.Xhelil Shala - Hade
121.Nijazi Limanovski-Limani
122.Xhabir Alija-Ilijovski- (zik numėr 3 viti 1985 faqe 19)
123.Esat Limani – spiun, arsimtar i biologjisė
124.Mustafa Abedinoski
125.Qamil Muhaxheri- (udbash nė ambasadėn e Jugosllavisė nė Tiranė - ma vonė e patėn dėrguar nė Cyrih pėr tė pėrcjell emigracionin (zėri i Kosovės 7-8 gusht -shtator 1986)
126.Nezir Sherifi - udbash Ferizaj
127.Enver Gashi - diplomat Cyrih
128.Sali Bajrami,
129.Ibush maraj,
130.Sinan Blakaj,
131.Nimon Blaka- tė gjithė nga Vrella (Zėri i Kosovės 4 prill 1987)
132.Murat Shevelli
133.Enver Shevelli
134.Naser Shevelli- (inspektor Supovc)
135.Ramadan Sermagjaj- (kryudbash Gjilan)....................................

(kėsaj radhe lista pėrfundoi me 135 emra...hmmmm...hajde, hajde, hajde....)

Zoti e boft hajr!
http://a8-asy.a8ėė.net/a8-ads/adftrclick?redirectid=66d238bb49c55042f37c8cb7b2a4 37ac
.................................................. .................................................. .................................................. ............
-II- shkrimi ėshtė i dėrguar nga:______________________________________________ _/ Qazim Xani – Lubjanė/ ARGATĖT E UDB-sė NĖ SLLOVENI
Nė korrik 2003 nė Lubjanė doli nga shtypi libri i Dushan S. Lajovic, ish KONSULL NDERI I PĖRGJITHSHEM nė Zelandė tė Re me titull: “MIDIS LIRISĖ DHE YLLIT TĖ KUQ” – “MED SVOBODO IN RDEČO ZVEZDO”( lexo ne origjinal). Nė kėtė libėr janė tė shėnuar 13.901 persona – bashkėpunėtorė tė UDB-sė. Secili e ka Dosjen e vet. Bashkėpunėtorėt e regjistruar tė UDB-sė kanė shenjat prej -0050000 deri -0059999. Tė gjithė e kanė pasur tė njohur statusin e vet. Njė bashkėpunim me UDB-nė zakonisht e kanė konfirmuar me nėnshkrimin e deklaratės pėr bashkėpunim. Detyrat e besuara i kanė kryer konform udhėzimeve tė dhėna nga agjentė profesional dhe rezervistė tė UDB-sė.
Shqiptarėt tė cilėt ishin bashkėpunėtor tė UDB-sė nė Slloveni, nxjerrė nga ky libėr janė:
(shėnimet janė tė pėrshkruara ashtu siē janė nė libėr)
Mbiemri Emri Datėlindja Numri i Dosjes (SDV)
01. ADEMI VELI -15/8/56 0052641-00000
02. ALIJA REDJEP - 8/5/52 0016736-00004, 0052677-00000
03. ALILI ISEMAIL - 1/11/63 0055000-0000
04. ALILOVSKI DERVIŠ - 10/10/45 0060000-07804
05. ALIRIZA NEŠAT - 1/7/42 0052620-00000
06. ALIU FAZLI - 17/11/57 0014000-05957, 0055000-00000
07. BAJRAKTARI HALIT - 2/6/54 0016751-00071, 0052741-00000
08. BARBATOVCI RAMADAN - 27/4/57 0055000-00000, 0000198-21131
09. BESIMI HASAN - 19/3/34 0000198-23124, 0000198-24058, 00553278-00000
10. BISAKO DAMJAN - 10/10/65 0052969-00000
11. .................................................. .......................
12. DJELOŠEVIČ MARAŠ - 25/7/36 0060000-05133
13. DEMIRI NAZMI - 21/3/54 0003551-00000, 0055000-00000
14. DŽUKAJ ČERIM - 8/11/59 0055000-00000
15. DŽELADINI SKENDER - 25/3/61 0053306-00000
16. ELSHANI SULEJMAN - 20/1/50 0055000-00000
17. HOXHA XHEVDET - 15/4/59 0055000-00000, 0016751-00126
18. HUSEINI SHABAN - 9/3/35 0052731-00000
19. ISENAJ ALIJA - 6/2/48 0055000-00000
20. IZEROVSKI ISTREF - 10/6/30 0055000-00000, 0014283-00343
21. KUKLEA MIFTAR - 11/9/27 0055000-00000, 0016984-00000
22. MAKICA TEFIK - 13/6/50 0055000-00000, 0016751-00133
23. MATOŠI AJDIN - 3/8/55 0052621-00000, 000198-23122
24. MEHMETAJ BAJRAM - 30/12/35 0000198-30986, 0053131-00000
25. MILLANAJ REXHA - 18/12/43 0055000-00000
26. MINIRI GAJUR - 27/2/65 0053120-00000
27. MURATI ISMAIL - 24/6/59 0053247-00000
28. MURTEZAN ABDULVEHAB - 28/12/44 0055000-00000
29. RAMA XHAFER - 10/4/55 0055000-00000
30. RAMADANI AJET - 22/7/48 0016798-00000,0014000-04443, 005500-00000
31. RAMADANI ISAK - 6/5/38 0055000-00000, 0017107-00000
32. RAMADANI SADIK - 15/8/41 0055000-00000
33. RIZVANOLI ABDULA - 30/12/43 0055000-00000
34. SABIT FIDAN - 15/4/23 0003677-00000, 0055000-00000
35. SADIKU ZENI - 1/10/46 0016779-00000, 0055000-00000
36. SINDRAKOVSKI GERASIM - 20/5/34 0060000-06879
37. TAHIRAJ ADEM - 25/11/54 00622-00000, 00550000-00000
Edhe pse numri i kėtyre Shqiptarėve - bashkėpunėtorė tė UDB-sė, (lexo, tė mjerė) duket nė shikim tė parė i vogėl, bazuar nė numrin e Shqiptarėve tė cilėt jetojnė nė Slloveni ėshtė shumė i madh!!!
Pėr publikim e dėrgoi: Qazim XANI, kryetari i Bashkėsisė Shqiptare nė SLLOVENI (BSHS) dhe
kryetar i Shoqatės pėr Pėrmirėsimin e Padrejtėsisė (DPK)

Ndoshta kėta far tipash sot jetojnė nė Kosovė, kanė bėrė pasuri, janė tė privilegjuar, kanė arritur deri edhe nė poste tė larta shtetėrore e partiake, ndoshta edhe e mbajnė kokėn lart, por njė gjė duhet ta dinė se populli nuk i harron tė kėqijat qė i janė bėrė nga UDB-ja dhe argatėt e saj !?
Kosovė hapi sytė, dheu po tė gėrryhet ndėr kėmbė

-Alternativa e vetme - Ribashkimi i trojeve shqiptare
-Rroftė Shqipėria etnike


Pėrshėndetje nga Drenica ADEMJASHARIANE
__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu
Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off