Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 02-26-2010, 03:35 AM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,875
Default Nora Istrefi: Jeta intime me Robertin


Nora Istrefi: Jeta intime me Robertin

Pas njė heshtje tė gjatė dhe njė thashethemnaje rreth jetės sė saj private, Nora Istrefi thyen pėrfundimisht akullin, pėr tė rrėfyer ekskluzivisht pėr “Panorama Gossip”, historinė e saj tė dashurisė me Robert Berishėn, djaloshin me tė cilin ka qenė prej 2 vitesh e dashuruar. Nora rrėfen tė gjitha detajet e fejesės, arsyeja pėrse e mbajti tė fshehtė lidhjen e saj, ditėt e lumtura qė po pėrjeton me Robertin, arsyet pėrse nuk mori pjesė nė Video Fest, marrėdhėniet me familjet, projektet e saj muzikore dhe arsyet pėrse ka hequr dorė nga festivalet nė Tiranė dhe Prishtinė.

Sė fundmi, nė media janė publikuar disa informacione nė lidhje me fejesėn tuaj tė organizuar nė njė nga restorantet me luksoze tė Prishtinės. Sa e vėrtetė ėshtė?

Ai lajm tashmė mund tė quhet i vjetėr, por mbetet i vėrtetė si informacion. Ceremonia e fejesės sime me Robertin ishte mė 22 maj, do thosha se ėshtė organizuar nė njė restorant modest nė Prishtinė. Ishte njė ceremoni private me familjarėt dhe disa miq tonė, pa prezencėn e mediave.

Ka pasur edhe thashetheme tė tjera mė pėrpara nė lidhje me historinė e dashurisė me Robertin, mund tė na thoni si jeni njohur?
Nora Istrefi: Gjėja qė nuk iu kam kushtuar asnjėherė kohė dhe vėmendje janė thashethemet. E vėrteta ėshtė se me Robertin kemi qenė nė lidhje dashurie prej dy vitesh dhe se ishte djaloshi i parė nė jetėn time. Lidhja jonė ka funksionuar pėr mrekulli gjatė gjithė kohės pėr t`u kurorėzuar me fejesė.

U pėrfol se edhe mungesa juaj nė ceremoninė e ndarjes sė ēmimeve Video Fest 2008 kishte si arsye ceremoninė e fejesės, a mund ta thoni pėrse munguat realisht nė kėtė eveniment?
Nora Istrefi: Ėshtė fakt qė kam qenė tejet e zėnė ato ditė, tė cilat koinēiduan edhe me Video Fest 2008, por nuk ka qenė vetėm koha e mangėt arsye e vetme e mospjesėmarrjes sime aty. Me keqardhje e them se pėrzgjedhja e deri te juria e Video Fest ishte skandaloze kėtė vit. Nuk ia vlen as tė komentohet mė tepėr.

Njė foto e juaja me Robertin ėshtė publikuar nė internet dhe ėshtė shkėputur nga njė koncert qė ju keni pasur nė Amerikė, pikėrisht nė Jeton’s Party, a ju shoqėron zakonisht nė koncerte?
Nora Istrefi: Deri mė tani jo, sepse Roberti ka angazhimet e tij tė shumta me kėngėtarin e mirėnjohur Sinan Vllasaliu. Zakonisht nė koncerte mė shoqėron mami im apo daja. Roberti mė ka shoqėruar nė Amerikė pėr mungesė kohe tė mamasė.

Po motra juaj Nita vazhdon tė tė shoqėrojė nė evenimente tė ndryshme muzikore, si mė parė apo jo?
Nora Istrefi: Nganjėherė edhe Nita, kuptohet kur ėshtė paksa mė e lirė nga obligimet qė ka ndaj shkollės. Edhe kėtė e kam njė mbėshtetėse tė frytshme nė punėn time.

U bė kohė qė mungoni nė festivale tė ndryshme, qoftė nė Tiranė dhe nė Prishtinė, cila ka qenė arsyeja?
Nora Istrefi: Thjeshtė pėr mungesė kohe.

A keni planifikuar qė tė keni ndonjė koncert sė afėrmi nė Tiranė?
Nora Istrefi: Patjetėr, shpresoj gjatė kėsaj vere.

Sa kohė kalon zakonisht nė krevat?
Nora Istrefi: Mė sė paku gjashtė orė, e kur jam e lirė ndodh tė mos i numėroj fare orėt e gjumit (qesh).

Ēfarė bėn tjetėr nė shtrat: ha, lexon, sheh TV apo…?
Nora Istrefi: Kohėn e paragjumit kryesisht ia kushtoj leximit, ndonjėherė shikoj edhe TV. Tė ngrėnit nė shtrat mė bezdis.

A flisni nė telefon dhe bėni thashetheme apo biseda erotike?
Nora Istrefi: Asnjėherė, asnjėherė. Jam shumė alergjike ndaj kėtyre gjėrave irrituese.

A ėshtė e vėrtetė qė para pak kohėsh, keni pasur probleme me policinė nė lidhje me mosrespektimin e rregullave tė qarkullimit rrugor?
Nora Istrefi: Mė ka rastisur tė bėj kundėrvajtje nė trafik dhe kam paguar gjobėn e paraparė me ligj, ndėrsa probleme me policinė e trafikut nuk kam pas ndonjėherė. Nuk jam natyrė arrogante.

__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu

Last edited by Kujdestari; 02-12-2011 at 10:45 PM.
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
intime, jeta intime, nora istrefi, roberti, seksi nora


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off