Navigation » Forum > GENERAL KNOWLEDGE > Culture and Events » Danimarka fituese e Eurovisionit 2013

Culture and Events Talk about the latest cultural news, events, comment, video and pictures

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 05-19-2013, 01:27 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,470
Default Danimarka fituese e Eurovisionit 2013


Danimarka fituese e Eurovisionit 2013

Kėngėtarja daneze, Emeli de Forest ėshtė fituese e edicionit tė 58-tė tė Eurovisionit, qė u mbajt mbrėmė nė Malmo tė Suedisė.

Triumfi i saj ishte i parapritur, pėr shkak se Danimarka ishte piketuar si vendi fitues.

Vendi i dytė i takoi Azerbajxhanit, ndėrsa i treti Ukrainės.
Kėnga “Identitet” nga Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko, u skualifikua nė gjysmėfinalen e dytė. Dėshtuan edhe tė gjitha grupet dhe kėngėtarėt nga ish-republikat jugosllave.


Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off