Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Latest news about Albanian celibreties » Leonora Poloska Kengetare Shqiptare e Muzikes Zbavitese

Latest news about Albanian celibreties News and gossip about Albanian singers

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 07-15-2009, 09:51 AM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,878
Default Leonora Poloska Kengetare Shqiptare e Muzikes Zbavitese


Leonora Poloska Kengetare Shqiptare e Muzikes Zbavitese

Ēdo kėngė e saj ėshtė hit. Leonora Poloska me sharmin dhe karizmėn e saj ėshtė njėra ndėr kėngėtaret mė tė njohura si nė Maqedoni ashtu edhe jashtė saj. Deri mė tani ajo ka fituar disa ēmime tė rėndėsishme, duke vėrtetuar talentin dhe potencėn prej kėngėtareje. Mė 1995, nė festivalin “ Nota Fest”, Leonora ka fituar ēmimin pėr interpretim mė tė mirė. Pas kėtij preludi, nė po tė njėjtin festival, nė vitin 1996, kariera e saj ėshtė kurorėzuar me ēmimin e parė tė jurisė sė kėtij festivali. Festivali “Nota Fest” edhe dy herė tjera ka hapur dyert e suksesit pėr kėngėtaren Leonora Poloska. Mė 1999 ajo fiton ēmimin e parė nga publiku nė kėtė festival. Festivali “Shou Fest” ėshtė tjetėr bastion i talentit dhe i sukseseve tė Leonorės. Tre vjet radhazi ajo u shpėrblye nė kėtė festival.

Tani Leonora Poloska ka pergatitur diqka te Re... Thone se eshte shume forte ne spotin e fundit Leonora Poloska.... Ka dikush ndonje informate rreth spotit me te ri te saj?

.
__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
foto leonora poloska, leonora poloska, mp3 poloska, seksi leonora poloska


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off