Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Latest news about Albanian celibreties » Intervista me kengtaren Gresa Behluli

Latest news about Albanian celibreties News and gossip about Albanian singers

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 07-15-2009, 09:22 AM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,875
Default Intervista me kengtaren Gresa BehluliGRESA BEHLULI NJE KENGETARE ME TRADITE- Por ka njė kohė tė gjatė qė Gresėn nuk e keni parė nė media tona. A e keni pyetur vetėn Pse ? Ndoshta nuk ka pasur sukses nė albumin e saj tė parė dhe kėngėn Dashuria Kiq ? Ndoshta ajo ka braktisur muzikėn pėr t’i vazhduar studimet nė Fakulltetin Juridik dhe do qė tė realizojė ėndrrėn e saj tė fėmijėrisė ? apo ndoshta ėshtė Dashuruar ?, epo.... nuk i dihet, mė mirė pėr tė gjitha kėto le tė flasė vet kėngėtarja e re dhe simpatike Gresa Behluli


Kastriot Hasani: Kėnga e parė qė keni realizuar titullohet Dashuria Kiq, nga lindi inspirimi pėr kėtė kėngė?
GRESA BEHLULI: Po ēdo gjė nė Kosovė ėshtė KIĒ.....

Kastriot Hasani: Sa ka pasur suksesė kėnga Dashuria Kiq dhe albumi i parė i Greses?
GRESA BEHLULI: Bazuar nė vlersimet e Mediave dhe kolegėve, klipi im i parė me tė cilin edhe mė njohin adhuruesit si GRESSA qė quhet Dashuria Kiē dhe po ashtu albumi i im i parė qė mbanė po tė njejtin titull, mendojė se kanė pasur mjaft sukses dhe me kėtė kėngė e po ashtu edhe me albumin e parė jamė shumė e knaqur.

Kastriot Hasani: Ju jeni e rritur nė mesin e njė familje me tradita muzikore, e themi kėtė duke u bazuar nė faktin qė ju njėherit jeni edhe bija e Bilbilit tė Kėngės Popullore Shqipe: Shkurte Fejzes, Si e ndjeni vetėn si bija e kėngėtares ?
GRESA BEHLULI: Unė jam rritur me njė krenari dhe njė priviliegj tė veēantė, si vajza e kėngėtares qė pėr 30 vite me radhė kultivoi muzikė tė mirėfilltė shqipe, por unė do tė mundohem t'a krijoj edhe emrin tim mirepo megjithatė emri i saj mė bėnė mė tė nderuar gjithmonė

Kastriot Hasani: A ka ndodhur ndonjėherė qė njerėzit janė kthyer nga ti duke thėnė - Ja vajza e Shkurtės?
GRESA BEHLULI: Po ka ndodhur nė shumė raste kur mė thonė Vajza e Shkurtės, por kjo mė bėnė tė ndihem shumė mirė dhe nuk mė pengon asnjėherė, sepse me rėndėsi ėshtė shumė qė njerezit tė mė pelqejnė si kėngėtare dhe ti duan kėnget e mia, ndėrsa se si mė thirrin nuk ka shumė rėndesi

Kastriot Hasani: Ka kohė qė nuk jeni aktive nė media me prezantim tė ndonjė kėnge, ku ėshtė Gresa ?
GRESA BEHLULI: Po ėshtė e vėrtetė qė nuk kam qenė dhe aq aktive nėpėr media sepse tani jam mė shumė e pėrkushtuar me mėsime nė fakulltet e tė cilat pėr mua janė primare

Kastriot Hasani: Pra ju jeni edhe studente e Fakulltetit Juridik nė vitin e dytė, si ėshtė Gresa me studime ?
GRESA BEHLULI: Mirė shumė shpresoj tė mė vazhdojnė kėshtu

Kastriot Hasani: Nėse do tė vinte puna tė zgjidhni midis juristes dhe kėngėtares, cilės do t’i drejtoheshit ?
GRESA BEHLULI: Ėndrra ime si e vogėl ka qenė qė unė tė jem njė juriste e suksesėshme, ndėrsa muzika pėr mua ėshtė pasion, pra muzika do tė jetė gjithmone njė hobi i dėshiruar, por qė tė dyjat bashkė mendojė se gėrshetohen shumė bukur (hahah) dhe qė tė dyjat unė i dua shume

Kastriot Hasani: Pra vazhdojmė me pytje pėr pasionin tuaj muzikėn dhe pikėrisht tek planet e tua pėr tė ardhmen ?
GRESA BEHLULI: Tani po merrem me xhirimet e disa video projekte pėr vitin e ri dhe e kam nė plan qė t’i realizoj 2-3 kėngė tė reja, poashtu kėto ditė do tė prezatonj edhe njė video spot tė ri tė njėrės kėngė e cila ėshtė punuar te virusi, se pėr cilėn kėngė bėhet fjalė do tė mbetet surprizė, ndėrsa nė planet afatgjate pritet tė dalė nė tregė pėr njė kohė tė shkurtė edhe albumi im i dytė

Kastriot Hasani: Ku ėshtė xhiruar video spoti, nė Kosovė apo diku tjetėr ?
GRESA BEHLULI: Nė fillim i kam parė shumė kėngėtare tona tė cilat kanė xhiruar spotet e tyre nė Maqedoni dhe vendosa edhe unė qė si kėngėtare e re qė spotin e kėngės sė parė t’a xhiroj atje, por duke parė qė teknika e xhirimit tė spoteve ka arritur shumė edhe nė vendin tonė kam vendosur qė video spotin e dytė t’a xhirojė nė Kosovė, pra do tė jetė PRODHIM VENDOR (ahahah)

Kastriot Hasani: Pytja e fundit ėshtė sigurishtė ajo qė do tė shuaj kurreshtjen e shumė adhuruesve tė kėngės sė Gresės, Dashuria - A ka akoma njė tė dashur Gresa?
GRESA BEHLULI: JO sepse siq thashė edhe mė lartė primare pėr mua janė studimet dhe pastaj tė tjerat...(hahahah)

Kastriot Hasani: Nė fund Gresa duke tė dėshiruar suksese nė tė gjitha sferat e jetės e veēanėrisht atė tė Studimeve dhe tė Muzikės .
GRESA BEHLULI: Faleminderit, edhe unė pėrshndes tė gjithė lexuesit e Albanurit dhe tė gjithė adhuruesit e mi, duke ju dėshiruar shėndet dhe mbarėsi nė jetė.

Albanur. 16.11.2005, Autor: Kastriot Hasani
__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dashuria, foto gresa behluli, gresa behluli, kastriot hasani, kiq


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off