Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 02-20-2012, 09:57 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Meti, Big Brother Albania 5


2 Korriku humb futbollistin qė shkon nė “Big Brother 5”


Tė shtunėn nė mbrėmje ka nisur edicioni i pestė i spektaklit tashmė tė njohur televiziv “Big Brother Albania”, i cili me vėmendje pėrcillet edhe nė Kosovė.

Nė mesin e 15 personave tė cilėt tashmė kanė nisur aventurėn e tyre nė “Big Brother 5” ėshtė edhe futbollisti i 2 Korrikut, Mehmet Alshiqi, i njohur si Meti, i cili varėsisht nga qėndrimi nė shtėpinė mė tė vėzhguar nė Shqipėri, do t’i mungojė skuadrės sė 2 Korrikut tė Prishtinės.

Ėshtė ky rasti i parė qė nė njė “reality show” tė tillė paraqitet njė futbollist, nga i cili shokėt dhe dashamirėt e klubit verdhekaltėr presin shumė.

Drejtuesit e klubit e pohojnė se Alshiqi ėshtė ndėr futbollistėt nė tė cilin kanė llogaritur pėr vazhdimin e kampionatit, por dėshirojnė qė sa mė shumė tė qėndrojė nė kėtė shtėpi.

“Meti ėshtė ndėr futbollistėt mė tė veēantė nė skuadrėn tonė pasi dallohet loja e tij me kėmbėn e majtė dhe depėrtimet e shpeshta nga ky krah. Ka qenė dėshirė e tij qė tė marrė pjesė nė kėtė ‘show’ dhe neve na mbetet t’i dėshirojmė sukses, ndonėse e kemi tė qartė se i mungon skuadrės pėr njė kohė”, tha menaxheri i 2 Korrikut, Shaban Baholli.

“Nė asnjė moment nuk kemi bėrė pėrpjekje qė ta pengojmė nė dėshirėn e tij, pasi ai edhe mė parė ka marrė pjesė nė emisione tė ndryshme argėtuese, kėshtu qė vendimi i tij nuk na ka befasuar. Nė fakt, ai edhe mund tė largohet shpejt nga “Big Brother”, varėsisht nga performansa e tij, por nė klubin tonė tė gjithė dėshirojmė qė ai tė qėndrojė mė gjatė. Ėshtė kjo njė mundėsi qė pėrmes tij tė dėgjohet mė shumė edhe pėr klubin e 2 Korrikut, pasi ai do ta pėrfaqėsojė klubin tonė nė kėtė spektakėl tejet tė shikuar dhe jam i bindur se ai do ta paraqesė si duhet edhe kulturėn tonė”, tha ai. Baholli bėri me dije se “Alshiqi deri nė momentin e fundit ishte i rregullt nė stėrvitje dhe ėshtė pėrgatitur me skuadrėn sikur tė mos mungojė fare”.

Pėr Metin u tha se ėshtė njė model dhe i pėrkėdheluri i familjes sė tij, dhe se ēdo ngjarje qė i ka ndodhur e ka bėrė mė tė fortė, prandaj thuhet se “jeta e tij ėshtė si njė film”. Nė klipin e tij promovues tė hyrjes nė BB, Meti ėshtė parė duke ushtruar nė ambientet e 2 Korrikut.

“Big Brother” ėshtė emision i cili zgjat 100 ditė dhe bashkon karaktere tė ndryshme nė Shqipėri dhe Kosovė.

Last edited by Kujdestari; 02-21-2012 at 01:38 AM.
Reply With Quote
  #2  
Old 02-25-2012, 12:54 PM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,878
Default Re: Meti, Big Brother Albania 5

__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
meti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off