Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 02-20-2012, 09:53 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Ermal, Big Brother Albania 5
Reply With Quote
  #2  
Old 02-26-2012, 04:42 AM
Fronter's Avatar
Fronter Fronter is offline
Super Moderator
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,762
Default Re: Ermal, Big Brother Albania 5


“BB5”, Ermali menaxher i lokalit tė Arjan Konomit

Menjėherė pas hyrjes nė “Big Brother” filluan tė zbulohen njė e nga njė detajet e jetės pėr secilin banor. Ermali nuk ishte krejtėsisht i panjohur pėr publikun shqiptar duke qenė se ėshtė shpallur edhe Mister Albania.

Gjithashtu nė kryeqytet ata qė e njohin Ermalin e dinė se ai punonte si menaxher nė “Living Room” njė club i njohur i kryeqytetit.

Rastėsia ka dashur qė Arjan Konomi, opinionist i spektaklit, tė ishte dhe aksioner i clubit dhe tė dy personazhet tė njiheshin mė parė. Duke njohur tashmė korrektėsinė nė punė tė Arjanit, ne kemi besim se kjo njohje nuk do tė ndikojė nė vlerėsimet apo gjykimet qė atij do tė duhet tė japė pėr Ermalin, por kjo mbetet akoma pėr t’u parė.

__________________
Reply With Quote
  #3  
Old 03-06-2012, 02:37 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Ermal, Big Brother Albania 5


Zbulohet e dashura farmaciste e Ermalit jashtė shtėpisė se “BB”

Nuk dihet nėse kjo histori telenovelash qė Ermali po krijon nė “Big Brother 5” do tė pėlqehet nga publiku, apo do tė dėnohet. “Mister Albania 2010” ėshtė treguar mė i shkathėti pėr tė krijuar i pari afrimitet me Franēeskėn, maturanten nga Vlora, banorja mė e vogėl nė shtėpinė e Big Brother-it, por qė siē ka bėrė prezantimin e saj, ajo ka sjellė me vete njė valixhe tė madhe me pėrvoja dhe ėndrra pėr tė ardhmen.


Sapo hyri nė lojė, ajo ra nė sy jo vetėm pėr pamjen dhe format e saj, por sidomos pėr shkathtėsinė, duke bėrė atė qė duhet tė bėjė ēdo banor pėr tė mbijetuar, pikėrisht tė hyjė direkt nė aksion. Kėshtu, vetėm tri ditė pas hyrjes sė saj nė lojė, Franēeska ka krijuar njė marrėdhėnie me Ermalin, 24-vjeēarin me origjinė nga Memaliaj, i cili hyri nė garė me kartėn e misterit tė shtėpisė. Jo vetėm kaq, por ata e kanė pėrshpejtuar marrėdhėnien duke ndarė shtratin me njėri-tjetrin, edhe pse Ermali kishte pohuar se jashtė shtėpisė ka njė tė dashur, me tė cilėn ka njė lidhje tė konsoliduar.

Dy banorėt nuk kanė ngelur nė fazėn e flirtit, por me shumė gjasa, kanė avancuar me marrėdhėnie seksuale, njė eksperiencė e provuar nga pak ēifte tė mėparshme nė 5 vite eksperiencė tė BB. Pas kėsaj, ata janė parė tė kalojnė shumė kohė bashkė, ndėrkohė qė Franēeskės, edhe kjo njė vajzė qė ka hobi modėn, i ka bėrė pėrshtypje qė Ermali e pėrkufizon me “lidhje” marrėdhėnien me tė dhe e pyet nėse e konsideron veten tė lidhur.

Ai e pranon qė ėshtė i lidhur, ndėrkohė qė Franēeska i bėn thirrje “tė dashurės sė Ermalit, pėr tė kuptuar nėse e konsideron atė tė tillė, apo dikė tjetėr jashtė shtėpisė. Ermali fillon ta ngacmojė, duke i thėnė se e dashura e tij ėshtė e gjatė sa ai. Franēeska mėrzitet dhe i thotė se ai nuk duhet t’i bėjė tė tjerėt tė kuptojnė qė ėshtė lidhur me Franēeskėn, ndėrkohė qė nuk e konsideron as lidhje. “Mos e bėj pėr tė fituar audiencė”, ėshtė shprehur Franēeska, ndėrkohė qė ai thotė se nuk ka nevojė tė fitojė audiencė dhe se nuk mund ta fitojė atė, pa u lidhur me Franēeskėn.

“Unė nuk jam i lidhur me ty”, ėshtė shprehur Ermali, duke luajtur rolin e djalit tė keq, qė nuk dihet ende nėse do tingėllojė i pėlqyeshėm nė publik. Ndėrkohė qė Franēeska nuk e ka fshehur xhelozinė qė ndien pėr tė dashurėn e tij aktuale jashtė shtėpisė e madje kjo xhelozi ėshtė shfaqur nga fjalėt e saj, duke u revoltuar si me pėrkėdheli ndaj Ermalit.
E dashura farmaciste e Ermalit jashtė shtėpisė

Por si do tė reagojė e dashura e Ermalit jashtė shtėpisė sė “Big Brother”, me tė cilėn ka rėnė nė marrėveshje para hyrjes nė lojė?! A do mund ta pranojė ajo lidhjen e Ermalit me Franēeskėn, qoftė edhe si njė taktikė e tij pėr tė vazhduar sa mė gjatė qėndrimin brenda shtėpisė? Ne kemi arritur tė sigurojmė fotot e Ermalit me Lorinėn, vajzėn nga Berati me profesion farmaciste dhe e punėsuar nė Qendrėn e Kontrollit tė Barnave nė Tiranė. Edhe Lorina ėshtė bionde e shtatlartė, ashtu siē e ka pėrshkruar Ermali brenda shtėpisė. Kohėt e fundit Ermali ėshtė parė tė shoqėrohet me Lorinėn nė publik, pasi ishin njohur bashkė nė “The Living Room”, klubin ku Ermali punonte si menaxher. Historia e tyre ka nisur normalisht dhe ka vazhduar pėr njė kohė tė gjatė, deri nė hyrjen e tij nė BB. Nuk dihet nėse Lorina, e cila ėshtė njė vajzė jashtė botės sė televizionit, do ta kalojė me sportivitet apo do vendosė tė tėrhiqet nga kjo lidhje, e bėrė publike nga vetė ai nė BB.
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ermal


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off