Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 02-20-2012, 09:51 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Emirjeta, Big Brother Albania 5
Last edited by Kujdestari; 03-01-2012 at 06:58 PM.
Reply With Quote
  #2  
Old 03-01-2012, 06:55 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Emirjeta, Big Brother Albania 5

Big Brother, Gjoni e Emirjeta: Ja ku gabuam

Vetėm njė javė ka zgjatur aventura e tyre nė shtėpinė e Big Brother dhe Emirjeta bashkė me Gjonin, ishin dy banorėt pėr tė cilėt publiku vendosi tė largoheshin nga shtėpia.

Ku gabuan ata? Si e ndjejnė veten jashtė? Cfarė dhe kush do t’u mungojė mė shumė nga shtėpia e Big Brother?

Pėr t’iu pėrgjigjur kėtyre pyetjeve vetė Gjoni dhe Emirjeta ishin tė ftuar nė emisionin e Pasdites nė Top Channel.

Vajza shkodrane, njėkohėsisht edhe me statusin e nėnės sė re tha: Isha pak aktive aty brenda, nuk gjeja veten, ishte e vėshtirė dhe unė e mendoja mė tė thjeshtė. Rrėmuja qė u krijonte herė pas herė ma vėshtirėsonte ambientimin aty. Unė isha mėsuar ndryshe. Por dhe grupimet qė nisėn shpej e shpejt me tė cilėt unė nuk u pėrshtata. Grupi Anila me tė tjerėt nuk mė pėlqenin. Isha mė shumė me Metin dhe Liamin, dėgjonim njėri-tjetetrin deri nė fund. Unė dua kohė qė tė pėrshtatem, dua tė kohė tė ndihem rehat. Nė asnjė moment nuk e ndjeva veten kėshtu aty. Me Anilėn kam debatuar 3 herė pėr tė njėjtėn arsye. Anila ėshtė njė person qė con tonin e zėrit aty ku nuk arrihet. Unė kėtė nuk e kam. Anila preferonte debatet. Debatonte, mendohej 30 minuta pėr ato qė do tė thonte e pastaj vazhdonte sėrish debatin. Ėshtė njė ndėr personat qė nuk ka asgjė pozitive, si nga paraqitja ashtu edhe nga ana shpirtėrore. Dy ditet e para ishin tė vėshtira, pastaj nisa tė pėrshtatem. Pėrfaqėsoj njė nėnė tė re.

Kė sheh konkurent tė fortė dhe se cfarė do t’i mungojė nga shtėpia e Big Brother, Emirjeta thotė: Liami ėshtė konkurent i fortė dhe imiton shumė. Do mė mungojnė mė shumė emocionet qė tė jep ndjekja e kamerave.

Gjoni ishte konkurenti tjetėr, qė nuk arriti tė marrė besimin e shqiptarėve pėr tė vazhduar aventurėn e tij nė Big Brother. Ai u mundua tė analizojė se pse nuk ndodhi kjo: Unė besoj se shpesh isha jashtė bisedave, jashtė lojės. Shumė batuta nuk i kuptoja besoj nga fakti qė kam 17 vite qė kam vetėm shoqėri italiane. Unė s’mund tė kisha kurrė sjellje vulgare si disa banorė tė tjerė aty brenda, si Edgari, pasi ka ofenduar Gentėn dhe qė pėrpiqet tė jetė gjithmonė nė qendėr tė kamerave. Pėr mua liami ėshtė kandidati kryesor pėr tė fituar dhe me bagazh. Do mė mungojė si Big Brother si eksperiencė, ndėrsa si personazh Liami.
TCH
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
emirjeta


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off