Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 02-20-2012, 09:51 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Elvis, Big Brother Albania 5
Reply With Quote
  #2  
Old 02-26-2012, 05:01 AM
Fronter's Avatar
Fronter Fronter is offline
Super Moderator
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,762
Default Re: Elvis, Big Brother Albania 5


“Big Brother”, zbulohet e dashura e Elvisit

Elvisi bukuroshi nga Prishtina tėrhoqi menjėherė vėmendjen e publikut, sidomos shikueseve femra sapo shkeli nė shtėpinė e famshme. Edhe pse nuk i pėlqen ta vlerėsojnė vetėm pėr pamjen e jashtme, tė paktėn kėshtu shkruhet nė profilin e tij nė faqen zyrtare tė “Big Brother” deri tani vetėm kjo na ka rėnė nė sy nga Elvisi.

Ndoshta nė javėt qė vijojnė do mund tė zbulojmė qė ėshtė edhe djalė inteligjent, por kėtė nuk e bėjmė dot deri nė momentin qė ai do vendosė tė hapė gojėn pėr tė folur. Duke qenė bukurosh, ish mister dhe model sigurisht qė femrat Elvisit nuk do ti kenė munguar.

Njėrėn prej tyre, qė ėshtė edhe e dashura e tij mund ta shihni nė kėto foto. Se si ka qenė marrėdhėnia e tij me kėtė vajzė para se bėhej pjesė e reality show-t do presim tė na e tregojė njėri prej tė dyve.

Ndėrkohė nga fotot mund tė kuptoni dhe se cilat janė pak a shumė shijet e Elvisit lidhur me femrat.

__________________
Reply With Quote
  #3  
Old 03-06-2012, 02:49 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Elvis, Big Brother Albania 5


Flet e dashura e Elvisit te BB5: Ju rrėfej dashurinė trevjeēare

Valbona Bajraktari: Kemi provuar edhe bashkėjetesėn. Elvisi ėshtė superpotent nė shtrat, Qetsori ėshtė xheloz.

‘’Shpresoj dhe mendoj qė fitues i sivjetshėm i BB5 tė jetė mė i miri dhe tė jetė njė kosovar, pikėrisht Elvis Gjini”. Kėshtu fillon bisedėn e saj pėr ‘’Panorama plus’’ bukuroshja kosovare njėherazi edhe modele me profesion, Valbona Bajraktari, e cila nė kėtė rrėfim tė veēantė, pėrveē jetės sė saj, tregon edhe lidhjen trevjeēare qė po pėrjeton me banorin e kėtij edicioni tė BB, djalin nga Gjakova, Elvis Gjini. Ajo ndjek studimet nė Prishtinė nė njė kolegj privat, ndėrsa merret edhe me modelizėm duke sfiluar nėpėr evente tė ndryshme, madje ka qenė pjesė e spektaklit ‘’Unė jam top model’’ qė ėshtė organizuar nga RTV21. Cila ėshtė Valbona, si po shkon lidhja e saj me Elvisin dhe shumė gjėra tė tjera, ajo i rrėfen kėtu.

Na trego diēka mė shumė rreth vetes sate, shkollimit, vendlindjes, cila ėshtė Valbona nė pėrgjithėsi, me ēfarė merret, si e kalon kohėn e lirė?
Jam Valbona Bajraktari nga Peja, shkollėn fillore dhe tė mesme i kam pėrfunduar nė Pejė, studimet i kam vazhduar nė njė kolegj privat nė Prishtinė. Hobi im ėshtė modelimi dhe fotomodelimi. Kam filluar qysh nga mosha 16-vjeēare nėpėr pasarela, organizime, manifestime, reklama tė ndryshme nė Kosovė. Atė pak kohė tė lirė qė kam, tentoj ta kaloj me miqtė e mi tė afėrm, me familjen, por sė fundmi kėtė kohė po e kaloj vetėm para ekranit duke ndjekur BB5.

Thuhet se lidhja juaj me Elvisin zgjat prej tri vitesh, na trego si jeni njohur nė fillim, ēfarė keni pėlqyer tek njėri-tjetri, si ia keni shprehur dashurinė, cili ka qenė iniciatori i kėsaj lidhjeje?
Po, ėshtė e saktė, lidhja ime me Elvisin zgjat prej tri vitesh, njohja jonė e parė ka ndodhur falė shoqėrisė sonė tė pėrbashkėt, sė pari nė pamjen fizike mė pėlqen tej mase fytyra e tij, por mbi gjitha mė pėlqen siguria, karakteri, sinqeriteti etj., ndėrsa sa i pėrket se ēfarė pėlqen ai tek unė, kjo pyetje mendoj qė duhet t’i drejtohet vetė Elvisitm. Ai do pėrgjigjjej mė sė miri. Por mund tė them qė pėrshtatemi shumė me njėri- tjetrin, shpeshherė dukemi sikur jemi 2 nė 1 (qesh). Inciator pėr dashurinė ka qenė Elvisi pėr herė tė parė, pas disa takimeve miqėsore, fjalėt e tij kanė qenė “A do Zoti tė ma plotėsojė dėshirėn qė vetėm njė herė tė tė puth ty dhe tė tė kem pėr vete gjithmonė nė jetė?”. Unė nė fillim s’kam pasur koment, por pas njė kohe edhe unė isha pro lidhjes me tė dhe tani ja ku jemi.

Si ēdo ēift tjetėr ku ndodhin batica e zbatica, a ka ndodhur edhe tek ju qė tė ketė krizė nė ēift ndonjėherė?
S’ka lidhje pa batica e zbatica. Si ēdo lidhje, edhe jona ka pasur diēka tė tillė, por jo kriza tė mėdha, meqenėse kanė qenė grindje tė vogla. Jemi kthyer menjėherė, sepse nuk mund tė rrimė pa njėri-tjetrin, jemi jashtė mase tė lidhur bashkė.

Cili ėshtė mė xheloz nė lidhje?
S’ka dashuri pa xhelozi mund tė them, mė xheloz ėshtė Elvisi por as unė nuk ia lėshoj rrugėn. Edhe xhelozia ėshtė diēka e lezetshme nė lidhjen tonė.

Kaloni shumė kohė bashkė, keni menduar qė tė bashkėjetoni apo tė fejoheni ose martoheni, si hap mė i rėndėsishėm nė lidhjen tuaj tė dashurisė?
Ne vetėm bashkėjetojmė nė njė farė mėnyre, zakonisht jemi ose nė familjen e tij nė Gjakovė, ose nė apartamentin tim nė Prishtinė. Pėr tani nuk kemi ndonjė plan konkret, por shumė shpesh diskutojmė pėr fejesė apo martesė, ndoshta sė shpejti do ketė diēka, por po e lėmė suprizė mė mirė se ēfarė do bėjmė dhe kur.

Po diēka mė shumė pėr Elvisin, ēfarė do na zbuloni pėrveē bukurisė qė ka?
Nuk ėshtė gjithēka vetėm tek bukuria, ai mund tė them se ėshtė edhe mė i bukur nė brendinė e tij. Nė delikatesėn qė ka, nė sinqeritetin, nė mirėsinė, nė humanitetin, me njė fjalė gjithēka qė ka, ėshtė e mrekullueshme.

Xhelozoni ju qė shumė femra e pėlqejnė atė, veēanėrisht tani qė ėshtė futur nė BB?
Jo asnjėherė nuk xhelozoj pėr BB, meqenėse unė kam qenė inciatorja kryesore qė ai tė hyjė nė kėtė show telviziv. Ėshtė e drejtė e ēdokujt tė ketė simpati pėr dikė dhe kėtė nuk mund t’ia mohojmė askujt.

Do i bėni surprizė me ardhjen tuaj apo nuk dėshironi ta bėni publike lidhjen?
Lidhja jonė ėshtė publike, po pse jo me gjithė kėnaqėsinė time do hyja pėr tė parė bebushin tim, jetėn time qė tani mė ka marrė malli shumė pėr tė. Mė mungon ēdo sekondė tė ditės sime prania e tij, nuk di ēfarė do bėja sikur tė mos e shihja edhe nė ekranin televiziv.

E ndjek ēdo moment pėrmes TV?

Sa herė qė hyj nė apartmentin tim, gjėja e parė qė bėj, ėshtė tė ndez televizorin dhe tė shoh BB. Ulem pėr ta parė dhe pėr t’u ēmallur me tė, nuk kalon ditė ose mbrėmje qė nuk e ndjek deri nė orėt e vona.

Ēfarė tė mungon mė shumė nga ai, kujtoni ndonjė moment mė tė rėndėsishėm tė lidhjes?
Vetė prania e tij mė mungon, mė mungon ēdo sekondė tė ditės sime, sigurisht gjithēka e tij mė mungon. Gjėja mė e rėndėsishme qė kujtoj nė lidhjen tonė ėshtė hera e parė qe jemi puthur dhe gjėja tjetėr ėshtė kur pėr herė tė parė mė ka prezantuar tek familja e tij si tė dashur.

Familja juaj e di pėr lidhjen me Elvisin?

Po sigurisht, asgjė nuk do bėja nė jetė pa konfirmimin dhe pa dijeninė e familjes sime.
Valbonės i vidhet profili nė FB, shantazhohet Elvisi
Bisedėn me tė dashurėn e Elvisit e kemi realizuar pėrmes profilit tė motrės sė saj, Antigonės. Derisa mėsuam se cila ėshtė e dashura e Elvisit, nė fillim hasėm nė disa vėshtirėsi, pasi sapo mėsuam emrin e saj, gjetėm edhe disa profile nėn emrin e Valbonės, tė cilat jo vetėm qė rezultuan false, por ata ishin tashmė nė duart e hakersave dhe pėrdoreshin pėr qėllime tė tjera. Pasi vajza me profesion ėshtė modele, ndoshta pėr t’u hakmarrė dikush keqpėrdorte emrin dhe imazhin e saj. Madje, pikėrisht ky profil ishte pėrdorur pėr t’u shantazhuar edhe i dashuri i saj, Elvisi. Ne hasėm nė shumė komente interesante, tė cilat ishin shkruar nga personat qė mbanin adresėn e Valbonės, por edhe nė disa tė tjera shumė banale. Pasi edhe Elvisi kishte qenė pjesė e spektaklit ‘’Unė jam top model’’, sigurisht qė njerėz tė cilėt nuk mund tė durojnė suksesin e tė tjerėve dhe shkruajnė nė emėr tė tyre e ofendojnė tė tjerėt. ‘’Njoftim, sė shpejti Elvis Gjini dhe Labinot Gashi-Labi nė lidhje tė hapur, mendoni se do tė fitojnė 20.000 euro nga Kryeministri?’’, – kėshtu shkruhet nė statusin qė mban datėn 30 janar tė kėtij viti nga profili i vjedhur i Valbonės. Personat tė cilėt menaxhojnė tashmė profilin, kanė aluduar nė ēėshtjen shumė tė ndjeshme qė po diskutohet kohėve tė fundit nė Kosovė, ku ēiftet qė deklarohen si gay dhe lezbike, kanė benefite tė mėdha nga qeveria e vendit.


Elvisi i shpreh simpatinė Albulenės


Ndėrkohė qė e dashura flet me pasion pėr lidhjen e saj me Elvisin, ky i fundit po pėrpiqet tė bėjė pėr vete njėrėn nga banoret e BB5, Albulenėn. Albulena mendon se ai shprehet se e pėlqen atė vetėm pėr efekt tė lojės. “Jo pėr lojė. Unė pėr ty jam gati tė futem nė ujė”, shprehet Elvisi. Ajo thotė se vetėm kur ėshtė me tė ai shprehet nė kėtė mėnyrė, ndėrsa kur janė tė pranishėm edhe banorėt e tjerė, ai druhet. “Unė nuk bie nė sy se nuk e di se ēfarė mendon ti”, shprehet Elvisi. Ai e pyet Albulenėn nėse ka vendosur qė do tė lidhet me tė dhe Albulena i pėrgjigjet: “Ėshtė ende herėt”. Elvisi i bėn tė ditur se mund tė rrezikojnė qė tė dalin nga shtėpia tė shtunėn tė dy dhe prandaj nuk duhet ta lėnė pėr mė vonė.BLERAND REXHEPI PANORAMAPLUS
Reply With Quote
  #4  
Old 03-18-2012, 10:21 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Elvis, Big Brother Albania 5


Elvisi eleminohet nga BB5

Ėshtė larguar nga reality shou Big Brother Albania 5, Elvisi, konkurrenti nga Gjakova, i cili nuk arriti ti bėjė ballė nominimit me dy femra.

I njohur pėr qėndrimin e tij stoik dhe tipik aristokrat, Elvisi doli nga shtėpia mė e madhe nė Shqipėri, ku e priti e dashura e tij e qė e bėri largimin njė ‘happy end’ tipik.

Nga ana tjetėr, nė nominim pėr kėtė javė ėshtė banori tjetėr mjaft energjik nga Prishtina, Arbri, qė do tė ketė punė tė vėshtirė pėr tė qėndruar nė shtėpi, pasi me tė tė nominuar janė edhe Doloreza, Klaudja dhe i cilėsuari si favoriti mė i madh pėr tė fituar ēmimin e madh, Liami.

/Telegrafi/
Reply With Quote
  #5  
Old 03-18-2012, 10:51 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Elvis, Big Brother Albania 5

Elvis Gjini: Ja perse me larguan nga shtepia e BB

Dy dite pas largimit nga shtepia e “Big Brother”, Elvisi ishte i ftuari i emisionit te “Pasdites” ne “Top-Channel”, ku rrefeu pervojen dhe prapaskenat brenda shtepise me te famshme ne Shqiperi.

22-vjecari, shoqerues i pare i “Mister Shqiperise 2010” dhe i konsideruar nga banoret e shtepise si mashkulli me terheqes brenda, u prezantua ne studio se bashku me te dashuren ne jeten reale, Valbonen, ndersa iu pergjigj vezhgimeve kritike te gazetarit te “Pasdites”, Flavio Qarrit.


E para mori fjalen Valbona, e cila u shpreh se “e pa Elvisin te njejtin si jashte shtepise edhe brenda saj”. “Nuk kam qene xheloze”, deklaroi fillimisht ajo, per te pranuar pak caste me pas se ishte shqetesuar gjithsesi per marredhenien e te dashurit te saj me Arjolen, konkurrenten e eliminuar nje jave me pare. “U ndieva ne siklet, sepse e pashe qe Arjola bente shume pas tij, por vetem kaq”, tha e reja.

I pyetur ne lidhje me terheqjen fizike qe femrat brenda “Big Brother” perjetuan ndaj tij, Elvisi u shpreh se: “Aparenca te ndihmon gjithmone, por une asnjehere s’kam dashur qe te me vleresojne nga menyra se si dukem. Edhe ne shtepi kam kerkuar qe te me vleresojne per karakterin dhe personin qe jam. Pamja fizike te ndihmon kudo, por pjesa me e rendesishme eshte karakteri”.

I pyetur per ate qe dha brenda shtepise dhe arsyet qe e bene te largohej, i riu gjakovar iu pergjigj vleresimeve te Qarrit, i cili pak tek ai nje “fasade” te bukur, por pa asgje te ofruar ne brendesi: “Nuk jam perpjekur te luaj ate rol. Kam dashur te ndaj lojen dhe veten. Doja te mendohesha dhe te merrja kohe me qetesi, pa bere debate javen e fundit.

Nominimi me beri t’i merrja gjerat me seriozisht. Me beri te isha me i terhequr me lojen, me i mbyllur dhe kjo me penalizoi. A kam qene plotesisht vetvetja? Une jam perpjekur te sillem normalisht, edhe pse eshte e qarte qe njeriu nuk eshte asnjehere teresisht vetvetja, as ne jeten e tij te perditshme”.

Duke u ndalur tek pritshmerite e tij ne hyrjen ne shtepi, 22-vjecari pranoi se nuk e kishte pare veten asnjehere fitues. “Pa dyshim qe deshiroja te shkoja sa me larg, duke u bazuar tek tipi dhe karakteri qe kam, por e dija qe ai nuk do te me nxirrte fitues, pasi per t’ia dale mbane, duhet te transformohesh dhe te besh gjera jo normale, duke dale teresisht nga vetvetja”.

Ne lidhje ne raportin e tij me femrat, Elvisi shtoi: “Nuk me ka pelqyer askush per nje lidhje dhe kryesisht u afrova me banoret e shtepise per t’i studiuar dhe per te kuptuar natyren e tyre. Per largimin nuk i ve faj publikut. Ne fund te fundit, ketu behet fjale vetem per nje loje”.

Kush ka dale me shume nga vetvetja? “Liami. Ai ka bere gjera qe ne jeten e perditshme s’do te kishte menduar kurre qe t’i bente. Sidoqofte, te gjitha do t’i tregoje koha”.

Ne fund te programit, Elvisi foli edhe per jeten e tij private dhe veshtiresine e te qenit katolik ne Kosove, nje vend ku 90% e popullsise eshte e fese islame. “Tek ne ne Kosove eshte pak problem dhe ne Gjakove edhe me shume.

Sidoqofte, une jam me fat, sepse familja ime nuk e ka shume problem, ndonese gjyshja me thote perditese se perse nuk more nje vajze katolike. Sidoqofte, ata kane te qarte qe nuk duhet te perzihen ne punet e mia dhe realisht nuk e bejne kete”.

Valbona deshmoi se edhe familja e saj, me tradita te forta muslimane, e aprovon kete lidhje, te cilen te dy u shprehen se e shohin si te mundur qe ta finalizojne ne martese.

/top channel/
Reply With Quote
  #6  
Old 03-18-2012, 01:07 PM
Media_Group's Avatar
Media_Group Media_Group is offline
Super Moderator
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,467
Default Re: Elvis, Big Brother Albania 5

Elvisi Gjini: S’do tė lidhesha me asnjė nga vajzat, edhe po tė jetoja gjithė jetėn nė BB5

Elvis Gjini, modeli nga Kosova, i cili u bė pjesė e ‘Big Brother’ tregon pėr kėtė eksperiencė tė tij. Pėr Elvisin pati shumė thashetheme jashtė. Nė fillim, se ai mund tė ishte me prirje gay dhe pastaj pėr flirt me Albulenėn, e deri tek pėlqimi qė kishte Arjola pėr tė. Nė fakt Elvisi na zbulon tė vėrteta krejt ndryshe. Ai ėshtė i lidhur me Valbonėn dhe duket se dashuria e tyre do tė vazhdojė si para hyrjes sė Elvisit nė BB5. Ai shprehet se nga vajzat brenda nuk pėlqente asnjė, ndėrsa pėr djemtė thotė se nuk mund tė paragjykojė asnjėrin prej tyre edhe nėse dikush ėshtė homoseksual.


Elvis, si fillim na thuaj sa e shijove qėndrimin nė shtėpinė e “Big Brother”?
Kisha menduar se po e shijoja ēdo sekondė aty brenda, por nė momentin qė dola jashtė e vėrtetova se nuk e kam shijuar aq sa kisha mundėsi. D.m.th nuk e kam shijuar maksimalisht.

Pėrse tė erdhi mė tepėr keq qė e le lojėn kėtu, vetėm 3 javė?
Mė shumė mė erdhi keq se nuk arrita tė tregoja Elvisin deri nė fund; ēfarė di Elvisi, ose ēfarė bagazhi kam nė krahasim me konkurrentėt e tjerė.

Cili ishte qėllimi yt qė more pjesė nė kėtė format?
Qėllimi im ishte tė pėrjetoja njė eksperiencė tė re. Tė njihja karaktere tė ndryshme dhe tė njihja edhe mė shumė veten, tė shihja cilėsitė dhe dobėsitė e mia.

Si ėshtė tė jetosh njė eksperiencė tė tillė Elvis?
Ėshtė eksperiencė e veēantė, tė cilėn ia vlen ta jetosh dhe ta shijosh deri nė fund, sepse tė ofrohet kjo mundėsi vetėm njė herė nė jetė..

Nė fillim dukej sikur po ngacmoje Albulenėn. Si ishte nė fakt e vėrteta brenda shtėpisė, dhe asaj qė dukej jashtė?
(Qesh). Pėr mua ishte vetė Albulena, tipi apo karakteri i saj qė e lejonte ēdo provokim tė atillė. Ajo reflektonte njė karakter shumė tė lodhur, qė nuk e dinte as vetė ēfarė donte pėr veten e vet. Unė, nga ai mendim qė kisha pėr tė, thashė t’i afrohem njė herė nė mėnyrėn qė gjasmė po e pėlqej dhe ta vėrtetoja tamam se kush ėshtė Lena, ēfarė kapaciteti ka… Nė fakt nuk kisha asnjė pėlqim pėr Albulenėn, as qė mė ka shkuar mendja ta shoh diēka mė afėr se njė konkurrente.

E dashura jote Valbona tė kishte dhėnė ndonjė porosi para se tė futeshe nė shtėpi?
Po, mė kishte thėnė qė tė jepja maksimumin aty brenda. “Trego se sa vlen ti”, – mė ka thėnė.

Ēfarė premtimi i kishit bėrė njėri-tjetrit?
Asnjė premtim tė veēantė, sepse kemi pasur pėrherė besim tek njėri-tjetri.

Mendoje pėr ndonjė ēast se lidhja juaj mund tė prishej, sepse mund tė tė pėlqente ndonjė femėr tjetėr?
Ndoshta e kam menduar jashtė pa u futur nė BB5, por pasi u futa nuk e kam menduar mė pėr asnjė ēast, sepse i pashė modelet e vajzave qė ishin brenda. Edhe po tė jetoja gjithė jetėn aty brenda s’do tė lidhesha me asnjė nga ato qė kisha aty, sepse nuk kisha asgjė tė pėrbashkėt me asnjėrėn.

A do ta tradhtoje tė dashurėn thjesht pėr efekt loje, pėr tė ndenjur sa mė shumė brenda?
Do ta jetoja jetėn aty brenda tamam si njė jetė tė re, nga e para, sepse ėshtė reality show. Nėse do tė ishte ndonjė vajzė aty qė mund tė mė kishte tėrhequr si femėr, do tė isha lidhur me tė deri nė fund tė lojės. Nė momentin qė mbaron loja do kishte mbaruar dhe lidhja mes nesh.

Diēka e veēantė ėshtė se nė Kosovė janė tė rėndėsishme bindjet fetare edhe nė njė lidhje. Si ėshtė tė jetosh si katolik Elvis?
Nuk mund tė them se ėshtė e veēantė, sepse ėshtė nė zhdukje e sipėr dallimi mes feve. E kanė kuptuar se nuk mund tė gjesh personin e duhur pėr jetėn pėrmes fesė, po prej karakterit. Sa pėrshtaten karakteret mes njėri-tjetrit, dhe jo cilės fe i pėrket.

E keni pasur tė vėshtirė lidhjen me Valbonėn pėr kėtė arsye?
Jo, aspak. Nė fakt, unė nuk kam pasur asnjėherė lidhje me ndonjė vajzė katolike. Jo pėr ndonjė arsye, po s’e di as vetė sesi mė ka ndodhur kėshtu.

Shumė persona qė futen nė “Big Brother” pėrfaqėsojnė njė shtresė apo problematikė tė caktuar shoqėrore. Ju, a kishit njė tė tillė?
Jo. Unė aty brenda kam pėrfaqėsuar vetėm veten time, asnjė shtresė tjetėr.

Cili ishte mesazhi qė donit t’i transmetonit publikut?
Duhet respektuar vetja pėr atė qė je, dhe se nuk shitet karakteri pėr asnjė ēmim.

Dukej sikur Arjola tė kishte qejf dhe madje e ka shprehur kėtė. Realisht, a tė pėlqente ndonjė vajzė aty brenda?
Atė e di vetėm Arjola nėse mė kishte qejf apo jo. S’mund tė jap koment nė lidhje me pėlqimin e dikujt…Sa i pėrket vajzave aty brenda, s’mė ka pėlqyer asnjėra. Nė total tė gjitha kanė pasur shumė mangėsi lidhur me tipin, karakterin apo bukurinė qė mė pėlqejnė mua.

A je zhgėnjyer nė njėfarė pike nga “Big Brother”?
Mendoj se ka pasur shumė aty qė kanė pasur vlerė mė pak se unė, ose kanė merituar tė dalin para meje. E kam parė qė aty nuk nevojitet njė person qė ka edukatė, karakter, por pėrkundrazi duhet tė jesh e kundėrta pėr tė qėndruar sa mė gjatė brenda. Nė kėtė mėnyrė, ne gjithmonė do tė tregojmė vetėm sa naivė jemi ne shqiptarėt dhe jo tė ketė persona qė tregojnė vlerat tona si shqiptarė. Pėr “Big Brother” duhet tė tregojmė vetėm dobėsitė qė kemi.

Ē’mendim ke pėr lojėn e Ermalit me Franēeskėn? Sipas teje, ka diēka mes tyre?
Mendoj qė nuk kanė besim nė vetvete dhe kėrkojnė mbėshtetjen e njėri- tjetrit qė tė bėhen mė tė fortė. Nuk e pėlqejnė njėri-tjetrin, por vetėm pėr lojė e kanė thėnė dhe vetė madje.

I ke lexuar gazetat, ēfarė ėshtė shkruar kur ishe brenda? Ke ndonjė koment rreth faktit qė je pėrfolur nga disa si me prirje drejt meshkujve?
Nė fakt s’kam lexuar asnjė gazetė akoma. S’kam pasur kohė… Gjithmonė kur arrin tė jesh dikush, ata qė nuk duan tė tė shohin mė lart se veten mundohen tė degjenerojnė me kėto paragjykime. Sa mė pėrket mua, mendoj qė jam i fundit qė duhet tė mė takojė pikėrisht mua tė them diēka tė tillė, sepse tė gjithė e dinė se sa mė pėlqejnė femrat dhe se nuk mund tė jetoj pa to.

A paragjykohet njė mashkull model?
Janė paragjykuar dikur nga ata qė nuk dinė se ēfarė ndodh mė larg se shtėpia e tyre. Sot nuk besoj se paragjykohen, sepse kanė njohuri mė tė gjerė nė lidhje me sferat e jetės.

Ende vazhdon tė thuhet se nė BB5 njė nga meshkujt mund tė jetė gay. Ke parė ndonjė me dyshim aty brenda, qė mund tė jetė i tillė?
Tė them tė drejtėn nuk mė intereson tė jap koment nė lidhje me kėtė temė, sepse nė fund tė fundit ėshtė zgjedhje e tyre dhe s’mė takon mua t’i paragjykoj.

Jonida Hitoveizi MAPO
__________________
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
elvis


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off