Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 02-20-2012, 09:47 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Anila, Big Brother Albania 5


Anila e “BB5″, videoklipi nė shtėpinė e tezes

Vajza nga Tirana ka thėnė se i duhet tė fitojė paratė qė ofron reality show “Big Brother” sepse bėn njė jetė tė vėshtirė ekonomikisht. I duhet tė blejė edhe njė shtėpi pėr nėnėn dhe gjyshėrit.

Shumėkush mund tė ketė menduar se Anila po kopjon fituesen nė fuqi tė edicionit tė kaluar Ermelėn, me kėto deklarata. Ne kemi zbuluar se ato qė pohon vajza janė tė vėrteta. Familja e saj nuk ka njė shtėpi dhe Anila ėshtė detyruar qė klipin e prezantimit nė spektakėl ta realizojė nė shtėpinė e tezes, duke i ardhur turp tė tregojė para publikut shqiptar gjendjen e rėndė nė tė cilėn ajo jeton.

Pavarėsisht kushteve tė vėshtira ajo ka arritur tė studiojė pėr tė pasur njė profesion, dhe po pėrdor pjesėmarrjen nė njė reality pėr tė pėrmirėsuar jetėn. Do shohim nėse do arrijė dot ajo qė tė marrė rezultatin e kėrkuar.


Bluetooth
Reply With Quote
  #2  
Old 03-08-2012, 02:43 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Anila, Big Brother Albania 5

Anila Grori jashte shtepise jeton ne varferi te madhe

Anila eshte e vetmja konkurrente e shtepise se “Big Brother”, e cila e ka deklaruar hapur se qellimi i vetem perse eshte futur ne kete loje eshte te fitoje cmimin e madh. Historia e familjes se Aniles eshte mjaft e dhimbshme.

Ajo eshte braktisur nga i ati ne moshe shume te vogel (2vjece) dhe nuk ka pasur kurre kontakt me te. Eshte rritur me nenen dhe gjysherit, me te cilet jeton edhe aktualisht dhe te vetmet te ardhura jane ato qe vijne nga puna e nenes se saj dhe qe jane shume te pakta per nje familje me kater veta.

Ne intervisten e bere gjate audicioneve per ne “Big brother”, Anila ka pranuar qe jeton ne varferi te madhe dhe qe arsyeja perse po konkuron ne “Big Brother” eshte te fitoje leket me shpresen qe kjo do ti vije ne ndihme familjes se saj.

Edhe pse brenda ne shtepi ajo nuk ka pranuar te flase dhe te tregoje me hollesi kushtet e saj ekonomike, duke ndiere mbase edhe nje lloj ndroje, aq sa ndonje here ben te kunderten pasi e degjon te flase per havair dhe rroba te firmes, njerzit qe e njohin jashte konfirmojne sa thame me spier.

Megjithese eshte ende shpejt dhe nuk e dime akoma nese Anila do ta perdore brenda shtepise kete pike te forte te saj per te prekur publikun, mund te themi qe per momentin ajo po ben krejt te kunderten, duke bere rolin e arrogantes dhe antipatikes dhe duke bere keshtu qe publiku te mos kete shume simpati per te.

PALOMA
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
anila


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off