Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Style and Beauty » Ertemiona Mejdani Miss Albania 2009

Style and Beauty Discuss all the related topics around Miss Albania, Miss Kosovo, beauty pageant and Fashion shows

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 07-26-2009, 02:52 AM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,899
Default Ertemiona Mejdani Miss Albania 2009


Ertemiona Mejdani Miss Albania 2009

Ertemiona Meidani, 18, smiles after being crowned Miss Albania 2009 in Durres, some 40 km (25 miles) from Tirana

Fituesja eshte Ertemiona Meidani, 18 vjec. “Miss Shqipėria 2009”, u zgjodh sot nė kullėn mesjetare tė Durrėsit. Janė zhvilluar ditėn e djeshme pėrgatitjet e fundit tė 31 vajzave konkurrente pėr kurorėn e bukurisė nė vend. Aktiviteti, i cili ēdo vit udhėton drejt kalave tė Shqipėrisė, kėtė vit, pėr shkak tė situatės elektorale, ka pėrzgjedhur qytetin e Durrėsit, dhe pikėrisht kullėn mesjetare tė Torrės, nė shėtitoren “Taulantja”. Edhe pse ky aktivitet zakonisht zhvillohet nė muajin qershor, regjisori ka pranuar se data e paramenduar pėr kėtė aktivitet ėshtė shtyrė, pasi e gjithė vėmendja e publikut ka qenė e drejtuar te zgjedhjet elektorale. “Miss Shqipėria ėshtė i vetmi eveniment bukurie nė vend, i cili qė nga viti 1998 ėshtė realizuar nga regjisori Petri Bozo dhe “Deliart asociacion”. 31 konkurrentet janė pėrzgjedhur mes 250 pretendenteve shqiptare, me banim jo vetėm nė Shqipėri, por edhe nė vende tė tjera. Seleksionimi i kujdesshėm ka sjellė kėtė edicion mė shumė vajza nga qytetet veriore tė vendit dhe njė pjesė e madhe e tyre janė studente nė universitete tė ndryshme. Vajzat konkurrente, tė cilat qė prej dy javėsh ndodhen nė Durrės, janė pėrgatitur nga koreografja Kozeta Bakiu, edhe bashkėpunėtorėt e tjerė, tė cilėt janė stilistja Anila Zajmi, drejtori i fotografisė, Lulzim Tufa dhe skenaristja Alda Bida. 31 konkurrentet e edicionit tė 11-tė do tė synojnė tė marrin kurorėn qė mbahet aktualisht nga Almeda Abazi, fituese e edicionit tė kaluar. Konkursi alternativ i bukurisė shqiptare “Miss Albania”, ka nisur tė organizohet nė vitin 1998 dhe qė nga viti 2000 ka udhėtuar nė qendrat historike dhe arkeologjike tė Butrintit, Rozafės, Apolonisė, Kalasė sė Lėkurėsit, Beratit, Elbasanit dhe Kaninės, si dhe memorialit tė Skėnderbeut nė Lezhė. Ky ėshtė edicioni i 11-tė i konkursit dhe vjen nė Durrės njė vit pasi ėshtė zhvilluar nė sfondin e Kalasė sė Prezės nė kryeqytet.

__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ertemiona mejdani, foto ertemiona meidani, miss shqiperia 2009


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off