Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Top Albanian Celebrities at Albanur Forum > Arta Bajrami » Arta Bajrami nuk i frikesohet konkurrencės

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 01-17-2012, 04:18 AM
Fronter's Avatar
Fronter Fronter is offline
Super Moderator
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,762
Default Arta Bajrami nuk i frikesohet konkurrencės


Arta Bajrami nuk i frikesohet konkurrencės

Pėrherė aktive dhe e gatshme nė ēdo kohė pėr tė sjellė kėngė dhe videoklipe tė reja, Arta Bajrami na bėnė tė ditur se sė shpejti do tė sjellė njė hit pėr adhuruesit e saj.

Ndonėse me kėtė kėngė do tė lansohet edhe videoklipi i ri pėr tė cilin ajo nuk preferon tė zbuloj mė shumė. Ajo edhe pse ka disa muaj qė lansoi albumin “Exotic” thotė se ende ėshtė duke i shijuar kėngėt e tij bashkė me adhuruesit e saj.

Njė pjesė e madhe e kėngėve tė albumit kanė tė realizuara edhe videoklipet tė cilat Arta thuajse nė ēdo muaj ka lansuar njė nga njė.

Arta keni paralajmėruar njė hit, kur do tė kenė rastin adhuruesit ta kenė nė duar kėtė projekt?

Kėngėn jemi duke e pėrgatitur dhe brenda njė kohe shumė tė shkurtėr adhuruesit mund ta shohin. Kėngėn jam duke e punuar me Don Arbas, por natyrisht qė kėnga do tė lansohet edhe me videoklip. Kam pėrshtypjen se kjo kėngė do tė jetė njė hit i radhės, ngase jemi duke e bėrė njė punė tė madhe nė tė.

Si duket jeni ngutur paksa me kėtė projekt?

Tė them tė drejtėn edhe unė mendoj ashtu, pra jam ngutur pak, sepse adhuruesit e mi por edhe unė ende jemi duke shijuar kėngėt e albumit, tė cilat vazhdojnė tė pėlqehen shumė nė publik. Mirėpo unė jam mėsuar tė jem gjithnjė me tė reja nė skenėn muzikore, andaj edhe kam nisur punėn pėr kėngėn e re. Mirėpo mendoj se akoma kemi kohė pėr ta shijuar albumin “Exotic”, sepse gati ēdo kėngė ka videoklip andaj edhe kjo po u pėlqen publikut.

Mendoni se nė kėtė vit qė sapo e filluam do tė keni mė shumė suksese se sa nė vitin 2011?

Tė them tė drejtėn, viti 2011 konsiderohet si vit i imi dhe shumė i suksesshėm sepse arrita tė lansoj njė album mjaftė tė suksesshėm. Ndėrsa sa i pėrket vitit 2012, unė kam filluar mbarė, sepse menjėherė kam nisur me projekte tė reja. Andaj uroj qė edhe ky vit tė jetė i suksesshėm pėr mua.

Duke pasur parasysh dominimin e shumė kėngėtarėve nė skenė, qė nė njė farė mėnyrė po zhvillohet edhe njė konkurrencė e madhe, ndjeheni e frikėsuar?

Ėshtė e vėrtetė se skena muzikore ėshtė mbushur me kėngėtarė tė shumtė, e qė nė fakt dita ditės po shtohen edhe mė shumė. Mirėpo unė flas pėr vetėn time sa i pėrket konkurrencės, asnjėherė nuk jam ndier e frikėsuar, sepse secili kėngėtarė e ka publikun dhe rrėskun e vet. Mua konkurrenca nuk mė frikėson por me jep vullnet pėr tė ecur pėrpara.

Keni ndonjė plan pėr tė ardhmen?

Plane kam shumė, mirėpo uroj qė pjesėn dėrmuese tė tyre ta realizoj. Fillimisht mendoj qė kėngėn me klip ta pėrfundoj sa mė shpejt dhe posa tė lansohet nė treg menjėherė do tė nisė projektet e tjera muzikore. Uroj qė edhe vitin 2012 ta kaloj sikurse vitin 2011.

__________________
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
arta bajrami


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off