Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Big Brother Albania 6 - Year 2013 > Big Brother Albania 2011 » Neda e “Big Brother” boton librin e saj me copėza proze

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 12-20-2011, 12:10 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Neda e “Big Brother” boton librin e saj me copėza proze


Neda e “Big Brother” boton librin e saj me copėza proze

Eksperienca e saj nė “Big Brother” ndoshta e ka ndihmuar qė tė bėjė njė libėr, ashtu, me ato mendimet qė shpesh i shkruante nė mur e pasqyra, ndėrsa tani kanė zėnė vend nė letėr dhe kanė gjetur dritėn e botimit. “Archea” ėshtė libri i parė i Neda Karafilit. Qė mė parė ajo kishte zbuluar se i pėlqente tė shkruante, ndėrsa ky libėr ėshtė sprova e parė pėr kontaktin me publikun.

“Janė copėza proze si poezi apo poezi si copėza proze? Dhe njėra, dhe tjetra ose asnjėra, njė lloj i veēantė, ku zbrazen me nerv emocionet, imazhe tė papėrfunduara, me njė si ērregull tė qėllimtė, do tė mė pėlqente tė thosha, qė, pėr disiplinė artistike, janė renditur sipas alfabetit tė shkronjės nistore tė ēdo titulli. Nėpėr to kapėrthehen dėshirat, etja pėr tė jetuar, pėr tė dashur e pėr t’u dashur, mbase me veten sė pari, ėndrra e pakėnaqėsi, takime, biseda, dritė e muzg, heshtje e bosh dhe fillime muzike.

Pasiguria shtiret si siguri dhe siguria si pasiguri, ndėrsa fjala kėrkon njė zė metaforik”, shkruan shkrimtari Visar Zhiti pėr botimin. Sot nė orėn 11:00 do tė jetė pėrballja e parė e Nadės me publikun, ku do tė prezantojė edhe librin e saj.

E.Resuli
Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off