Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Top Albanian Celebrities at Albanur Forum > Big Mama » Bamirėsia bashkoi Big Mama-n dhe Tuna-n

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 11-29-2011, 04:13 PM
Fronter's Avatar
Fronter Fronter is offline
Super Moderator
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,762
Default Bamirėsia bashkoi Big Mama-n dhe Tuna-n


Bamirėsia bashkoi Big Mama-n dhe Tuna-n

Ka kohė qė Big Mama i kishte prishur raportet me Tunėn, mirėpo me pjesėmarrjen e tyre nė njė aktivitet humanitar pėr fėmijėt bonjakė tė organizuar nė Tetovė, ato kanė qėndruar sė bashku, madje gjatė tėrė ditės u kanė shėrbyer fėmijėve bonjakė hamburgerė. Raportet e tyre tanimė janė tė mira dhe sipas Big-ut ato edhe nė tė ardhmen do tė jenė shoqe tė mira. Pėr mė shumė rreth pajtimit tė tyre dhe gjėrave tjera, Bigi pėr “Zėri”.

Pėr njė kohė tė gjatė nuk keni pasur raporte tė mira me Tunėn, si erdhi deri te bashkimi juaj?
Ėshtė e vėrtetė qė unė me Tunėn ka shumė vite qė nuk shoqėrohemi. Nė moshėn e adoleshencės kemi pasur njė hidhėrim qė ka zgjatur pėr shumė kohė. Mirėpo, prapė e kam respektuar dhe mė ka respektuar kudo qė jemi takuar, ngase hidhėrimet e adoleshencės kalohen dhe harrohen.
Tani para dy ditėsh kemi qenė tė dyja nė njė aktivitet pėr fėmijėt bonjakė qė ėshtė organizuar nga ‘Mc Donalc’ nė bashkėpunim tė ‘Sos e Selo’, pėr fėmijėt me nevoja. Gjatė tėrė ditės unė dhe Tuna u kemi shėrbyer produkte ushqimore blerėsve nė ‘Mc Donalc’ nė Tetovė dhe tėrė ato tė holla qė janė fituar kanė shkuar pėr fėmijėt bonjakė me nevoja tė veēanta.

Bigi aty keni filluar edhe bisedėn me Tunėn?
Po, tė dyja kemi qenė tė pėrzgjedhura nga organizatori tė punojmė nė mėnyrė vullnetare dhe humanitare pėr fėmijėt bonjakė. Aty ka filluar edhe shkėmbimi i bisedave, por thjesht kemi folur sikur tė mos jemi hidhėruar asnjėherė mė parė. Edhe kur ėshtė puna pėr fėmijėt bonjakė nė mėnyrė qė t’iu ndihmojmė, nuk shoh aty asnjė hidhėrim dhe asgjė tjetėr dhe ēka kam mundėsinė do tė bėj.

Keni nisur ndonjė projekt tė ri muzikor?
Po, kam nisur pėrgatitjet pėr kėngė tė reja pėr tregun shqiptar, dhe njė videoklip tė ri. Por pėr tė gjitha kėto nuk kisha preferuar tė flas mė shumė deri nė kohėn e lansimit. Vetėm mund t’ju them se nė fillim tė vitit 2012, projektet e mia do tė dalin nė treg. Nuk preferoj tė flas para se ēdo gjė tė jetė gati, kėshtu qė po ia lėmė kohės.

Meqė jemi nė fund tė vitit, a po tė lė ky vit tė dashuruar?
(Qesh). Gjithnjė kam qenė e hapur sa i pėrket jetės sime private, mirėpo ja qė ka ardhur njė moment qė nuk preferoj tė flas. Madje nuk dėshiroj tė potencoj nėse jam apo nuk jam e dashuruar. Tė gjithė do ta kuptojnė nė momentin kur ta ndryshoj statusin nė Facebook.

Kohėve tė fundit dukeni me ‘look’ tė veēantė, jeni ende nėn pėrkujdesje tė peshės trupore?
Pėr shumė muaj kam pėrdorur dietėn time speciale, ku me tė arrita tė pakėsoj kilogramėt e tepruar. Tanimė jam shumė e kėnaqur me veten dhe natyrisht qė ende kam kujdes ndaj ushqimeve. Sikurse peshės trupore edhe llok-ut tim i kushtoj mjaft rėndėsi, kėshtu qė nė ēdo paraqitje timen dua tė dukem sa mė bukur.

Diēka pėr fund?
Pėrshėndes tė gjithė fansat e mi qė ndodhen nė Kosovė dhe lexuesit e “Zėri”-t.
__________________
Reply With Quote
  #2  
Old 12-02-2011, 10:55 AM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,875
Default Re: Bamirėsia bashkoi Big Mama-n dhe Tuna-n

Originally Posted by Fronter View Post
Big Mama: S’u tregoj nėse jam e dashuruar

Ka nisur pėrgatitjet pėr njė kėngė tė re pėr tregun muzikor shqiptar, qė do ta shoqėrojė me njė klip, nga ata qė vetėm ajo di t’i realizojė. “Vetėm mund t’ju them se nė fillim tė vitit 2012 projektet e mia do tė dalin nė treg.

Nuk preferoj tė flas para se ēdo gjė tė jetė gati, kėshtu qė po ia lėmė kohės”, - ka thėnė Big-u, e cila prej disa kohėsh meriton jo mė emrin e artit qė mban, sepse do t’i shkonte mė shumė “Medium”.

E ēiltėr dhe e hapur pėrherė pėr mediat; kėngėtarja, emri i vėrtetė i sė cilės ėshtė Besjana, tanimė nuk pranon mė tė flasė pėr jetėn sentimentale, por vetėm pėr projektet muzikore apo dietat qė e kanė sjellė nė formė fizike. “Gjithnjė kam qenė e hapur sa i pėrket jetės sime private, mirėpo ja qė ka ardhur njė moment qė nuk preferoj tė flas. Madje nuk dėshiroj tė them nėse jam apo nuk jam e dashuruar. Tė gjithė do ta kuptojnė nė momentin kur ta ndryshoj statusin nė Facebook”, - ka theksuar ajo duke na e shtuar mė tepėr kuriozitetin.
__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu
Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off