Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 11-27-2011, 03:43 AM
Fronter's Avatar
Fronter Fronter is offline
Super Moderator
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,769
Default Edona i kthehet fuqishėm muzikės


Edona i kthehet fuqishėm muzikės

Ka disa muaj qė kėngėtarja e skenės sonė, Edona Llalloshi, ėshtė duke punuar maksimalisht nė profesionin e saj tė kėngės. Pėrveē projekteve tė reja me kėngė dhe videoklipe, ajo tani do tė jetė aktive edhe nė disa koncerte qė organizohen pėr festat e fundvitit.

Vlen tė ceket festa e 28 Nėntorit - Ditės sė Flamurit, ku Edona ka vendosur qė kėtė festė ta kalojė me llapjanėt, nė pab-in “Café 1” nė Podujevė. Ndėrsa pėr fundvit thotė se do tė ketė disa risi me tė cilėt publiku do tė informohet me kohė.

“Pėr mua ēdo festė ka rėndėsinė e vet, e posaēėrisht 28 Nėntori qė kuptohet rėndėsia e saj. Uroj qė kėtė festė ta kaloj sa mė mirė me adhuruesit e mi nė Podujevė. Natyrisht se tani kam nisur edhe pėrgatitjet pėr programet festive tė Vitit tė Ri dhe shpresoj qė do t’iu pėlqejė adhuruesve tė mi”, ka thėnė ajo pėr “Zėrin”.

Edhe pse Edona po e rrit vajzėn e saj, thotė se nė asnjė moment nuk do tė shkėputet nga kėnga. “Natyrisht se rritja e njė fėmije kėrkon pėrkushtim tė madh, por fatmirėsisht ēdo gjė po shkon mirė dhe kėshtu qė edhe me kėngė nuk po mbetem prapa”, pėrfundon ajo.

K.B
__________________
Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off