Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 10-09-2011, 10:31 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Arta nuk i do sponsorėt


Arta nuk i do sponsorėt

Janė tė njėpasnjėshme videoklipet me tė cilat Arta Bajrami po e pushton tregun muzikor. Ky vit ka qenė njė ndėr vitet mė tė suksesshme tė saj, sepse pėrveē albumit “Exotic” qė ėshtė mirėpritur nė publik, edhe turnetė e saj nė Evropė tė cilat vazhdon akoma t’i mbajė, thotė se i kanė sjellė mjaft suksese.

Pėrveē angazhimeve nė kėngė, Arta thotė qė njė pjesė tė madhe tė kohės ia kushton vajzės Viktorias, e cila ia ka mbushur jetėn plot gjallėri. Arta tani kėto ditė ka lansuar edhe njė videoklip tė ri pėr tė cilin ka folur nė kėtė intervistė pėr “Zėrin”.

Kėtė vit jeni treguar mjaft aktive nė skenė, me album dhe njė mori videoklipesh, nga e tėrė kjo energji?
Mund tė them se ky vit ishte njė vit mjaft i suksesshėm dhe me fat pėr mua. Pėrveē albumit “Exotic” tė cilin e kam lansuar para disa muajve, kam arritur tė realizoj edhe disa videoklipe tė kėngėve tė albumit. Ēdo projekt i lansuar nė treg mė ka sjellė shumė fat dhe suksese mbase edhe vullnet pėr tė vazhduar mė tutje.

Cila ėshtė surpriza e radhės pėr adhuruesit tuaj?
Tani sapo kam lansuar videoklipin e kėngės “Mė special”. Edhe kjo kėngė ėshtė pjesė e albumit, tekstin e sė cilės e ka bėrė Big Basta, ndėrsa kompozimin dhe orkestrimin Don Arbas. Ndėrsa videoklipi ėshtė i pėrgatitur nga produksionin “Pulla”. Sa i pėrket projektit tjetėr apo befasisė sė radhės, do tė nis me xhirimet e videoklipit pėr kėngėn “E pafat”, qė do ta punoj me “Urban Graphics”.

Kėnga quhet “Mė special”, pėr ēfarė bėhet fjalė?
Kėnga trajton njė temė dashurie, pėr njė realitet qė ndodh nė shoqėrinė tonė. Respektivisht bėhet fjalė pėr motivimin e njė femre pėr tė marrė njė vendim nė momentin kur nuk ėshtė e kėnaqur me mashkullin qė ka nė lidhje. Kėnga ėshtė e rrymės elektro-house dhe shpresoj tė pėlqehet nė publik.

Duke ditur faktin qė shpenzoni shumė pėr projektet muzikore, pėrse tani nuk ndihmoheni nga ndonjė sponsor?
Ėshtė e vėrtetė qė videoklipet e mia i financoj vet, pa pasur ndonjė sponsor. Falėnderoj kompaninė e vė pėrndryshe nuk kam ndonjė sponsor tjetėr. Arsyeja pėrse ndodh kjo nė tregun tonė muzikor ėshtė mosdija e vlerės sė marketingut nė biznes. Jemi shumė prapa nga vendet e tjera. Mund tė themi se dallojmė shumė edhe me Shqipėrinė e lėre mė me vendet e tjera evropiane. Duhet tė punojmė shumė nė mėnyrė qė tė arrijmė standardet evropiane dhe ligjet. Nė ēdo vend tjetėr tė botės muzika ėshtė shumė e shenjtė dhe shumė e ēmuar ndėrsa kėtu tek ne nuk vlerėsohet aspak.

Si po ju ecėn jeta e pėrditshme si nėnė?
Tė ju them tė drejtėn kohėn mė tė madhe tė lirė ia kushtoj vajzės Viktorias, ėshtė ende e vogėl dhe ka nevojė pėr mua. Viktoria mė jep shpresė dhe gjallėri nė jetė, madje mund tė them se edhe kėtė sukses qė po e arrijė nė profesionin tim tė kėngės e kam edhe falė Viktorias, sepse po rritet shpejt dhe nuk po kam fare problem edhe nėse e lė me familjen e Xhimit. Ėshtė njė fėmijė qė adaptohet shpejt dhe kjo ma lehtėson nė njėfarė mėnyre edhe kohėn pėr t’u marrė me aktivitetet e mia muzikore.

Keni ndonjė plan tjetėr pėr tė ardhmen?
Vazhdoj tė jem me turnetė e mia nėpėr Evropė, ku po arrij tė sjell atmosferė tė kėndshme te publiku. Jam shumė e lumtur qė kudo qė shkoj kam adhuruesit e mi qė mė pėrkrahin. Uroj qė sukseset e mia muzikore tė vazhdojnė edhe mė tutje.
Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off