Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Top Albanian Celebrities at Albanur Forum > Dafina Zeqiri » Dafina Zeqiri ėshtė ndarė vėrtet nga i dashuri

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 09-24-2011, 02:16 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,470
Default Dafina Zeqiri ėshtė ndarė vėrtet nga i dashuri


Dafina Zeqiri ėshtė ndarė vėrtet nga i dashuri

Kjo foto do tė jetė njė nga kujtimet e tyre mė tė bukura kur ata ishin bashkė. Po flitet se lajmi pėr ndarjen e Dafina Zeqirit nga i dashuri i saj ėshtė i vėrtetė. Megjithėse ata tė dy kanė heshtur, heshtja e tillė tregon edhe pohimin e lajmit. Ndėrsa mėsohet se njė kushėrirė e Dafinės ka treguar se “Po ėshtė e vėrtetė se Dafina nuk ėshtė mė me Krenarin” raporton Kosova Sot.

Ndėrsa ka ditė qė adhuruesit e kėngėtares janė tė merakosur dhe vetėm e ulin poshtė djalin qė nuk dinte ta mbante kėngėtaren, duke ngritur lart kėtė tė dytėn.

Last edited by Fronter; 11-29-2011 at 08:55 PM.
Reply With Quote
  #2  
Old 11-27-2011, 03:49 AM
Fronter's Avatar
Fronter Fronter is offline
Super Moderator
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,769
Default Re: Dafina Zeqiri ėshtė ndarė vėrtet nga i dashuri

Originally Posted by Kujdestari View Post
Dafina Zeqiri ndahet nga Krenari


Njė lidhje dashurie e shumė pėrfolur e ēiftit Dafina Zeqiri dhe Krenar Ēoēaj, duket se ka shijuar fundin e saj.

Burime tė afėrta me ēiftin kanė pohuar pėr Telegrafi se dyshja nuk janė mė bashkė, por nuk dhėnė arsye pėr ndarjen e tyre. Telegrafi ka provuar tė kontaktojė me Dafina Zqirin, por telefoni i saj ishte i fikur.

Lajmi i ndarjes sė Dafinės dhe Krenarit vjen pak para lansimit tė videoklipit mė tė ri tė kėngėtares, qė pritet tė vijė kėtė muaj, dhe albumit tė saj tė ri, qė pritet tė del nė dhjetor.

Dyshja edhe mė herėt ka qenė cak i spekulimeve pėr ndarje, por vetė e kishin mohuar kėtė. Sė fundi u tha se ata presin lansimin e albumit mė tė ri tė Dafinės pėr tė konfirmuar ndarjen.

Shtyhet xhirimi i klipit “D&G”

Ishte pėrfolur shumė kohėve tė fundit bashkėpunimi mes kėngėtares Dafina Zeqiri dhe Getoar Selimit, por si duket fansat duhet tė presin.

Videoklipi i kėngės kishte pėr tu xhiruar javėn e kaluar nė Stockholm, por kjo nuk ndodhi. Sipas Getoarit arsyet e shtyrjes janė pėr shkak tė angazhimeve tjera.

“Javėn e kaluar kam qenė i angazhuar me xhirimet e klipit “High” sė bashku me grupin Skillz, prandaj nuk ėshtė xhiruar edhe klipi i kėngės “D&G” nė bashkėpunim me Dafina Zeqirin”, ka thėnė Geti pėr Telegrafin.

Por, Geti shtoi se kėsaj kėnge do t’i bashkėngjitet edhe klipi, por qė kur do tė realizohet ende nuk dihet.

“Klipi i kėngės do tė pėrfundojė, por ende nuk dihet se kur”, pėrfundoi bosi i Baba Stars.

/Telegrafi/
__________________
Reply With Quote
  #3  
Old 11-29-2011, 08:54 PM
Fronter's Avatar
Fronter Fronter is offline
Super Moderator
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,769
Default Dafina Zeqiri u jap fund thashethemeve


Dafina Zeqiri u jap fund thashethemeve

Ka vendosur t’i jap fund thashethemeve tė cilat muajve tė fundit janė shtuar nė masė tė madhe. Kėngėtarja e njohur kosovare ka pohuar si tė vėrteta dy prej thashethemeve qė kanė bėrė mė sė shumti bujė.

“E vėrteta qėndron se unė nuk jam nė lidhje me tė (Krenarin). Si ndoshta edhe ēdo lidhje tjetėr, nė njė kohė zbehet lidhja dhe e vėren se nuk pėrshtatesh dhe vendosėm t’i japim fund”, ka thėnė Daffy nė “Prive”.

Kėngėtarja e njohur ka pohuar edhe shkėputjen e saj nga menaxheri Drin Zatriqi duke mohuar kėshtu edhe zėrat se ajo ėshtė pjesė e produksionit “Baba Stars”.

“S’kam qenė pjesė e produksionit Baba Stars nuk e di kush e ka shpikur. Drin Zatriqin menaxher e kam pasur por me kalimin e kohės nuk jemi pėrputh nga ana profesionale e menaxhimit tė punės. Mė nuk ėshtė menaxher i imi”, ka thėnė kėngėtarja.

Por kjo nuk ėshtė e tėra. Daffy ka thėnė se kėsisoj ka ndėrprerė realizimin e njė klipit tė kėngės me Getoar Selimin “D&G”.
“Kėnga D&G ėshtė njėra prej kėngėve pjesė e albumit. Ish menaxheri im mė pat thėnė ta bėjmė kėtė kėngė dhe pranova. Por me kohė u zhvilluan disa gjėra dhe nuk ka ecur puna siē kam menduar se do tė shkojnė dhe janė ndėrpresė automatikisht xhirimet”, ka thėnė Daffy.

Por ajo nuk do tė ndalet. Ajo ka paralajmėruar kėngėn e re me klip “Supernova” dhe daljen e albumit nė shitje, ani pse nuk ka dhėnė data tė sakta.
__________________
Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off