Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Latest news about Albanian celibreties » Leonora Poloska: Vėshtirė tė bėhet nuse Kosove

Latest news about Albanian celibreties News and gossip about Albanian singers

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 08-17-2011, 01:22 AM
Fronter's Avatar
Fronter Fronter is offline
Super Moderator
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,762
Default Leonora Poloska: Vėshtirė tė bėhet nuse Kosove


Leonora Poloska: Vėshtirė tė bėhet nuse Kosove

Gjithnjė me dukje ekstravagante dhe tėrheqėse nė skenė, Leonora ēdo ditė e mė shumė po arrin tė rrėmbejė zemra tė adhuruesve, e kryesisht atyre tė Kosovės. Ka mė se njė vit qė ajo tashmė ėshtė bėrė imazh mjaftė i rėndėsishėm i emisionit javor “Kabare” tė shfaqur nė RTV21.

Ndėrkaq sa i pėrket projekteve muzikore tani pėr tani nuk e ka nė plan tė realizoj. Nė jetėn sentimentale, ende vazhdon tė jetė singel, por nėse takon ndonjė person ideal, nuk do ta kthejė prapa. Mė shumė rreth punės dhe jetės sė saj private flet pėr “Zėri”.

Leonora u bė kohė qė tani ju shohim ēdo javė nė emisionin “Kabare”, cila ėshtė pėrvoja juaj?

Leonora Poloska: Tė them tė drejtėn performanca ime nė emisionin “Kabare” tė shfaqur nė RTV 21 mė ka ndihmuar shumė. Kam arritur tė fitoj njė pėrvojė tė madhe qė nuk do ta kisha arritur asnjėherė. Unė gjithnjė e kam dashur aktrimin, edhe pse nuk jam marrė me tė dhe tani nė kėtė emision po kam mundėsi tė shfaqem nė shumė skena tė aktrimit dhe nė njė mėnyrė edhe e kam lėshuar veten sepse kam qenė njė person shumė i mbyllur.

Sa jeni e kėnaqur me fitimet qė tė sjellė ky emision?

Leonora Poloska: Paga qė unė marrė nė kėtė emision ėshtė solide, mirėpo kjo nuk ėshtė me rėndėsi pėr mua. Mė shumė mė ka joshur lloji dhe performanca ime si aktore, sepse nė njė mėnyrė po arrijė ta pėrforcojė edhe kėtė pjesė tė artit qė mė ka pėlqyer gjithmonė se sa qė arrijė ta marrė njė pagė.

Me ēfarė jeni e angazhuar nė kėngė?

Leonora Poloska: Si duket nė kėngė kam planifikuar tė pauzoj pak. Padyshim se do tė ketė projekte tė reja muzikore por nė njė tė ardhme mė tė largėt. Adhuruesit e mi do t’i befasoj pas vitit tė ri e qė ėshtė herėt tė flas deri nė atė periudhė kohorė pėr kėngėt qė do tė realizoj.

A ka diēka tė re nė jetėn tuaj sentimentale?

Leonora Poloska: Tani pėr tani jo, vazhdoj tė jem ende singel, por nėse do tė takoja djaloshin ideal atėherė nuk do tė hezitoj.

Njė pjesė tė madhe tė kohės e kaloni nė Kosovė, keni menduar se mund tė bėheni nuse e Kosovės?

Leonora Poloska: Jo, (qesh) edhe pse fatit nuk i dihet, mirėpo nuk kam menduar se mund tė ma rrėmbejė zemrėn njė djalosh nga Kosova. Unė e kam vendin nė Shkup dhe atje besoj se do ta takoj djaloshin e ėndrrave tė mia.

Ēfarė duhet tė ketė njė djalė pėr ta rrėmbyer zemrėn?

Leonora Poloska: Thjeshtė dua tė jetė i sinqertė, tė mė dojė kėshtu siē jam dhe tė mė pranoj me tė gjitha tė mirat dhe tė kėqijat qė i kam. Tė mė mbėshtesė nė profesionin tim.

Kastriote Bajrami
__________________
Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off