Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Top Albanian Celebrities at Albanur Forum > Zajmina Vasjari » Zajmina: Si ndihem kur mė thėrrasin seksi

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 08-15-2011, 05:48 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Zajmina: Si ndihem kur mė thėrrasin seksi


Rrėfehet, Zajmina Vasjari : Paratė? Veshje aksesorė edhe kėpucė


Profil
Zajmina Vasiari lindi nė Durrės mė 17 qershor tė vitit 1986, i pėrket shenjės sė Binjakėve dhe ėshtė njė natyrė mjaft e qetė. Ngjyra e preferuar ėshtė e bardha dhe shpesh vishet vetėm me kėtė ngjyrė. Gjithashtu i pėlqen muzika, e veēanėrisht ajo House. Ėshtė e gjatė 1,70 m dhe mban titullin e “Miss Shqipėria 2002”. Bukuroshja nga Durrėsi, mori kurorėn e mė tė bukurės sė vendit ditėn e lindjes sė saj.
Ngjyra e preferuar: E bardhė
Muzika e Preferuar: House
Pija e preferuar: Milk-Shake

Zajmina : Pėrse vendosa tė bashkėpunoj me Besjanin?

Besjani Ėshtė nje mik i imi dhe kur mė bėri ftesėn pėr duet e pranova me shumė kėnaqsi, pasi kėshtu i pėrshtatem tashmė edhe tregut tė Kosovės, ku kjo rrymė ėshtė mė e pėlqyera. Por njė arsye tjetėr ėshtė edhe fakti qė mua mė pėlqen tė kėndoj tė gjitha rrymat.

Si ndihesh kur mendon se gjithnjė tė ka ndjekur epiteti seksi?
Nuk mė bėn mė fare pėrshtypje, pasi e kam dėgjuar gjithmonė. Do tė mė pėlqente mė shumė njė kompliment tjeter, por gjithėsesi ndjehem e ledhatuar qė vazhdojnė tė mė bėjnė kompimenta, sido qė tė jenė ato.

Keni pėrmendur se nuk je kengėtare, ēfarė ėshtė kėnga pėr Zajminėn?
Kėnga ėshtė pasioni im mė i madh.

A ka pasione tė tjera nė jetė Zajmina?
Sigurisht, piktura dhe foto-shooting.

“Ē’mė shty tė kėndoj “popullorēe””
Thonė qė ēdo kush ėshtė i veēantė, por nėse do tė mundoheni tė gjeni njė tė dytė si ajo do e keni tepėr tė vėshtirė. I kanė ngjitur shumė epitete, tė cilat shpesh herė e bėjnė tė ndihet mirė e shpesh kanė efektin e kundėrtėn, epo tė jesh person publik do tė marrėsh parasysh edhe kostot. Kėngėtaria, modelja e shoė-girl janė pėrfshirė vetėm nė njė emėr, nė atė tė Zajmina Vasjari. Megjithė kėto tė fundit, Zajmina nuk ėshtė njė person qė dėshiron tė dalė nė kopertina revistash e gazetash, pasi siē i thonė “malli i mirė nuk reklamohet”, ndaj nė daljet e saj jo tė shpeshta, ajo ka zgjedhur “Tendenca Verore” pėr njė rrėfim krejtėsisht tė veēantė. Si ėshtė njė ditė pėr Zajminėn, e vendin qė zė nė jetėn e saj familja, puna e mardhėniet me miqtė. Si ka vijuar axhenda e verės 2011 e pushimet e kėsaj vere, tė cilat sipas tė gjitha gjasave, Zajmina do ti realizojė nė javėt e shtatorit dhe larg Shqipėrisė. Ndėrkaq ajo na rrėfen edhe raportin qė ka si ēdo femėr me paranė, ku Zajmina nuk e kursen aspak kur vjen puna pėr imazh. “Veshje, aksesorė dhe kėpucė”-shprehet ajo, janė sebepi i prishjes edhe pa kufi tė lekut. Nėse jeni duke i bėrė pyetje vetes se ēfarė mund ta lidhi njė kėngėtare seksi me muzikėn popullore, e mė sė shumti me bashkėpunimin e fundit me Besjanin, atėhere kurioziteti do t’ju shuhet nga Zajmina. Epiteti seksi qė e ka shoqėruar gjatė gjithė karrierės ka filluar ta bezdisė ndopak, por nė fund tė fundit ajo pranon se nuk ka njeri qė nuk i pėlqen komplimentat, e sido qė tė jenė ato, e bėjnė tė ndihet e “ledhatuar”. Qė kur nė kokėn e saj ajo vuri kurorėn e Miss-it e deri mė sot, ajo vijon tė jetė njė Miss, por tashmė jo e Shqipėrisė, por e skenės shqiptare. Nė njė intervistė pa doreza Miss-i i skenės Shqiptare rrėfen jetėn e saj, tė pathėnat dhe sekretet….

Si nis njė ditė pėr Zajminėn, mes punės dhe familjes?
Zakonisht zgjohem herėt nė mėngjes. Kjo mė ka mbetur si zakon qė nga shkolla, madje edhe tani gjatė verės, sėrish mė ndodh e njėjta gjė.. Dita ime ėshtė shumė e ngarkuar dhe mundohem vazhdimisht qė secilėn pjesė tė saj ta mbush sa mė mirė. Padyshim qė ditėn e ndaj mes familjes, mes miqve, mes punės e kolegėve. Ėshtė diēka e vėshtirė, por mundohem me aq sa mundem. Tani gjatė sezonit tė verės padyshim qė jam edhe pak e impenjuar me punėn. Kėshtu qė njė pjesė tė mirė tė ditės e kaloj me punėn, por kurrė nuk harroj tė gjej kohė tė qendroj pranė familjes time.

A jeni nje menaxhuese e mirė e kohės?
Epo dihet qė punėt e shumta ta zėnė tė gjithė kohėn. Sado qė unė tė jem njė menaxhuese e mirė e kohės, gjithmonė do tė dalė diēka qė nuk do tė arrijė tė pėrfundohet. Gjithėsesi unė mundohem me aq sa mundem, me aq sa mė lejon koha dhe punėt qė kam qė tė memaxhoj me sa mė shumė efikasitet ditėn.

A keni menduar per pushimet e ketij viti? Sivjet brenda apo jashtė Shqipėrisė?
Ėshtė ende herėt tė flas pėr pushime. Nė fakt si tė gjithė artistėt edhe unė jam tepėr e ngarkuar me axhendėn e kėsaj vere. Ndaj nuk mund qė tė planifikoj asgjė pėr pushime. Pasi tė pėrfundoj koncertet mendoj qė tė bėj edhe unė disa ditė relaks. Brenda apo jashtė shqipėrisė? Besoj se sivjet do tė jem jashtė Shqipėrisė.

Si i ka mardheniet me parate Zajmina? Per cfare i shpenzon me shume?
Hmmm, padyshim qė shpenzoj para. Mė shumė shpenzoj pėr veshje, aksesorė dhe kepucė.

Si ka vijuar axhenda e kėsaj vere?
Kam qenė e pranishme nė shumė koncerte. Mė sė shumti kam qenė pranė publikut shqiptarė, pėrgjatė gjithė bregdetit dhe rievierės tonė, por gjithashtu edhe nė skenat Kosovare.

Kenga Magjike ėshtė duke u afruar. Do tė kemi ndonjė surprizė nga Zajmina?
Nuk e di ende. Di tė them qė tani pėr tani nuk kam asgjė gati…

Cili ėshtė momenti mė i bukur qė keni kaluar nė jetė?
Momente tė bukura kam kaluar shumė, por shpresoj qė tė mos e kem kaluar akoma momentin mė tė bukur tė jetės.

Gazeta Telegraf
Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off