Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Top Albanian Celebrities at Albanur Forum > Nora Istrefi » Nora Istrefi, koleget i kam tė gjitha rivale

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 07-02-2011, 08:22 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Nora Istrefi, koleget i kam tė gjitha rivale


Nora Istrefi, koleget i kam tė gjitha rivale

Suksesi ka lindur nė tė njėjtėn ditė me tė… Qė nga dita qė shkeli pėr herė tė parė mbi njė skenė, kėngėtarja simpatike nga Kosova, Nora Istrefi ka provuar vetėm suksese. Kėngėt e saj kthehen sa hap e mbyll sytė nė hite ndėrsa vetė ajo, tėrheq gjithnjė e mė shumė vėmendjen e publikut me performancat dhe idetė novatore qė sjell nė projektet e saj muzikore. Aktualisht, ėshtė duke punuar pėr albumin e ri, koleget nuk dėshiron t’i shoh si rivale, nuk ėshtė shumė e aftė nė kuzhinė dhe nė njė tė ardhme dėshiron t’i stilojė vetė veshjet e saj. Kjo ėshtė Nora Istrefi, kėngėtarja shumė e pėlqyer, e cila vjen nė kėtė intervistė tė shkurtėr pėr “Summer”, me energjinė qė nuk i mungon asnjėherė, ndonėse e pret njė verė e gjatė me shumė koncerte.

Nora si po kalon kėto kohė?
Shumė mirė, ndonėse periudhė pushimesh, vetė nuk kam pushuar shumė. Duke pėrjashtuar pak ditė qė kam qėndruar nė Turqi si pasojė e xhirimeve pėr njė program, nuk kam marrė ditė tė tjera pushimi. Zakonisht pėr ne kėngėtarėt vera e tillė ėshtė mė shumė koncerte sesa pushime.

Sė fundmi ke lanēuar kėngėn e re nė bashkėpunim me Ermal Fejzullahun, si ėshtė pritur tek publiku?
Impakti qė ka lėnė tek publiku i ka kaluar pritshmėritė e mia, doli vėrtet njė kėngė e bukur dhe tė gjithė mė kanė komplimentuar.

Ėshtė albumi nė planet e tua?
Po, pa diskutim. Aktualisht jam duke u marrė me disa kėngė tė reja dhe besoj qė shumė shpejt albumi do tė jetė gati pėr t’iu ofruar publikut, tė cilin gjej rastin ta falenderoj pėrzemėrsisht pėr mbėshtetjen qė gjithmonė mė ka dhėnė.

Cilat janė rivalet e tua nė muzikė?
Pothuaj qė tė gjitha. Por, unė nuk dua t’i shoh si rivale, dua t’i shoh vetėm si kolege dhe mikesha. Mundohem tė punojė me tėrė pėrkushtimin tim, pėr tė arritur gjithnjė e mė shumė dhe aty ku unė dua.

Kė nga koleget konsideroni mike?
Me shumicėn qė njihemi kam raporte shumė tė mira. Ka dhe prej atyre qė shihemi mė shpesh pėr ndonjė kafe, apo diēka tė tillė.

Nė mediat shqiptare ėshtė pėrfolur gjatė lidhja juaj me Robertin? Herė thuhet se ndaheni herė thuhet se pajtoheni, cila ėshtė realisht relata juaj?
Nė lidhje me Robertin mund tė them se akoma jemi bashkė, asgjė mė tepėr. Kjo pjesė me pėrket vetėm mua.

Pėr ē’arsye do tė hiqnit dorė nga muzika?
Pėr asnjė arsye. Muzikėn e dua aq shumė saqė nuk ma zėvendėson asnjė gjė. Ndaj do ta lė vetėm kur ajo tė mė lėrė mua, kur mos tė kem mė ēfarė tė japė nė muzikė.

Sa i pėrket lajmit se nė njė tė ardhme do t’i stiloni vetė rrobat tuaja, ē’mund tė na tregoni?
Unė tashmė jam njė stiliste me diplomė, ndaj dhe kam deklaruar qė ndoshta nė njė tė ardhme do t’i stiloj vetė veshjet e mia. Natyrisht, qė kjo varet mė shumė edhe nga koha qė do tė kem nė dispozicion, e cila pėr hir tė sė vėrtetės nuk ėshtė gjithmonė nė favorin tim, pasi ftesat pėr koncerte i kam tė shumta, megjithatė mendimi im ka qenė dhe do tė jetė gjithmonė prezent kur bėhet fjalė pėr veshjet nė performanca.

Si ju pėlqen ta kaloni kohėn e lirė?
Nė kohė tė lirė kam dėshirė vetėm tė qėndroj nė shtėpi, tė shikoj filma, tė dėgjoj muzikė.

A jeni njė kuzhiniere e zonja? Cilin ushqim keni si specialitet?
Kam filluar tė mėsoj mė shumė nga kuzhina. Mė parė kam ditur tė pėrgatis vetėm ushqime tė thjeshta. Keq ė, ē’tė bėj (qesh).


Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off