Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Top Albanian Celebrities at Albanur Forum > Nora Istrefi » Rikthehet Nora Istrefi, tenton tė eksperimentojė me look-un e saj

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 05-01-2011, 08:17 AM
Fronter's Avatar
Fronter Fronter is offline
Super Moderator
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,762
Default Rikthehet Nora Istrefi, tenton tė eksperimentojė me look-un e saj


Rikthehet Nora Istrefi

Ka kohė qė nuk ėshtė shfaqur nė ekrane me ndonjė projekt tė ri, qė nga lanēimi i klipit “Nora nuk o njėsoj”, kėngė ku ajo injoronte disa persona qė i kishin shpallur “luftė” nėpėr rrjetet sociale. Norėn e kanė akuzuar se nuk ėshtė unike nė stilin e saj dhe se ėshtė nė dėm tė saj shfaqja nė publik me veshje dhe imazhe tė huazuara nga kėngėtaret e njohura botėrore, duke ditur se Nora ka pėrfunduar studimet edhe pėr design mode.

Si duket, kėtė “luftė” kėngėtarja e ka fituar, pasi grupi i popullarizuar nė Facebook kundėr saj ėshtė mbyllur dhe pėr kėtė janė pėrkujdesur motrat e Norės, si dhe disa mikesha tė saj. “E kam parė grupin, por nė qoftė se ngjyrat kanė qėlluar tė jenė tė njėjta, unė nuk do ta quaja kopje, sepse nuk mund tė dalim jashtė atyre ngjyrave qė pėlqehen mė tepėr. Unė sigurisht qė nuk mund tė shpik diēka tė re, kurse sa i pėrket modeleve, po t’i shikoni me kujdes, kuptohet qė nuk kanė ngjashmėri me njėra- tjetrėn”, – ka komentuar kėngėtarja, gjatė njė interviste tė saj pėr propagandėn qė bėhej nė Facebook. E pyetur gjithashtu mbi lidhjen e saj, Nora ėshtė shprehur: “Mendoj se fakti qė merremi tė dy me muzikė, na ka ndihmuar dhe favorizuar nė lidhjen tonė, se kėshtu ia dimė problemet dhe ritmin punės, ndaj tolerojmė dhe mirėkuptojmė njėri-tjetrin. Ne punojmė nė tė njėjtin ambient.

Ka qėlluar qė jemi takuar nė koncerte, nė pube etj. Kėshtu lindi njė miqėsi dhe pėr disa kohė dolėm si miq. Pastaj u pėlqyem dhe kėshtu filluam tė shiheshim me tepėr sesa si miq”. Kėto ditė kėngėtarja ėshtė shfaqur pėrsėri me disa foto tė reja, nė tė cilat shihet shumė mė ndryshe se ēka ka qenė mė herėt. Format e saj trupore janė pėr t’u lakmuar, pasi me peshėn ka pasur pak problem, ndėrsa look-u i saj duket shumė mė ndryshe. Ndoshta kėshtu do tė paraqitet kėngėtarja nė projektin e radhės, tė cilin ėshtė duke e punuar. Se ēfarė ka e ndryshuar Norėn nuk dihet, por dyshimet tek ne nuk kanė tė ndalur dhe sė shpejti pritet tė mėsojmė diēka mė shumė.

PanoramaPlus
__________________
Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off