Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Top Albanian Celebrities at Albanur Forum > Zajmina Vasjari » Zajmina Vasjari: Tek “ Vip Shpija” bėj tifo pėr Bertinėn

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 04-29-2011, 11:04 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Zajmina Vasjari: Tek “ Vip Shpija” bėj tifo pėr Bertinėn


Zajmina Vasjari: Tek “ Vip Shpija” bėj tifo pėr Bertinėn

Njė javė mė parė ėshtė bėrė pjesė e reality show-t kosovar “ Vip Shpija”, nė tė cilin u fut si agjente sekrete dhe si e tillė e la shtėpinė kur i pėrfundoi misioni… Sot do tė vijė nė “ Bluetooth” pėrmes kėsaj interviste, ku na ka rrėfyer eksperiencėn nė kėtė spektakėl, por edhe shumė gjėra tė tjera… Planet nė muzikė, dhe gjyqi me kompaninė e vajit, janė 2 nga pikat e tjera qė ceken nė kėtė intervistė. Po le ta lexojmė bashkė pėr mė shumė rrėfimin e Zait.

Si je moj? Me ēfarė je duke u marrė kėto kohė?
Aktualisht po merrem me shkollėn dhe me koncertet.
Na trego pak si ishte pjesėmarrja nė “ Vip Shpija”?
Ishte njė eksperiencė shumė e veēantė pėr mua dhe mė vjen mirė qė pranova tė isha pjesė e saj, megjithėse pėr njė kohė tė shkurtėr.
Ēfarė tė mungoi mė shumė gjatė atyre ditėve qė ishe brenda?
Mė shumė mė mungonte familja ime.
Kush mendon se do ta fitojė?
Mendoj se konkurrentė tė fort janė Qetsori, Xuxi dhe Rovena, por unė personalisht do tė doja ta fitonte Bertina.
A ka ndonjė personazh prej tyre, pėr tė cilin tanimė qė je jashtė mendon ndryshe? ( Dikė qė e pėlqeje mė parė dhe tani jo, ose anasjelltas?)
Jo nuk ka, tė gjithė kanė qenė vetvetja, kuptohet me tė mirat dhe tė metat e tyre. Unė u pėrshtata shumė shpejt me tė gjithė edhe pse me disa prej tyre kisha mė shumė afrimitet.
Kam ndjekur me vėmendje pėrgjigjet e tua karshi pyetjeve qė tė bėnė banorėt dhe sinqerisht mė ke lėnė pa fjalė… Po tani qė je jashtė, a nuk mendon se je treguar mė e sinqertė se ē’duhet?
Jo absolutisht, mendoj qė edhe po tė mi kishin bėrė ato pyetje gazetarė dhe jo banorėt do isha pėrgjigjur po njėsoj, thjesht aty brenda bėhesha mė shpesh melankolike pasi mė merrte kėshtu qė nuk ka asgjė tė keqe tė tregohem modeste nė kėtė pikė.
Tė flasim tani pak pėr projektet qė tė presin…
Jam duke punuar pėr njė kėngė tė re dhe video gjithashtu, por besoj qė nė muajin maj mund tė nisin xhirimet, pasi ka ende gjėra qė nuk janė gati.
Ndonjė bashkėpunim ke nė plan?
Po, kam vendosur ta provoj edhe njė herė me Papin, djaloshin qė ka kėnduar me mua tek kėnga ‘ 1 me 6’, tė cilin fatkeqėsisht nuk munda ta lanēoja tek “ Kėnga Magjike”.
Me fushatėn je angazhuar? Me cilėn parti, apo edhe ti me atė qė paguan mė mirė?
Po, jam angazhuar kryesisht me atė qė kam kėnduar edhe nė 2009 pėr zgjedhjet parlamentare, por nuk i zgjedh unė kuptohet janė ato qė mė kėrkojnė.
Do tė votosh kėtė vit?
Sigurisht.
Pėr kė, apo s’thuhet?
Vota ėshtė e fshehtė
Me shkollėn si po shkon?
Me shkollėn shumė mirė, por duke qenė se kėtė vit kemi njė program tė ngjeshur kam pak kohė pėr t’u marr me gjera te tjera. Ka qenė njė vit sfilitės pėr mua.
Po pėr kėtė gjyqin qė ke nisur do flasim pak…? Pse u kujtove kaq vonė pėr tė depozituar njė padi nė gjykatė karshi kompanisė sė vajit, dhe cili ėshtė realisht dėmi qė tė kanė shkaktuar…?
Nuk jam kujtuar vonė, por si gjithmonė mua mė pėrndjekin gazetarėt qė bėhen aksidentalisht tė tillė dhe kur nuk kanė mė ēfarė tė shkruajnė i kthehen shkrimeve tė para 7 viteve. Padinė e ka ēuar nė gjykatė qė nė 2005 avokati i familjes sime dhe ēėshtja ende nuk ėshtė mbyllur. Unė e padita kompaninė pėr shfrytėzim imazhi sepse ata vazhdonin tė pėrdornin reklamat e mia edhe pasi kishte pėrfunduar kontrata. Kjo ėshtė e gjitha.
Dalėngadalė po vjen vera, ke bėrė plane pėr pushime?
Ende jo, pasi unė verėn e kam sezonin mė tė mbushur me koncerte, kėshtu qė akoma nuk e di kur do i bėj pushimet dhe ku.

Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off