Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Top Albanian Celebrities at Albanur Forum > Zajmina Vasjari » Zajmina, mijra dollare nga kompania e vajit

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 04-19-2011, 10:07 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Zajmina, mijra dollare nga kompania e vajit


Zajmina, mijra dollare nga kompania e vajit

Njė reklamė vaji e transmetuar vite mė parė, imazhi i sė cilės ishte vetė ajo, e ka sjellė kėngėtaren simpatike, Zajmina Vasjari nė dyert e gjykatės sė Tiranės. Pėrmes njė padie civile tė depozituar pak ditė mė parė nė kryesekretarinė e gjykatės, vajza e cila u bė e njohur falė pjesėmarrjes nė konkurset e bukurisė, kėrkon nga njė kompani vaji, qė jo vetėm ta paguajė sipas kontratės sė lidhur nė vitin 2002, por edhe pėr dėmin e shkaktuar. Nė padinė e saj kėngėtarja Vasjari kėrkon nga gjykata “detyrimin e palės sė paditur pėr pėrmbushjen e detyrimit qė rrjedh nga kontrata e lidhur me paditėsen mė dt.14.10.2002 si dhe shpėrblimin e dėmit tė ardhur paditėses nga mosekzekutimi i detyrimit kontraktor nė tėrėsi nė shumėn 10.000 (dhjetėmijė) USD”. Gjithashtu ajo kėrkon shpėrblimin e dėmit jashtėkontraktor tė ardhur nga veprimet e jashtėligjshme tė palės sė paditur, nė dėm tė paditėses pas datės 01.10.2003 nė shumėn 3.000.000 (tre milionė) lekė. Ndėrkaq, dėmi jopasuror, pra dėmi qė Zajmina Vasjari pretendon se i ėshtė shkaktuar imazhit tė saj, duket se ka njė ēmim tė lart. Vajza simpatike kėrkon qė pėr dėmin jopasuror tė ardhur nga veprimet e jashtėligjshme tė palės sė paditur pas datės 01.10.2003, kompania e vajit ta dėmshpėrblejė nė shumėn 5.000.000 (pesė milionė) lekėve. Padia mban nr. 9257 dhe do tė shqyrtohet nga gjykatėsi Altin Shkurti. Gjyqi pritet tė nisė brenda pak ditėsh dhe kėngėtarja duhet tė provojė pretendimet e saj pėrballė kompanisė qė ka vendosur tė hedhė nė gjyq.
Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off