Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Top Albanian Celebrities at Albanur Forum > Blero Bujar Muharremi » Blero me Foto te reja te pergatitura nga Avni Selmani

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 02-07-2011, 12:56 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Blero me Foto te reja te pergatitura nga Avni Selmani


Pse Blero nuk do qė tė flasė pėr veten?


Harroj ēdo lodhje pranė buzėqeshjes sė Tarės

Meqenėse nė vitin e tij kalendarik muaji janar ėshtė muaji nė tė cilin prezantimet ‘live’ janė thuajse pasive, kėngėtari Blerim Muharremi – Blero pikėrisht kėtė muaj ua dedikon krijimeve tė reja e klipeve, qė pėr tė gjithnjė paralajmėrojnė njė vit tė ri. Kėtė fakt e bėri tė ditur edhe tani, kur qysh nė fillim tė muajit shkurt Blero e pa tė udhės tė dalė me diēka tė re. Ėshtė njė klip qė ka plotėsuar krijimtarinė e tij muzikore, ndėrsa kėnga nė fjalė ka ardhur nė bashkėpunim me grupin “Freax”. Gjatė njė interviste pėr “Infopress”, Blero rrėfen detaje nga klipi i tij, ndėrsa njėkohėsisht shpalos angazhime dytėsore e pjesėza nga jeta e tij private.

Si po plotėsohen ditėt e kėtij fillimviti pėr ju, sa i pėrket botės muzikor?
Belero: Ditėt po shkojnė kryesisht nė punė, si zakonisht, edhe pse muajin janar gjithmonė e kam tė lirė, sa u pėrket mbrėmjeve muzikore. Gjatė muajit tė parė tė secilit vit tė ri angazhohem dhe punoj shumė nė studio…gati nga 10 orė nė ditė. Sa keni pėrfunduar kėngėn mė tė re.

Na thuaj mė saktėsisht se pėr ēfarė bėhet fjalė?
Belero: Kėngėn e re e kam nė duet me Mondy dhe Toni White, tė cilėt e pėrbėjnė grupin ‘FREAX’. Kėnga titullohet ‘Rock City’. Gjithashtu kemi realizuar edhe kripin, tė cilin e ka punuar, si gjithnjė, ‘ASHA’.

Mund ta vlerėsojmė kėtė kėngė si njė nismė pėr tė rejat e radhės pėr kėtė vit, apo ndonjė paralajmėrim pėr ndonjė album tė radhės?
Belero: Nuk e kam nė plan qė kėtė vit tė dal me ndonjė album kėngėsh, pasi ē’ėshtė e vėrteta unė vitin e kaluar lansova albumin mė tė ri tė titulluar ‘Tara’. Zakonisht punėt gjithnjė i bėj nė bazė tė agjendės dhe gjithnjė i planifikojė ato. Gjithnjė planifikoj se kur dhe ēka do tė krijoj apo publikoj, apo me kėnd do tė jem, nėse nuk jam vetėm, sa u pėrket krijimeve.

Po cila ėshtė e veēanta e klipit kėsaj radhe?
Belero: Ėshtė vėshtirė tė flasėsh apo komentosh diēka qė ti ke krijuar, pėrderisa nuk e kanė parė dhe vlerėsuar tė tjerėt. Mendojmė se kemi bėrė njė punė tė mirė, por gjithsesi mė mirė t’ia lėmė publikut ta vlerėsojė atė… Ēdo gjė qė dėrgon Zoti ėshtė e mirėseardhur pėr ne Gjithashtu ėshtė shkruar nga mediet se shumė shpejt do tė dilni dhe me njė bashkėpunim me Gentėn.

Cila ėshtė e vėrteta nė kėtė mes?
Belero: Nuk kam koment pėr kėtė tė fundit. Pėrveē krijimeve tė kohė pas kohe, bota juaj e artit gjithashtu plotėsohet edhe me shumė prezantime nėpėr mbrėmje tė ndryshme muzikore.

Gjatė kohės kur ndodheni nė ndonjė udhėtim, si e pėrballoni largėsinė nga familja e veēanėrisht larg nga Tara?
Belero: Njė pyetje interesant… Normalisht jam profesionist dhe e di qė kur tė jem nė punė, jam nė punė e edhe nė udhėtime. Edhe pse Tara dhe Teuta me mungojnė jashtė mase, e vėrteta ėshtė se duhet tė punoj dhe angazhohem. Por, them se mė e mira nė gjithė kėtė mes ėshtė fakti se kur tė kthehem nė shtėpi dhe e shoh qė princesha ime, Tara, mė pret me buzėqeshje, atėherė harroj gjithė lodhjen.

Kur jemi tek Tara, ka filluar tashmė tė belbėzojė ndonjė fjalė…ka thirrur tashmė ‘baba’?
Belero:Tara e ka njė energji shumė tė madhe. Ėshtė aktive gjatė gjithė kohės dhe normalisht qė ka filluar tė belbėzojė, bile-bile ka filluar edhe tė kėndojė bajagi, he-he-he.

Tani kur familja juaj ėshtė bekuar me njė fėmijė, ėshtė shtuar dėshira qė tė shtohet ky numėr…nėse veē diskutoni rreth kėsaj gjėje, na thuaj se cili ėshtė numri i fėmijėve qė do tė donit t’i kishit?
Belero: Jemi aq shumė tė zėnė dhe tė fokusuar nė Tarėn, saqė ende nuk kemi biseduar nė atė drejtim. Ēdo gjė qė dėrgon Zoti ėshtė e mirėseardhur pėr ne. Nuk i dua pyetjet pas tė cilave duhet tė flas pėr vete.

Po ēfarė ėshtė ajo gjė qė ju mban tė fortė dhe nuk iu zmbraps pėr asnjė ēast?
Belero: Mė mban tė fortė fillimisht besimi tek Allahu, e mė pas familja ime. Ėshtė e rėndėsishme qė ata tė jenė shėndosh e mirė. Po cila ėshtė e meta e Bleros, nėse ekziston ndonjė e tillė? Ndonėse nuk i dua pyetjet pas tė cilave duhet tė flas pėr vete, por po ju them njė gjė. Emrat e njerėzve i harroj shumė. Po ėndrra juaj nė sirtarė! Nėse ka, ka vetėm brenda muzikės, tė tjerat i kam realizuar tė gjitha.

Ēfarė do tė thotė tė duash sipas teje?
Belero: Besim dhe respekt!

Po tė ju duan?
Belero: Besim dhe respekt!

Pėr ēka nuk bėni kompromis?
Belero: Pas njė vendimi qė e marr, pėr ēka do qoftė ai, nuk bėj kompromis!

Cila ėshtė frika jote mė e madhe?
Belero: Vetėm dhe vetėm nga Allahu!

Mė shumė jepni apo merrni kėshilla?
Belero: Tė dyja.

Diēka pėr fund, nėse do tė doje tė shtoje!
Belero: Faleminderit shumė

Last edited by Media_Group; 02-09-2011 at 12:58 AM.
Reply With Quote
  #2  
Old 02-07-2011, 12:57 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Blero me Foto te reja te pergatitura nga Avni Selmani

Reply With Quote
  #3  
Old 02-07-2011, 12:59 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Blero me Foto te reja te pergatitura nga Avni Selmani

Reply With Quote
  #4  
Old 02-07-2011, 01:04 AM
Media_Group's Avatar
Media_Group Media_Group is offline
Super Moderator
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,467
Default Re: Blero me Foto te reja te pergatitura nga Avni Selmani

__________________
Reply With Quote
  #5  
Old 02-07-2011, 01:19 AM
Media_Group's Avatar
Media_Group Media_Group is offline
Super Moderator
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,467
Default Re: Blero me Foto te reja te pergatitura nga Avni Selmani

Originally Posted by Kujdestari View Post
__________________
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
avni selmani, blero, blero genta, foto nga blero, teuta blero


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off