Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Style and Beauty » Angela Martini, misi shqiptar 2010 drejt Universit

Style and Beauty Discuss all the related topics around Miss Albania, Miss Kosovo, beauty pageant and Fashion shows

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 07-19-2010, 02:52 PM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,878
Default Angela Martini, misi shqiptar 2010 drejt Universit


Angela Martini, misi shqiptar 2010 drejt Universit

Ajo me tė vėrtet ėshtė njė ndėr femrat mė tė bukur shqiptare qė e ka pėrfaqėsuar denjėsisht nė pasarelat botėrore hiret shqiptare. Angela Martini, vajza qė lindi nė Shkodėr u rrit nė Zvicėr dhe qė aktualisht jeton nė Nju Jork, ėshtė shpallur “Miss Universe Albania”, pėr vitin 2010. Shqiptarja qė ka kapur majat e modės nė Nju Jork nėn kujdesin e fotografit tė famshėm Fadil Berisha, rikthehet nė Shqipėri pėr tė rrėmbyer kėtė trofe tė rėndėsishėm. Ajo do tė pėrfaqėsojė Shqipėrinė nė konkursin e bukurisė “Miss Universe” i cili organizohet nga multi miliarderi Donald Trump, nė Las Vegas. Ajo fitoi edhe ēmimin e madh nė Shqipėri, kurorėzimi si mė e bukura, njė ēmim qė duhet thėnė e meritonte plotėsisht...


Angela sapo mbaroj javėn e modės Benz Mercedes Fashion 2010 week ne Miami. Poashtu javen e modės nė New York . Dhe ka prenotuar kompanitė e mėposhtme; ED Hardy , Crystal Jin, V del Sol , Vitamin A, Cosmo, Luli Fama, Cia Maritima, Lycra, Shay Todd, Zimmerman, Pamela Roland, Badgley Mischka, Red Carter, Maya etc Natyrisht ajo ka punuar me compani si Dolce Gabbana, Versace, Gucci etj ajo flet 4 Gjuhe, Shqip, Italisht, Gjermanisht dhe Anglisht.


Angela Martini ka lindur nė Shkodėr, Shqipėri ajo eshte rritur nė Zvicėr dhe tani jeton nė New York. Angela ishte vetem 18 vjeq, kur ajo mori kurajon te marre pjese ne jeten e modes, por realisht ne menyre serioze nisi kur ajo vendosi tė shkojė nė Miami dhe bėhej gati pėr ėndrran e saj te madhe te punonte e jetonte ne New York City, e ajo ėshtė me agencine mė tė rendesishme te modes Elite New York Model Management, si dhe egenci te tjera psh... Front Management Miami, Major Model Management Milan dhe me agencine Body&Soul nė Hamburg.

Ajo filloi te merrej me mode ne moshen 18 vjeq nė Zvicėr dhe i pari fotograf qė e fotografoj ate ne New York ishte Zt.Fadil Berisha, qe Angela e ardhuron kaq shume. Sė pari ajo filloi nė Miami dhe pastaj nė qytetin e New York ku ajo ėshtė duke pasur njė sukses tė madh dhe nė rritje tė pėrditshme gjithnjė e mė shumė.

Ajo bėri fushatėn e Guess Ligerie ne USA. po ashtu ka bere Reklama pėr Lilly tė Francės. Angela Martini ka bere faqen e pare se katalogut te Frederik Hollywood qe eshte nje nga katalogjet mė me fame nė SHBA. Dhe eshte fografuar per revisten prestigjose ku vetem trupa te mrekullueshem lejohen Angela Martini ka bere reklam pėr GMC ne revisten Sport Illustrated.

Ajo po punon pėr Katalogjet-si JC Penny, Bare Neccecites, Shop Bop, Kohl's dhe ato tė ndryshme anembanė botės. Angela sapo bėri katalogun Italian Linea Sprint qe ėshtė sponsori me i rendesishem i Miss Italia, per kete katalog Angela eshte fotografuar 2 jave parajsen e reres se Egjiptit.

Ky katalog do dali ne treg ne 2010.

Angela sapo mbaroj javėn e modės Benz Mercedes Fashion 2010 week ne Miami. Poashtu javen e modės nė New York . Dhe ka prenotuar kompanitė e mėposhtme; ED Hardy , Crystal Jin, V del Sol , Vitamin A, Cosmo, Luli Fama, Cia Maritima, Lycra, Shay Todd, Zimmerman, Pamela Roland, Badgley Mischka, Red Carter, Maya etc Natyrisht ajo ka punuar me compani si Dolce Gabbana, Versace, Gucci etj ajo flet 4 Gjuhe, Shqip, Italisht, Gjermanisht dhe Anglisht.

Angela ėshtė shumė e afėrt me familjen e saj. E gjithe familja e saj e mbėshtet nė maksimum. Ajo ėshtė shumė me afėr me nenen e saj. Angela's idhull ėshtė nėna e saj Nexhi Ibrahim Nussbaumer. Angela kontakton me te emen ēdo ditė nė telefon, ska rėndėsi se ku ajo ėshtė nė botė. Asaj i pėlqen se sa e fortė, e zgjuar dhe inteligjente ėshtė nėna e saj, Anxhela thote qe nėna e saj e ka zemren me te madhe ne botė.

(Nexhmije Ibrahim Nussbaumer ka projektin e saj te grave qe quhet Drita me qender ne Zvicėr, dhe ka marr nje sukses tej maseduke u reklamuar ne gazeta, revista e kanale televizive. Qeveria Zvicerane e emroj Nexhmije Ibrahim Nussbaumer si Pedagogja e Vitit dhe e dekuroj nenen e Angeles me ēmime tė pa numėrta).

Angela Martini gjithmonė kishte njė filozofi per jeten qė nga ajo ishte e re, dhe ajo akoma e ndjek te njejet metode .Njė nga filozofia e saj ėshtė, Jeta ėshtė nje krijese e mendimeve tona.
__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu
Reply With Quote
  #2  
Old 08-09-2010, 01:17 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Konkurentet e “Mis Universi“ mbėrrijnė nė Las Vegas


Konkurentet e “Mis Universi“ mbėrrijnė nė Las Vegas


Simbolet shqiptare surprizojnė Miss Universe nė Las Vegas

Simbolet shqiptare surprizojnė Miss Universe. Pas Anxhela Martinit, e cila u shfaq tė hėnėn me veshjen e Victoria’s Secret, ku nė vend tė krahėve tė engjėjve ishin stiluar krahėt e shqiponjės, edhe Kosova ka befasuar me elementėt kombėtarė.

Bukuroshja Kėshtjalla Pepshi, e shpallur si Miss Kosova, ka pozuar nė kategorinė e veshjeve kombėtare nė Mandalay Bay Resort and Casino nė Las Vegas, me pėrkrenaren e Skėnderbeut dhe skeptėr. Elementėt e forta kombėtare kanė qenė jo vetėm pjesė e rregullave, pėr tė gjitha vajzat konkurruese, pasi pėr Miss Kosova, veshja ishte njė mėnyrė ideale pėr tė promovuar vlerat dhe historinė e Kosovės.

Ndėrkaq, vajza shqiptare, Anxhela Martini, ėshtė shfaqur me njė veshje tė Victoria’s Secret me shqiponjėn dykrenare. Por nuk ka mjaftuar kaq, pasi dy ditė mė pas vajza shqiptare dhe njė tjetėr nga Irlanda janė bėrė shkak pėr polemika. Kanė qenė fotot e tyre qė janė bėrė objekt debati, pasi tė dyja vajzat shfaqen topless dhe tė mbuluara vetėm me bojė. Kritikat kanė goditur direkt fotografin Fadil Berisha, i cili, sipas ABC-sė, ka sjellė elemente nudizmi, duke anashkaluar bukurinė dhe zgjuarsinė e vajzave.

Ndėrkohė, organizatorėt e Miss Universe kanė reaguar duke theksuar se fotot e realizuara janė “tė pėrsosura” dhe tregojnė dimensionet e secilės vajzė konkrete. Evenimenti mė i madh i bukurisė botėrore pritet tė mbahet mė 23 gusht, ku pritet tė kurorėzohet edhe vajza mė e bukur e universit, ku 2 prej konkurrenteve janė shqiptare.


Ditėn e sotme konkurentet bukuroshe tė cilat konkurojnė per kurorėn e “ Miss Universi 2010“ kanė mbėrritur nė Las Vegas. Nata finale e kėtij evenimenti tė madh botėror do tė mbahet mė 23 gusht nė “Mandalay Bay Hotel” nė Las Vegas, ku nuk mungon dhe pjesėmarrja e Angela Martiniit, bukuroshja qė do tė pėrfaqėsojė Shqipėrinė. Ajo lindi nė Shkodėr u rrit nė Zvicėr dhe aktualisht jeton nė New York, ėshtė shpallur “Miss Universe Albania”, pėr vitin 2010. Shqiptarja ka kapur majat e modės nė New York nėn kujdesin e fotografit tė famshėm Fadil Berisha.


Last edited by Kujdestari; 08-20-2010 at 02:19 PM.
Reply With Quote
  #3  
Old 08-23-2010, 09:13 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Kosova e Shqipėria nuk janė favorit nė Miss Universe?


Kosova e Shqipėria nuk janė favorit nė Miss Universe?

Miss India, Ushoshi Sengupta duket se do tė jetė bukuroshja qė do e fitoj sivjet titullin e Miss Universe, por pyetja shtrohet se a do tė arrijė ajo kėtė? Mediat e huaja kanė shkruar sot se nėse shikohen organizimet e mėparshme tė kėtij evenimenti, atėherė mund tė konkludohet se ka bukuroshe qė nuk e kanė merituar tė hynė as nė top-10.

Sipas shumė ekspertėve tė bukurisė, Ushoshi Sengupta nuk ėshtė favorite pėr tė fituar kėtė vit kurorėn, pavarėsisht marrjes sė votave nė internet, pasi qė kėtė vit ka edhe bukuroshe tė tjera dhe konkurrenca ėshtė e fortė.

Favorite tė tjera pėr “Miss Universe” qė janė parashikuar nga vota tė ndryshme nėpėr internet konsiderohet edhe Miss Rusia (Irina Antonenko), Miss Meksika (Jimena Navarrete), Miss Filipinėt (Venus Raj), Miss Franca (Malika Ménard) dhe Miss Kolumbia (Natalia Navarro), por edhe Miss SHBA, Rima Fakif, qė konsiderohet si favorite, pasi qė garon nė vendin e saj.

Pra, nė bazė tė kėtyre votave shihet se Miss Kosova, Kėshtjella Pepshi por as ajo e Shqipėrisė, Angjela Martini nuk pritet tė jenė bartėse tė kurorės sė kėtij evenimenti, pavarėsisht se fjalėn e fundit pėr kėtė do ta japin juria dhe jo votat e internetit, edhe pse edhe ato merren pėr bazė. .

Nga ana tjetėr nuk janė diskutuar vetėm kostumet e Miss Kosova Universe, Kėshtjella Pepshi nė SHBA. Kritika pėr kėtė ka pasur edhe pėr kostumet tradicionale tė SHBA’ve, tė Indisė, Rusisė, Meksikės, Britanisė dhe shumė bukuroshėve tė tjera tė cilėt kanė thėnė se janė kostume tė ēuditshme.

Edicionit i 59’tė i kėsaj gare do tė mbahet nė Mandalay Bay tė Las Vegas dhe do tė transmetohet nė Kosovė nė orėt e hershme tė mėngjesit tė 24 gushtit nė TV 21, ku nė Las Vegas i bije tė jenė orėt e mbrėmjes dhe jo tė mėngjesit.
Reply With Quote
  #4  
Old 08-25-2010, 07:36 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Jimena Navarrete ėshtė zgjedhur Miss Universi 2010

Jimena Navarrete Mis Universi 2010

LAS VEGAS- Jimena Navarrete ėshtė zgjedhur Miss Universi 2010 nė edicionin e 59 tė kėtij konkurs bukurie ku morėn pjesė 83 bukuroshe nga e gjithė bota. Spektakli u zhvillua mbrėmė nė Las Vegas. Anxhela Martini pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė u zgjodh ndėr 15 finalistet e kėtij spektakli, si dhe njė ndėr 10 femrat me trupin mė tė bukur nė kėtė ngjarje. Nė vend tė dytė u klasifikua Miss Xhamajka Yendi Phillipps, dhe nė vend tė tretė fitoi Miss Australia Jesinta Campbell.

Last edited by Kujdestari; 02-11-2011 at 01:28 AM.
Reply With Quote
  #5  
Old 02-02-2011, 02:40 AM
Media_Group's Avatar
Media_Group Media_Group is offline
Super Moderator
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,467
Default Re: Angela Martini, misi shqiptar 2010 drejt Universit


Anxhela Martini, sexy nė Esquire-n turk

Angela Martini, miss-ja shqiptare mė e njohur nė botė, e cila ėshtė duke patur shumė sukses si modele, ėshtė fotografuar pėr njė edicion special pėr Esquire Turkey i cili do tė botohet nė nė fillim tė shkurtit.Fotot janė bėrė nga fotografi turk Mustafa Altay, ndėrsa Angela duket mė sexy se kurrė.
__________________
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
angela martini, anxhela, miss albania, miss albania 2010


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off