Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Style and Beauty » Gjithēka gati pėr “Miss Universe Kosova

Style and Beauty Discuss all the related topics around Miss Albania, Miss Kosovo, beauty pageant and Fashion shows

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 01-14-2011, 02:28 PM
Media_Group's Avatar
Media_Group Media_Group is offline
Super Moderator
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,467
Default Gjithēka gati pėr “Miss Universe Kosova


Gjithēka gati pėr “Miss Universe Kosova

Nesėr (e shtunė) nė “Sheshin 21” nėn organizim e kompanisė “Art Motion” dhe nė bashkėpunim me Fadil Berishėn do tė mbahet edicioni i katėrt i bukurisė nė Kosovė “Miss Universe Kosova”.

Agron Selimi, drejtor i kompanisė “Art Motion”, ka theksuar pėr tė pėrditshmen kosovare “Zėri” se tė gjitha gjėrat janė nė fazėn pėrfundimtare.

“Ne jemi duke punuar intensivisht dhe deri tash gjithēka po ec mirė. I gjithė grupi punues janė tė angazhuar duke punuar nė detyrat e tyre. Besojmė se do tė jetė njė spektakėl shumė i bukur edhe pėr shikuesit por edhe pėr teleshikuesit tė cilėt do ta pėrcjellin drejtpėrdrejtė nė TV21”, ka thėnė Agroni.

“E mira e kėtij edicioni ėshtė se kemi vajza nga pothuajse tė gjitha trevat shqiptare si dhe nga diaspora. Pra shihet se interesimi i konkurrenteve ka qenė i gjithanshėm dhe kjo do ta bėj edhe mė madhėshtor kėtė spektakėl”.

“Tė 20 vajzat janė shumė tė bukura sa qė besoj se do tė kėtė punė tė vėshtirė edhe juria pėr tė zgjedhur vajzėn mė tė bukur e cila do tė pėrfaqėsojė shtetin tonė nė garėn botėrore ‘Miss Universe 2011’ qė do tė mbahet nė Brazil”, u shpreh ai.

Sipas tij nė kėtė spektakėl vajzat do tė sfilojnė tri herė, fillimisht me fustane tė shkurtra, pastaj nė bikini, dhe sė treti me fustane solemne. “Mė pas do tė bėhet pėrzgjedhja e dhjetė bukurosheve mė tė mira, tė cilat edhe njė herė do tė bėjnė njė sfilatė dhe pastaj do tė bėhet pėrzgjedhja e ēmimeve kryesore” ka pėrfunduar Agron Selimi.

Favoritja kryesore pėr ta fituar garėn “Miss Univese Kosova” ėshtė kėngėtarja dhe modelja Afėrdita Dreshaj. /Telegrafi/
Reply With Quote
  #2  
Old 01-20-2011, 08:55 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Gjithēka gati pėr “Miss Universe Kosova


Afėrdita Dreshaj u zgjodh Miss Univers Kosova 2011

Nė njė spektakėl tė bukurisė e tė elegancės shqiptare tė mbajtur nė Prishtinė, u zgjodh bukuroshja e Kosovės qė kėsaj radhe fati i takoi Afėrdita Dreshajt.

Nė njė konkurencė tė fortė nė tė cilėn morėn pjesė 15 vajza nga Kosova por edhe trojet e tjera shqiptare, juria profesionale zgjodhi mė tė bukurėn ndėr mė tė bukurat, e kjo ėshtė Afėrdita Dreshaj. Pėrcjellėsja e parė u zgjodh Gentiana Cana, pėrcjellsja e dytė Heroina Bajra dhe e treta Fitore Berisha.

Nė kėtė spektakėl u dhanė edhe ēmimet e tjera siē janė Miss interneti, Miss press, Miss Miqėsia dhe pėr herė tė parė u nda ēmimi Miss Teen qė e mori mė e reja 14 vjeēarja Agnesa Bahtiu.

Kurorėn e bukurisė shqiptare e dorėzoi Keshtjella Pepshi e cila deri mė tash e mbante titullin e Miss Univers Kosova 2010. Pėrfaqėsuesja e Kosovės do tė marrė pjese nė spektaklet e bukurisė botėrore duke e pėrfaqėsuar Kosovėn si shtet tė pavarur e tė barabartė.
Reply With Quote
  #3  
Old 01-20-2011, 08:58 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Gjithēka gati pėr “Miss Universe Kosova


Aferdita Dreshaj: Kurora do mė rėndoj mė shumė se gurėt qė ajo mban

Pas njė javė angazhimesh intensive, nga vajzat konkurrente pėr “Miss Universe Kosova”, mbrėmja e sė shtunės dha dhe frytin e saj. Nga gjithsej 20 vajza tė pėrzgjedhura pėr natėn finale, e para, duke rrėmbyer kėshtu kurorėn e mė tė bukurės, u zgjodh modelja, njėherėsh kėngėtarja, Afėrdita Dreshaj.


Si po ndiheni, tash kur emocionet e garės kanė pushuar, pas natės finale tė “Miss Universe Kosova” dhe vlerėsimit qė ju bė me kurorėn e mė tė bukurės, nė mesin e 20 vajzave konkurrente?

Tani sapo pėrfundova ushqimin e drekės dhe jam afėr kurorės sime. E vėrteta ėshtė se ndihem pak mė e qetė sot, pak mė rehat. Mbrėmė mė ėshtė dukur gjithēka si njė ėndėrr. Ėshtė njė kėnaqėsi shumė e madhe, megjithatė ka njė pėrgjegjėsi shumė, shumė tė madhe, pėr tė cilėn duhet tė jem pėrgjegjėse.

Tashmė jeni pėrgatitur pėr rrugėn qė duhet tė vazhdoni e pėr angazhimet tė cilat ju presin nė ‘botėn’ tuaj tė re?

Aferdita Dreshaj: Po, tashmė po filloj pėrgatitjet. Nga dita e hėnė faktikisht do tė filloj ēdo gjė. Kemi mė shumė kohė qė tė pėrgatitemi pėr natėn e madhe, e cila do tė mbahet nė shtator, nė Brazil.

Mė presin momente mė tė tensionuara

Nuk takojmė ēdo ditė, qė njė kėngėtare, por dhe njė modele e suksesshme tė marrė pjesė nė njė garė bukurie, siē ėshtė gara pėr njė ‘miss’. Pse vendosėt qė t’i hyni njė gare tė tillė?

Aferdita Dreshaj: Ēdo herė kam pasur dėshirė qė njė ditė tė shkoj nė “Miss Universe”, dhe thashė do tė provoj kėtė vit. Ē’ėshtė e vėrteta kam pasur shumė dėshirė qė tė provoj vitin e kaluar, po ndodhi shumė shpejt. Kėtė vit thash do tė aplikoj, meqenėse shumė njerėz mė kanė thėnė pse nuk provon. Thashė tė provoj kėtė vit e tė shoh se ēfarė do tė ndodhė?! Dhe ja ku jam!

Dhe, sigurisht qė tashmė keni arritur synimin tuaj?

Aferdita Dreshaj: Po, mbėrrita deri kėtu, por tash nga kėtu ėshtė momenti mė i tensionuar dhe pres qė atje tė paraqitemi sa mė bukur. Kjo ėshtė mė e veēantė, mė e rėndėsishme.

Nga ana tjetėr, angazhimet tuaja rreth pėrgatitjeve pėr natėn finale tė “Miss Universe” filluan njė javė mė pėrpara. Si u plotėsua kjo kohė?

Aferdita Dreshaj: Unė drejt nga Amerika, kam shkuar nė hotel “Kalaja”. Atė ditė ishte shumė mjegull dhe unė u vonova, kėshtu qė nga aeroporti shkova direkt nė hotel, ku ishin tė gjitha vajzat. Nga dita e nesėrme, nga ora 8 e mėngjesit e deri nė orėt e vona tė mbrėmjes, kemi pasur ushtrime e angazhime tė shumta. Kėshtu ka vazhduar pothuajse secila ditė. Por, jemi kėnaqur. Nuk ka pasur problem mes vajzave, probleme tė cilat ndonjėherė ndodhin, sepse nga 20 vajzat ēdonjėra pretendon atė kurorėn, por kemi kaluar shumė mirė.

Kishit frikė konkurrencėn?

Aferdita Dreshaj: Kėtė vit ka pasur vajza tė bukura, ka pasur vajza tė cilat kanė pasur njė bagazh tė pasur si modele apo nga sfilatat. Normal qė kam pasur shumė besim nė vetveten dhe kam thėnė qė do tė jap maksimumin tim. Kam qenė e vendosur se askush s’mund tė mė marr atė pozitivitetin dhe ajo mė ka dhėnė mė shumė shpresa. Por, gjithsesi dua t’i falėnderoj njerėzit qė mė qėndruan pranė e veēanėrisht Artėn dhe Kacin, qė mė kanė qėndruar pranė nė ēdo moment, e gjithashtu mė kanė bėrė tė bukur.

Kur jemi te bukuria, na thuaj ēfarė do tė thotė bukuria pėr ty?

Aferdita Dreshaj: Bukuria ėshtė njė plus shumė i madh nė ēdo sfidė qė njeriu merr, e sidomos nė spektakle tė ngjashme si ky i fundit, apo ato pjesėmarrjet nėpėr media e televizione tė ndryshme, a evenimente tė ngjashme. Por, natyrisht qė nėse ke vetėm atė bukurinė e jashtme, mendoj qė ėshtė e kotė.

Pata pėrkrahjen e Shpatit nė ēdo moment


Urimet dhe pėrgėzimet e para vetėm se i keni marrė. Por, si e pritėn njerėzit e tu, familjarėt e tu vlerėsimin i cili t’u bė dhe rrėmbimin e kurorės?

Aferdita Dreshaj: Mbrėmė mami im deshi tė vijė nga Amerika e tė jetė pranė meje, por, pėr fat tė keq, nuk mundi tė vijė. Por, e kam pasur Shpatin pranė dhe nė momentin kur Shpati mė uroj, kam qarė shumė.

Po si e priti i fejuari yt, kėngėtari Shpat Kasapi, vlerėsimin qė t’u bė?

Aferdita Dreshaj: Ai mė ka pėrkrahur shumė, shumė. Mė ka ardhur nė vizitė ēdo ditė nga Shkupi nė Vushtrri. Dhe sigurisht e priti shumė mirė!

Ju gjithashtu morėt edhe vlerėsimin “Miss Press”?

Aferdita Dreshaj: Ky ėshtė njė ēmim shumė i veēantė. Ėshtė shumė i rėndėsishėm dhe pėr kėtė dua t’i falėnderoj tė gjithė.

Ēfarė mund tė presim nga gara e shtatorit dhe “Miss Universe 2011”, pėr ēfarė konkurruat e pėr ēfarė edhe u zgjodhėt?

Aferdita Dreshaj: Unė dua patjetėr qė tė vijė edhe me njė kurorė, por nuk duhet tė flas deri atė ditė. Por, do tė pėrgatitem shumė. Gjuhėn angleze e di, sepse kam jetuar nė Amerikė pėr 12 vjet. Ėshtė njė plus i madh ky. I besoj shumė personalitetit tim, qė ka tė bėjė shumė me kėtė fushė. Kurse pėr bukuri, besoj qė juria ėshtė ajo qė do tė vlerėsojė. Kėtė nuk mund ta ndryshoj, apo jo?!

Tash pėrfaqėsoj njė shtet nė mbarė botėn

Aferdita Dreshaj: “Prej sot, unė definitivisht do tė jem njė shembull meqenėse do ta pėrfaqėsoj Kosovėn nė mbarė botėn. Kjo ėshtė njė pėrgjegjėsi shumė e madhe, jo vetėm qė kurora ėshtė plot gurė qė shkėlqejnė dhe shumė e rėndė nė kokė, por ėshtė e rėndė edhe pėr nga rėndėsia e saj. Unė nga dita e nesėrme do tė angazhohem shumė nė ēdo aspekt. Do ta ndėrroj vetėn time pėr 260 shkallė, jo pėr ndonjė fakt tjetėr, por tash pėrfaqėsoj njė shtet nė mbarė botėn”.


Melihate Gashi Infopress
Reply With Quote
  #4  
Old 01-20-2011, 09:00 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Gjithēka gati pėr “Miss Universe Kosova

Meqė ēmimin si mė e bukura e Kosovės e mori Afėrdita Dreshaj, natyrisht nuk mund tė mungonte edhe i fejuari i saj kėngėtari Shpat Kasapi, i cili nė “after party” ishte mė i lumtur se askush tjetėr.

Nė fakt, edhe nė kėtė foto vihet re, por fundja ai do ta shoqėrojė vajzėn e ėndrrave tė tij dhe krenohet se e ka nė krah mė tė bukurėn e tė bukurave.

Shpat Kasapi: Nuk ishte e lehtė tė fitoja zemrėn e Afėrditės

Lidhja e tyre akoma ėshtė e fortė. Deri mė tani nuk kanė pasur kriza dhe zėnka duke pasur parasysh qė Afėrdita e mirėkupton tė fejuarin nė profesionin qė ka. Momentalisht Shpati e viziton shpesh nė Prishtinė, pėr shkak se Afėrdita pasi fitoi kurorėn e “Miss Universe” jeton aty nė njė banesė luksoze, nė njė afat prej njė viti, tė cilėn ia kanė dhėnė organizatorėt e eventit. Nė anėn tjetėr, Shpati i ndodhur nė njė emisionin televiziv “Diagnoza”, ka rrėfyer shumė gjėra rreth lidhjes sė tyre. Pėr fillimin e lidhjes sė tyre, kėngėtari shprehet: “Jemi takuar nė Ulqin, aty u njohėm dhe biseduam por nuk ishte e lehtė tė fitoja zemrėn e saj”. Sa u pėrket tė rejave tė tjera nė muzikė, Shpati pritet qė sė shpejti tė realizojė njė klip pėr kėngėn nė duet, qė e ka realizuar me kėngėtarin e ri Ton Voka, si dhe shumė projekte tė tjera muzikore, pėrfshirė edhe koncertet e mbrėmjet e ndryshme.

Last edited by Kujdestari; 02-08-2011 at 08:35 AM.
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
aferdita dreshaj, afron selimi, brazil, kosova 2011, miss unicerse 2011, rtv 21


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off