Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Top Albanian Celebrities at Albanur Forum > Aferdita Dreshaj » Dashuria me Shpatin ėshtė mė e fortė se ēdo gjė

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 01-01-2011, 12:36 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Dashuria me Shpatin ėshtė mė e fortė se ēdo gjė


Dashuria me Shpatin ėshtė mė e fortė se ēdo gjė

E njohim si modele, kėngėtare por mė sė shumti si e fejuara e Shpat Kasapit. Kjo ėshtė Aferdita Dreshaj e cila gjatė kėtij viti qė po lėmė pas nuk ishte aktive vetėm nė modelim, por edhe nė muzikė. Shqiptarja nga Mali i Zi e qė jeton nė Amerikė ka publikuar albumin e parė tė saj me titull “Just kiss me”.

Bukuroshja Dreshaj ėshtė kandidate nė “Miss Universe Kosova” qė do tė mbahet me 15 janar, ndėrsa thotė se dėshira pėr 2011-ten ėshtė qė tė fiton kėtė garė dhe tė prezanton Kosovėn nė spektaklin botėror “Miss Universe”.

Kur menduam se je shkėputur nga skena e modės pėr tė kaluar nė muzikė, na doli lajmi qė po merr pjesė nė konkursin “Miss Universe Kosova 2011”. Cila ishte arsyeja e pjesėmarrjes tėnde nė kėtė garė bukurie?

Unė asnjėherė nuk kam thėnė se jam shkėputur nga moda, pėrkundrazi kam thėnė se nuk shkėputėm, sepse skenat e modės ma kanė dhėnė suksesin tim mė tė madh. Nė “Miss Univrse Kosova” vendosa tė konkurroj sepse dua tė provoj qė ta prezantoj Kosovėn nė “Miss Univrse 2011”, por para kėsaj unė jam duke punuar maksimalisht qė tė prezantohem sa mė bukur nė spektaklin e Kosovės, ndėrsa jurisė i mbetet tė mė vlerėsoj

Ishte dėshira e jote pėr tė marr pjesė nė kėtė spektakėl apo tė bėn ftesė vet organizatorėt?

Ka qenė dėshira ime e flakėt, mirėpo sa herė qė kam pas seanca fotografimi me disa fotograf, me kanė sugjeruar tė konkurroj. Mė nė fund edhe vendosa

Vlerėsohesh si pretendente pėr tė fituar ēmimin e parė. Pse mendon se publiku dhe juria duhet tė zgjedh ty?

Nė radhė tė parė faleminderit pėr vlerėsimin. Unė do tė jap maksimumin tim si ēdo herė tjetėr, ndėrsa shpresoj qė publikut dhe jurisė tė i pėlqejnė paraqitjet e mia.

Je nga Mali i Zi, e fejuar nė Maqedoni, jeton nė Amerikė, ndėrsa dėshiron tė pėrfaqėsosh Kosovėn nė “Miss Universe 2011”. Po qė se fiton, si duket jo vetėm qė do tė pėrfaqėsosh Kosovėn, por gjithė trojet shqiptare, apo?

Nėse fitoj sigurisht se do tė pėrfaqėsoj gjithė shqiptarinė, sepse nė tė vėrtet ne jemi njė! Mirėpo ende ėshtė herėt tė flitet pėr fitues, gara ėshtė e hapur dhe tė shohim se si shkojnė punėt deri nė fund.

Megjithatė krahas sfilatave tė modės, nuk ke ngelur prapa as mė muzikė. Cilat kanė qenė sukseset gjatė kėtij viti?

-Kam sjell albumin tim tė parė “Just kiss me”, kam bėrė videoklipe, kam marr pjesė nėpėr koncerte dhe mbrėmje tė ndryshme muzikore, por pa lėnė anash modelimin ku isha pjesė e shumė sfilatave.

Po ndonjė planė qė nuk tė ėshtė realizuar, a ke pasur?

Tė gjitha planet me janė realizuar. Tė shohim vitin qė po vjen!

Albumi ashtu sikur edhe kėnga me videoklip titullohet “Just kiss me”. Kujt i thua vetėm mė puth?

Duhet tė pyesni Beken, sepse ai ka qenė tekst-shkrues (haha). “Just kiss me” ėshtė thjeshtė njė tekst i mirė i cili mua mė ka pėlqyer dhe e kam kėnduar.

Megjithatė ti Afėrdita, kė e puth mė sė shpeshti dhe mė me dėshirė?

Shpatin dhe mamin.

Je e fejuara e Shpatit. Sa ėshtė e vėshtirė qė tė jetė e fortė njė lidhje dashurie mes dy artistėsh aq mė tepėr kur jeni larg njėri tjetrit?

Ėshtė shumė e lehtė kur ke njė marrėveshje tė shkėlqyer. Dashuria jonė ėshtė me e fort se ēdo gjė!

Nė kėngėn e fundit tė Shpatit kemi vrenjtur se pėr stilin e veshjes je pėrkujdesur ti. E bėn kėtė vetėm pėr Shpatin apo e mendon stilizimin si profesion tė ardhshėm?

Hė pėr hė kėtė e bėj vetėm pėr veten dhe Shpatin.

Festa e Vitit tė Ri po afrohet. Ku do ta festosh Vitin e Ri?

-Do tė jam me koncerte nė Kanada.

Cila do tė ishte dėshira qė do tė doje tė plotėsohet kur akrepat shėnojnė orėn 24.00?

-Tė fitoj vendin e parė nė “Miss Universe Kosova” dhe tė pėrfaqėsoj Kosovėn nė “Miss Universe”. Por, kjo thjeshtė ėshtė dėshirė e imja sikur qė mund tė jetė e secilės konkurrente.

Cilat janė projektet tua pėr vitin 2011?

Kėngė tė reja, videoklipe, sfilata dhe fotosesione tė shumta...

Po dasma ėshtė nė planet e juaja tė kėtij viti?

Ende nuk kemi bėrė plane pėr dasmė.

Urime dhe mbarsi nė vitin 2011!

Urime juve dhe lexueseve tuaj tė cilėt i pėrshėndes dhe i puth shumė.
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
aferdita dreshaj, foto aferdita, miss kosova 2011, miss univers, shpat kasapi


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off