Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Top Albanian Celebrities at Albanur Forum > Nora Istrefi » Nora Istrefi - Surprizon me lookun e ri + FOTO!

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 07-15-2009, 02:56 PM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,878
Default Nora Istrefi - Surprizon me lookun e ri + FOTO!Nora Istrefi - Surprizon me lookun e ri + FOTO!

Nora Istrefi ėshtė njė femėr tejet seksi dhe e pėlqyer me performancat e saj nė Kosovė, Shqipėri dhe kudo ku ka shqiptarė. Nora Istrefi ėshtė padyshim njė nga ato kėngėtare shumė tė kėndshme pėr t’u dėgjuar dhe akoma mė interesante pėr t’u parė. Kjo ka qenė arsyeja qė ajo, por edhe shumė kolege tė saj kanė ditur tė mbajnė tė mbėrthyer fansat e tyre me supriza, tė cilat jo gjithmonė kanė tė bėjnė me karrierėn e tyre.

Ja ku na vijnė dy foto tė reja tė Nora Istrefit e cila paraqitet me njė look shumė ndryshe. Super brune, vajza duket shumė seksi, pasi pamja e saj nuk ka sesi tė jetė ndryshe. Ndėrkohė presim lajme nga karriera e saj muzikore, mbase njė klip tė ri.

.
__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu

Last edited by Kujdestari; 01-07-2012 at 05:05 PM.
Reply With Quote
  #2  
Old 07-15-2009, 02:58 PM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,878
Default


Une jam Nora Istrefi...

"Nuk jam Adelina Ismaili, as Genta Ismaili, jo, jo, nuk jam... UNE JAM NORA ISTREFI, nje vizitore e rregullt e web faqes me te madhe shqiptare ne internet AlbaNUR. Sic po e shihni, fjala NUR eshte e vulosur ne PC time dhe montazherave te fotove te mia nuk u frikesohem, sepse une kam se cka te paraqes para publikut shqiptar, cka te tjerat e kane kot...ose i kane te mbushura me silikon" Keshtu na thone se eshte pergjigjur Nora ne Prishtine, pas publikimit te nje fote te saj montazhe gjysem LAKURIQ... Ne i themi Nora Istrefit vetem vazhdo se Albumi yt eshte ka i shkoq serverat ne Dashuria.Com. Qe nga fillimi i ketij viti jeni e para, shqipet pas kengeve te Dashnise nga MEDA, qejf e kane Muharrem Ahmetin "Italia me DHIPAT nga Tirona"... Momentalisht jeni hit me jelek ose pa jelek...


__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu

Last edited by Kujdestari; 01-07-2012 at 05:04 PM.
Reply With Quote
  #3  
Old 01-11-2011, 03:33 AM
Media_Group's Avatar
Media_Group Media_Group is offline
Super Moderator
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,467
Default Re: Nora Istrefi - Surprizon me lookun e ri + FOTO!

Originally Posted by albanur View Post

Nora Istrefi ėshtė njė femėr tejet seksi dhe e pėlqyer me performancat e saj nė Kosovė.
Nora preferon sfilatat nė festat e fundvitit

Prania e saj nė sfilatėn gjigante tė organizuar nga stilisti Valdrin Sahiti nuk ka kaluar pa u vėrejtur mes shumė femrave tė bukura qė atė natė ishin pjesėmarrėse.

E veshur me njė fustan tė zi, ajo kishte njė pamje tė thjeshtė por zbulonte hiret e saja femėrore. Gjoksi i Norės atė natė ka tėrhequr vėmendjen e tė gjithė tė pranishmėve. Se si i rri fustani asaj vlerėsojeni vetė, duke shtuar se nė kėtė rast ajo nuk mban as sytjena dhe duket shumė nė formė.

Nora nė kėtė event tė organizuar me rastin e festave tė fundvitit ishte e shoqėruar nga e motra Nita, e cila mbante veshur njė fustan tė dizajnuar nga Valdrini, por qė i ka shėrbyer Norės pėr xhirimet e Vitit tė Ri.

Ka disa javė qė nė qarkullim ėshtė hedhur dhe klipi i saj i ri i titulluar “Nora nuk o nisoj”, nė tė cilėn ajo injoron ata tė cilėt gjithmonė e kritikojnė veshjen e saj, duke supozuar se Nora kopjon kėngėtaret e njohura botėrore.Last edited by Kujdestari; 01-07-2012 at 05:04 PM.
Reply With Quote
  #4  
Old 01-13-2011, 12:46 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Nora Istrefi - Surprizon me lookun e ri + FOTO!

Originally Posted by Media_Group View Post


Nora Istrefi: E gatshme pėr krijimet e radhės


Pas njė morie angazhimesh nė fundvitin qė lamė pas, kėngėtarja Nora Istrefi ditėt e para tė kėtij fillimviti ia ka dedikuar pushimit. Thotė se aktualisht ėshtė duke akumuluar energjinė e humbur, ndėrsa tė rejat e radhės do pasojnė vetėm pas njė pushimi tė mirė tė saj.

“Kėto ditė veē kam pushuar, kam fjetur, pasi fundvitin qė shkoi mė ka rėnė tė udhėtoj shumė gjatė e tė angazhohem shumė nė muzikė. Pėr Krishtlindje isha nė Kanada, ndėrsa mė pas isha nė Gjermani e Zvicėr. E duke qenė se edhe tri netėt festive isha e angazhuar me kėngėn, mė duhej shumė pushimi. Tash po pushoj”, thekson Nora, ndėrsa shpalos kohėn aktuale e momentet festive tė fundvitit paraprak.

E kėnaqur me krijimin e fundit

Thotė se ka festuar bashkė me fansat e saj. Nata e ndėrrimit tė viteve e gjeti nė Gjermani, bashkė me Sinan Vllasaliun e fansat e saj atje, ndėrsa dy ditėt pasuese kėndoi nė Zvicėr e Prishtinė. “Kam kaluar shumė, shumė mirė gjatė tri netėve festive. Ka pasur mjaft shumė publik. Kjo mė ka gėzuar mė sė shumti e gjithashtu edhe atmosfera ka qenė shumė e mirė. Kėshtu qė edhe pse nuk isha nė shtėpi dhe gjirin familjar, prapė e kam ndier vetėn mirė dhe jam kėnaqur”.

Pėrveē angazhimeve nėpėr mbrėmje tė ndryshme, Nora nė fund tė vitit 2010 realizoi kėngėn dhe klipin e saj mė tė ri, me tė cilin krijim thotė se ėshtė ndarė shumė e kėnaqur. “Kėngėn tashmė e kam realizuar. E realizova me ‘Entermedian’, si gjithmonė. Ėshtė njė klip shumė ‘cool’. Jam ndarė shumė e kėnaqur me gjithēka qė ėshtė realizuar si rreth kėngės, ashtu edhe rreth klipit tė fundvitit”.

Vizitoj edhe vendet e “zhurmshme”, kur kam mall pėr to

E ndonėse thotė qė tashmė ėshtė dashur tė fillojė me angazhimet e radhės rreth projekteve tė reja, energjia e humbur pas angazhimeve tė shumta qė pati, i pamundėsuan njė gjė tė tillė. “Ėshtė dashur qė qysh nga tash tė filloj me disa punė e plane qė kisha, por s’po mundem pėr shkak se po mė duhet tė rifitoj energjinė e humbur. Do tė vazhdoj me punė rreth projekteve tjera, tė cilat nuk dua t’i publikoj tash. Nuk kam njė datė tė caktuar se kur do tė pasoj diēka e re, pasi nuk mund tė jap njė datė tė saktė. Nuk dua tė ngutem, por tė punoj qė gjithēka tė dalė sa mė mirė tė jetė e mundur”.

Pėrkundėr angazhimeve muzikore, Nora ka edhe jetėn e saj qė lidhet me argėtimin. I pėlqen tė dalė, ndonėse jo shpesh, ndėrsa si vende mė tė preferuara i ka vendet e qeta. Por e merr malli edhe pėr tė zhurmshmet. “Aktualisht nuk kam ndonjė vend tė caktuar qė do tė veēoja e qė dal mė shpesh. Dua tė pushoj aktualisht. Mė shumė preferoj vendet e qeta, por qė ka raste kur me merr malli edhe pėr vende tė zhurmshme. Dal, por jo shumė shpesh”.

E koha dedikuar mė tė dashurve tė saj, familjes dhe Robertit, ėshtė mė e dėshiruara pėr Norėn. “Gjithnjė mundohem tė gjej kohė pėr ta. Po mundohem t’i mbėrrij tė gjitha. Ėshtė mirė edhe nė kėtė drejtim”, thekson pėr fund ajo, ndėrsa premton krijime tė reja pėr muajt pasues. iNfopress

Last edited by Kujdestari; 01-07-2012 at 05:03 PM.
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
foto nora, genta, lakuriq, nora istrefi


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off