Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Top Albanian Celebrities at Albanur Forum > Shpat Kasapi » Shpati – Pse refuzova ofertėn e “Ford Model Agency” pėr model

Reply

Thread Tools
Old 07-22-2010, 06:29 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member

Default Shpati – Pse refuzova ofertėn e “Ford Model Agency” pėr model

Shpati – Pse refuzova ofertėn e “Ford Model Agency” pėr model

Rikthehet me njė album tė ri dhe me planin pėr realizimin e tri klipeve tė reja. Ėshtė i kėnaqur qė ka artistė tė rinj qė mundohen tė jenė nė trend, tregon se ka nėnshkruar kontratė pėr mbrojtjen e kėngėve ndėrsa kėrkon anulimin e disa webfaqeve pėr shkarkimin e muzikės falas pasi tė njėjtėn gjė do e bėjė kompania, e cila merret me tė drejtat autoriale. Ja ēfarė na rrėfen Shpat Kasapi pėr “Panorama plus”…

Me albumin e ri “Medikament” po bėn njė rikthim nė muzikė. Mendon se do radhitesh nė top listėn e mė tė dėgjuarve kėtė verė?

Shpat Kasapi: Unė jam munduar edhe nė kėtė album tė mbaj stilin tim, por besoj se do tė radhitet ndėr kėngėt mė tė dėgjuara tė kėtij viti pse jo.

Kohėve tė fundit ka shumė plagjiate, tė kanė huazuar dhe ke huazuar, ndoshta pėr fajin e kompozitorėve?

Shpat Kasapi: Nė listėn e huazimeve nuk e dija qė unė renditesha i pari, po flas pėr huazimet qė mė janė bėrė mua por disa kėngė mė janė huazuar me lejen time.

Tashmė albumet mund tė shkarkohen falas edhe nė internet. I frikėsohesh konkurencės pasi shumė kėngėtarė kanė publikuar albume tė reja?
Asnjėherė, Shpati nuk i frigohet konkurencės, unė pėrkundrazi jam i kėnaqur qė ka artistė tė mirė.
Kemi mėsuar se je regjistruar si artist nė njė kompani me seli nė Gjermani pėr tė mbrojtur tė drejtat e kėngėve?

Shpat Kasapi: Atė duhet ta bėjnė tė gjithė artistėt, jo vetėm unė. Ėshtė pozitive pėr tregun tonė dhe pėr ne kėngėtarėt.

Por, kemi dėgjuar se ajo kompani ėshtė shumė falco dhe nuk u jep artistėve asnjė lekė, sa je nė dijeni pėr kėtė gjė, dhe ēfarė mė konkretisht ke nėnshkruar ti?

Shpat Kasapi: Mua nuk mė ka ndodhur kjo gjė, por mund tė them qė duhet tė anulohen edhe disa web faqe qė i nxjerrin kėngėt tona, por kompania jonė po punon nė kėtė drejtim dhe besoj se do tė zgjidhen kėto punė.

Si mendon, kush nga kėngėtarėt shqiptarė mund tė bėjė atmosferė dhe tė ēojė publikun nė kėmbė?

Shpat Kasapi: Janė shumė. Nuk mund t’i them me emra por sa kam parė me sytė e mi Aurela Gaēe bėn njė atmosferė tė veēantė.

Shumė kolegė kėngėtarė tregojnė se kėtė verė ka shumė pak koncerte pėr shkak tė krizės, na thuaj si qėndron puna nė terren?

Shpat Kasapi: Pėr Shpatin nuk ka krizė kėtė vit. Pėrkundrazi jam shumė i angazhuar si ēdo verė tjetėr.

Afėrdita nė njė intervistė ka treguar se ke refuzuar njė ofertė pėr modelim derisa ke qėndruar nė Shtetet e Bashkuara, pėr ēfarė mė saktėsisht bėhet fjalė?
Bėhet fjalė pėr njė ofertė nga “Ford Model Agency” nė Chicago ku mė ofruan tė nėnshkruaj kontratė me ta po nuk mė lejon puna dhe karriera.
Pėrveē albumit dhe projekteve muzikore, ēfarė ka nė plan Shpati, fejesa ėshtė kryer, po pėr martesė keni menduar?

Shpat Kasapi: Vetėm klipe dhe kėngė tė reja kam nė plan pėr momentin.

Last edited by Kujdestari; 08-16-2011 at 01:01 AM.
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
foto model, foto shpat kasapi, intervista, kasapi, shpat, video

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules