Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 04-06-2010, 07:06 AM
albanur's Avatar
albanur albanur is online now
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,878
Default Nora joshet nga veshjet e Joni Peēit


Nora joshet nga veshjet e Joni Peēit

Edhe pse nė tė shumtėn e rasteve, kėngėtaret tona janė kritikuar me tė madhe pėr mungesė stili, deri diku kritikuesit kanė pasur dhe tė drejtė, pasi shumica prej tyre janė kopje e njėra-tjetrės apo dhe tė estradės mė gjerė. Si duket e kanė shumė tė vėshtirė krijimin e njė stili tė tyre ose angazhimin e ndonjė stilisti. Njė ndėr stilistėt e preferuar, kohėve tė fundit ėshtė edhe Joni Peēi. Kampanjat e realizuara nga “Joni Peēi Grup”, si duket kanė pasur sukses tė jashtėzakonshėm. Veshjet e krijuara nga Joni kanė zėnė vend edhe nė estradėn kosovare. Njė kėngėtare qė ka pėlqyer kėto veshje ėshtė edhe Nora Istrefi. Nuk dihet nėse Nora e ka blerė tė njėjtėn apo kreatorja, e cila kujdeset pėr veshjet e kėngėtares, e ka kopjuar tė njėjtėn veshje nga stilisti shqiptar?!
__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu

Last edited by Kujdestari; 02-12-2011 at 10:53 PM.
Reply With Quote
  #2  
Old 01-04-2011, 12:06 PM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Re: Nora joshet nga veshjet e Joni Peēit

Originally Posted by albanur View Post

E dashuruar me rrobat e lėkurės


Ėshtė e bukur e suksesshme nė karrierėn e saj muzikore, edhe kėtė radhė Nora Istrefi ka bėrė njė ndryshim pėr fundvit. Ky fundvit ėshtė i mbushur me shumė angazhime pėr tė gjithė kėngėtarėt e estradės. E veēanėrisht pėr disa, angazhimet profesionale nuk kanė tė ndalur. E tillė ishte edhe agjenda aktuale e kėngėtares Nora Istrefit. Pėrveē angazhimit tė saj nėpėr programe festive tė televizioneve tona, Nora ėshtė kujdesur qė pėr fansat e saj tė sjellė disa foto tė reja. Ajo ka bėrė disa foto shumė tė bukura tek e cila dominon ngjyra e zeza e cila ėshtė veshur e gjitha nė lėkurė.


Nora Istrefi : E rėndėsishme tė dukem ndryshe, por pa e tepruar

Pėrveē muzikės dhe paraqitjeve tė saj nė kėtė aspekt, kėngėtarja Nora Istrefi thotė se njė rėndėsi tė veēantė nė kėtė drejtim ka edhe veshja. Gjithnjė duket ndryshe nga prezantimi i saj paraprak, ndėrsa pėrveē ideve personale pėr veshjet qė ajo bartė, Nora shpesh konsultohet edhe me miqtė e saj, siē janė Flutura, Krenare Rugova e Valdrin Sahiti.


“Si zakonisht, edhe nė paraqitjet e radhės, sigurisht qė do tė vij me pak ndryshime, por jo t’ia teprojmė shumė. Zakonisht pėr veshjen time kujdesėm vetė, por sigurisht qė konsultohem edhe me tė tjerėt. Shumė nga paraqitjet e mia janė ide tė mia, por gjithmonė mė ndihmojnė edhe kolegėt e mi Valdrin Sahiti, Krenare Rugova e Flutura”, tregon Nora pėr “Infopress”, ndėrsa bėn me dije se me shumė qejf do tė angazhohej edhe nė profesionin e saj si dezajnere, pėr ēfarė edhe ka studiuar, por angazhimet nė muzikė ia pamundėsojnė njė gjė tė tillė.

Last edited by Kujdestari; 01-20-2011 at 08:30 AM.
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
istrefi, kreatorja, nora, stilisti shqiptar


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off