Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Latest news about Albanian celibreties » Poni prej kengetareve ka zerin me Seksi ne Muzik

Latest news about Albanian celibreties News and gossip about Albanian singers

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 03-30-2010, 12:20 AM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,878
Default Poni prej kengetareve ka zerin me Seksi ne Muzik


Poni prej kengetareve ka zerin me Seksi ne Muzik

Kėngėtarja e njohur e muzikės popullore tė pėrpunuar Poni tregon pėr fillimet e karrierės sė saj dhe pėr suksesin nė kėtė gjini tė muzikės. Ajo tregon pėr Dashurinė labe qė ndjen nė shpirt dhe pėr albumin e saj me tė njėjtin titull. Kėngėtarja shprehet se karakteri i saj 24 karat lab ka bėrė qė ajo tė kėndoj kėngė labe dhe tė zgjedhi kėtė gjini tė muzikės. Kėngėtarja e njohur Poni shprehet se Dashuria labe ėshtė e egėr por e vėrtetė. Labėt kur tė duan tė duan me tė vėrtetė, kur nuk tė duan nuk dinė tė shtiren, tė paktėn unė mendoj kėshtu.

Si e ka nisur Poni karrierėn e saj artistike?

Poni: Unė kam njė vit qė kam dalė nė skenė megjithėse kam kėnduar edhe mė herėt. Kam qenė e shkėputur nga Shqipėria pėr dy vjet dhe jam kthyer pėr tė bėrė diēka si albumi im i kaluar me kėngėn Dale moj dalė.

Si ndiheni qė megjithėse ka dalė albumi juaj i ri vazhdon tė dėgjohet pėrsėri albumi i kaluar

Poni: Normalisht qė ndihem mirė, por jam ndjerė keq kur kam dėgjuar kėtė kėngė e cila ėshtė njė hit i dimrit, njė ditė nė rrugė. U ndjeva edhe mirė por mė erdhi edhe keq nė tė njėjtėn kohė.

Ju keni sjellė nė tregun muzikor njė rrymė tė re ...

Poni: Po, sė bashku me Adi Hilėn kemi sjellė diēka tė re. Kemi pėrzgjedhur materialet, dhe kėnga nga e cila ka marrė titullin edhe albumi Dashuria labe ėshtė kėnga qė unė kam mė pėrzemėr, dhe mėnyra se si ėshtė trajtuar nė videoklip ka qenė njė ide e imja, megjithėse kanė punuar njerėz tė tjerė, njė staf i madh pėr kėtė videoklip, ideja ka qenė e imja.

Mendon se e ka kuptuar publiku se ēfarė mesazhi pėrcjell albumi Dashuria labe?

Poni: Qė nė momentin kur ka dalė kėnga e kanė kuptuar sepse ajo nė refren e thotė shumė mirė Tė dua pėr kokėn tėnde, do vij ti them satėme, aty ėshtė labe 24 karat e gjithė shprehja dhe publiku arrin nė konkluzionin qė kėtė shprehje ia thotė labi labes. Pjesa u tėrbofsh se na tėrbove ėshtė njė mallkim. Nė fakt ai ėshtė njė mallkim me dashuri brenda, i cili thotė se, nėse ti nuk do tė mė duash aq sa tė dua unė, u tėrbofsh se na ke tėrbuar.

Si ėshtė dashuria labe?

Poni: Dashuria labe ėshtė e egėr por e vėrtetė. Labėt kur tė duan tė duan me tė vėrtetė, kur nuk tė duan nuk dinė tė shtiren, tė paktėn unė mendoj kėshtu.

Nė shumė kėngė tuajat nė albumin e ri pėrdoret gajdja. Si e keni pėrshtatur kėtė instrument pėr kėngėt e jugut

Poni: Po, edhe pse gajdja pėrdoret pėr kėngėt veriore ne kemi gjetur njė gajde tė butė sepse nė albumin e parė unė kam patur mjaft shitje edhe nė veri dhe doja qė nė kėtė album tė ndėrthurja. Nė fakt kisha dėshirė tė kisha edhe kėngė polifonike tė shoqėruara me ēifteli, por nė njė album tjetėr ndoshta e realizoj kėtė dėshirė.

Albumi juaj i parė ka patur mjaft sukses. Po atė sukses ka patur edhe albumi juaj i dytė

Poni: Normalisht nė albumin e dyte bie pak kurioziteti, veēanėrisht kur janė shumė pranė njėri tjetrit. Albumi i dytė ka shkuar mirė dhe ndoshta edhe pak mė mirė se i pari.


Kur ka dalė albumi juaj i parė?

Poni: Albumi i parė ka dalė nė muajin gusht vitin e kaluar, ka pothuajse njė vit.

Krijimtaria nė kėtė album ėshtė e re apo janė tekste tė pėrpunuara?

Poni: Tė gjitha kėngėt popullore janė kėngė tė vjetra, por tė pakėnduara dhe tė pakonsumuara prej vitesh. Janė edhe katėr kėngė tė reja si kėnga E kam unė e ke ti, Thashethemet apo Tė kam shpirt janė kompozime tė pastra dhe tekstet janė tė rinj.

Si keni mundur qė tė grumbulloni materialet pėr kėtė album?

Poni: Ėshtė e vėshtirė. Duhet tė shkosh edhe nė fshatra tė thell, tė takosh njerėz dhe tė mė japin tekstet dhe tė tė tregojnė melodinė e kėtyre kėngėve. Natyrisht qė gjetja e materialeve nuk ėshtė shumė komode, por kur gjen diēka qė ka vlera nuk quhen sakrifica ato.

Tė gjitha materialet janė nga Vlora apo tė trevės sė jugut?

Poni: Jo, nuk janėvetėm nga Vlora. Ky album ka kėngė nga i gjithė jugu, por labėri si, Tepelenė, Gjirokastėr, etj.

Ju keni dhėnė koncerte edhe nė qytete tė tjera pėrveē Vlorės, si jeni pritur atje?

Poni: Nė fakt pritjet kanė qenė tė mira. Nė Gjirokastėr sa herė kam shkuar biletat janė shitur tė gjitha shumė mė pėrpara se tė mbėrrija unė atje. Madje ka patur edhe reagime nga publiku i Tepelenės pasi nuk ka patur bileta pėr tė gjithė.

Mendoni se jeni prezantuar vonė nė skenėn shqiptare?

Poni: Nė atė periudhė ka qenė ėndėrr tė kėndoje nė festivale. Unė jam kthyer me mendimin qė tė shkoj nė njė kompeticion me njė kompozitor tė mirė. Nė momentin qė erdha Adrian Hila, kompozitori me tė cilin bashkėpunoj, dėgjoi zėrin tim mė thė, Ti je shumė karakter lab dhe nėse do tė sjellėsh diēka tė bukur futu njėherė me kėtė ēfarė je. Mė pas mendova se bėra shumė mirė qė zgjodha kėtė gjini.

Nė ato momente kur Adi Hila ju drejtoi nė kėtė rrugė vazhdonit tė kishit pėrsėri dėshirėn pėr tė marrė pjesė nė njė kompeticion?

Poni: Po. Dėshira ishte e madhe, por mendoj se ėshtė mė mirė qė njeriu tė bėj atė qė i pėrshtatet.

Si mendoni se ėshtė mė mirė, tė kėndoni nė njė kompeticion apo tė bėni njė album dhe tė keni tė gjithė publikun pėr vete?

Poni: Festivalet tė ngrenė nė nivel dhe tė japin njė tjetėr status, ėshtė normale. Unė i dua kompeticionet, por duhet qė tė kesh kujdes me ēfarė prezantohesh sepse mund tė jesh shumė kėngėtare e talentuar edhe me cilėsi tė mėdha vokale, por nė momentin qė nuk prezantohesh mirė tė bie tregu.

Nėse albumi i parė nuk do tė kishte sukses do tė guxonit pėrsėri tė bėnit njė album tė dytė?

Poni: Jo. Natyrisht qė jo, tė paktėn jo kaq shpejt. Do pėrpiqesha tė bėja diēka mė tė bukur, nuk ėshtė e thėnė se dėshtove nė albumin e parė tė mos bėsh mė albume. Vendosa qė tė bėja albumin e dytė kaq herėt sepse shkoj mirė i pari.

Si ėshtė e mundur qė tė gjitha kėngėt tuaja ndryshojnė nga njėra-tjetra dhe janė tė gjitha tė bukura?

Poni: Faleminderit. Normalisht nja album nuk mund ti ketė tė gjitha kėngėt tė njė niveli, ėshtė normale, por ne jemi pėrpjekur qė ti pėrzgjedhim me kujdes matrialet.

Nė cilėn nga kėngėt e kėtij albumi keni patur mė shumė emocione?

Poni: Ėshtė kėnga Shpirti im dhe natyrisht Dashuria labe ėshtė kėnga nė tė cilėn kam kėnduar me shpirt.
__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu

Last edited by Fronter; 08-17-2011 at 01:40 AM.
Reply With Quote
  #2  
Old 03-30-2010, 12:23 AM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,878
Default Poni: “Jam ne momentin tim me te mire”


Poni: “Jam ne momentin tim me te mire”

Ka kaluar njė verė me xhirime dhe udhėtime nga Tirana drejt Maqedonisė e Ulqinit, ndėrsa e ka komentuar kėtė pėriudhė “si momentin e saj mė tė mirė nė muzikė dhe nė formėn fizike”. Kėngėtarja vlonjate, Poni qė sapo ka nisur lanēimin e klipit “Hopa, hopa”, po punon pėr hedhjen nė treg tė dy klipeve tė tjerė njėri pas tjetrit. Kėto ditė tė nxehta gushti, ajo do tė vazhdojė xhirimet edhe nė Ulqin, pėr t’i pėrfunduar vetėm nė fund tė muajit. Prej njė periudhe tė shkurtėr flitej se kėngėtarja vlonjate ishte “zhdukur” nga ekrani, pėr t’iu pėrkushtuar skenave tė koncerteve nė Shqipėri dhe jashtė vendit. Nė fakt, vetė kėngėtarja ka pohuar, se ky ka qenė njė moment perfekt pėr t’iu pėrkushtuar kėngės, ndėrkohė qė po punon pėr xhirimet e klipeve tė reja me muzikė. Kėnga “Hopa, hopa”, kompozuar nga Edi Balili, u realizua nga regjisori me famė nė Maqedoni, Aleksandėr, i cili solli imazhin e njė nuseje tė bukur shqiptare, qė martohej nė manastir. Ndėrkohė, duket se kėngėtarja vlonjate, ka hequr dorė njėherė e pėrgjithmonė nga turbo-folku, pėr t’iu pėrkushtuar tani e tutje muzikės tradicionale shqiptare.
__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu

Last edited by Kujdestari; 02-13-2011 at 12:26 AM.
Reply With Quote
  #3  
Old 03-30-2010, 12:23 AM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,878
Default Poni Seks skandal me nje Raper nga Kosova


Video Seks-Skandali i Ponit me njė reper nga Kosova

Poni: Ky ėshtė spekulim


Agjensia e lajmeve Kosova press ka njoftuar pėr njė seks skandal tė kėngėtares vlonjate Poni, dhe reperit tė njohur shqiptar Viktor Palokaj (i njohur si Unikkatil). Siē njofton Kosova Press, ēifti ka bėrė njė video seksi nė prapaskenė pas njė koncerti tė Ponit nė SHBA. Viktor Palokaj ėshtė 28 vjeē, i martuar dhe me njė djalė dhe ėshtė njė raper kosovar mjaft i famshėm. E pyetur nga “Bluetooth”, kėngėtarja Poni e ka mohuar kategorikisht qė tė ketė njohur ndonjė reper nga Kosova. “Nuk e njoh kėtė reper qė as emrin nuk i di dhe kjo ėshtė e gjitha spekullim, nga njerėz qė mund tė mė kenė inat. Unė asnjėherė nuk kam rėnė pre e provokimeve dhe e gjitha mund tė jetė montazh nga ndonjė njeri”.
__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu
Reply With Quote
  #4  
Old 07-17-2010, 03:57 PM
Alfredi's Avatar
Alfredi Alfredi is offline
Super Moderator
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 299
Default Poni nė Jon pėr klipin e ri


Poni nė Jon pėr klipin e ri

Nėse tė gjitha rrugėt nė verė tė ēojnė nė Vlorė, pėr kėngėtaren e muzikės popullore Poni nuk ėshtė kėshtu. Ajo jeton atje dhe pėr tė nuk ėshtė zili e madhe. Aq mė tepėr si gjithė vlonjatėt, ajo e nis mė herėt plazhin. Por, nė fakt ne e kemi takuar pikėrisht nė plazh, por jo pėr t’u larė. Ajo ėshtė kapur e veshur me njė fustan tė gjatė, duke u trukuar nė mes tė vapės, e mandej duke marrė poza pranė njė tavoline me lule e gota vere. Pak e habitshme nė fakt, por aspak absurde. Poni nuk ėshtė duke bėrė plazh, por pikėrisht duke xhiruar klipin e saj tė ri, qė do tė vijė shumė shpejt pėr fansat e kėngėtares.
Reply With Quote
  #5  
Old 09-09-2010, 01:27 AM
Kujdestari's Avatar
Kujdestari Kujdestari is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,471
Default Poni kėsaj here zgjedh ritmin dance


Poni kėsaj here zgjedh ritmin dance

“Njė fjalė e fundit” titullohet kėnga nė ritmet dance me tė cilėn kėngėtarja vlonjate, Poni do tė tė rishfaqet shumė shpejt nė kanalet muzikore. Ėshtė njė dalje e pritur kjo nga fansat e kėngėtares, e cila ka vendosur tė bėjė njė shkėputje tė qėllimtė nga skena, pėr t’u rikthyer ndryshe.

Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
albanian poni, albanur, labe, music, poni, shqip, video


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off