Albanian Singers & Albanian VIP

Dashi Horoskop, Horoscope Aries

Demi Horoskop, Horoscope Taurus

Binjaket Horoskop, Horoscope Gemini

Gaforre Horoskop, Horoscope Cancer

Luani Horoskop, Horoscope Leo

Virgjiresha Horoskop, Horoscope Virgo

Peshorja Horoskop, Horoscope Libra

Akrepi Horoskop, Horoscope Scorpio

Shigjetari Horoskop, Horoscope Sagittarius

Dashi Bricjapi, Horoscope Capricorn

Ujori Horoskop, Horoscope Aqvarius

Peshqit Horoskop, Horoscope Pisces

Aries

Taurus Gemini Cancer Leo Virgo Libra Scorpio Sagittarius Capricorn Aquarius

Pisces

Free Chat Rooms, No Registration, Free Chat CBOX

 

 

 

Adnan Abrashi, Foto Adnan Abrashi, Horoskopi
Adnan Abrashi is one of our staff member at AlbaNur and is devoted to help Albanians to know more about Horoscope and Zodiac signs and their meaning.. More!
Chat Shqip, ALBANIAN CHAT, Kosova CHAT, Dashuria Chat, Kosova Love Chat, SHQIP CHAT, Albania CHAT, Web Cam Chat, Video CHAT, Shqiperia CHAT, Tirana CHAT,
Kosova Love Chat 18 + Plus is Albanian Video Chat on the Internet, where you can chat with people all over the world!
 
 
Horoskopi Javor Shqip, Horoskopi Shqiptar, AlbaNur
Virgo
 
 
 
Yearly horoscopes for 2013
 
Ujori Horoskop, Horoscope AqvariusVirgo yearly horoscope 2013

Similarly to Gemini sign, the Virgo people also lived through dramatic, unexpected changes in the last 10 years. They had to learn how to accept the uncertainty, instability and to react on situations connected with it. Finally, these changes are quite normal for you and you know how to deal with them. Horoscope for the year 2013 says that the period of sudden changes ends and a peaceful period is coming when you won“t have to face any unexpected change or situation. The horoscope even shows that you won“t have to bother yourself with similar things in the next 20 years! Things have been stabilizing from the year 2011.


You can take part in our forum by clicking here!

Virgjeresha (22 Gusht – 22 Shtator)

MOTOJA E TIJ (E SAJ): Unė analizoj...


KARAKTERISTIKAT: I pėrpiktė, i ndėrgjegjshėm, pedant, racional, i pasigurt (s’i beson askujt). Bashkėpunėtor i shkėlqyeshėm, nė tė cilin mund tė keni mbėshtetjen. Mė shumė beson nė arrėse se sa nė intuitė. I ėshtė pėrkushtuar shėndetėsisė, bujqėsisė, port edhe artit. Jeton nga puna e vet.


PLANETI: Merkuri


PROFESIONET: Farmaceut, tregtar, shkrimtar, linguist, pianist, piktor, aktor, sportist, jurist.


DOBĖSITĖ: Vesvesja (hipohondria) shpirtvogėlsia

PUNA
Tani ėshtė momenti qė ti futeni bashkėpunimit dhe tė zgjeroni komunikimin tuaj. Shanset tuaja do tė rriten nėse hapeni mė tepėr nė shoqėri dhe projektoni nė drejtimin e duhur. Ju mund ti lini gjėrat siē janė por njė gjė e tillė do tė ishte dėmtuese pėr ju. Do tė vini re se gjatė kėtij viti do tė keni mė tepėr supriza dhe do tė zbuloni gjėra tė reja krejt papritur. Kontaktet tuaja do tė jenė mė frytdhėnėse. Roli dominues vjen nga Jupiteri dhe Dielli qė ju ndriēojnė juve rrugėn nė planin tuaj afatgjatė me kusht qė tė hapeni ndaj tė tjerėve me ide tė reja.

DASHURIA
Dashuria juaj kėtė vit do tė karakterizohet veēanėrisht nga mėnyra e tyre pėr tė gjeneruar momente tė mbushura me dashuri dhe pasion nė tė njėjtėn kohė. Njė lloj posesiviteti do tė vėrehet. Nė tė vėrtetė, pasioni troket nė derėn tuaj nėse jeni beqarė, por nuk jeni tė mbrojtur nga dashuria me shikim tė parė. Dashuria mund tė gjendet nga fillimi i vitit por jashtė Shqipėrisė nėse lėvizni dhe kjo gjė do tė jetė tepėr e favorshme pėr ju. Arsyeja nga ana tjetėr do t’ju mungojė nė disa raste dhe pėrpiquni qė tė forconi lidhjet tuaja dhe pėr tė thelluar lidhjet tuaja. Dyshimet qė ju keni fillojnė tė bėhen edhe mė preēize dhe janė mė tė lehta pėr ti pėrballuar pėr sa i pėrket partnerit tuaj dhe kjo gjė do t’ju bėjė qė tė ndiheni mė pak posesiv nė vjeshtė, mė tė sigurt pėr veten. Ju nisni njė cikėl tė ri, nėse jeni nė ēift dhe ju shkoni gjėrave tuaja deri nė fund, nėse jo nuk keni guximin e nevojshėm pėr ti sqaruar gjėrat. Gjatė vjeshtės sė 2011-tės dashuria pėrzihet me shoqėrinė dhe do t’ju jepet rasti tė forconi kompleksitetin me partnerin tuaj ose nėse jeni vetėm tė bėni njė takim me shokėt tuaj tė drejtėpėrdrejtė.

PARAJA
Ana financiare ėshtė fusha ku ju do ta pėrqėndroni veten duke punuar nė njė drejtim konstruktiv. Nė tė vėrtetė, impulset e Diellit, Jupiterit dhe Mėrkurit po ndritin nė sektorin pronave tė palėvizshme, financave dhe zotėrimit tė tyre. Kėtė vit do ta vini veten tuaj nė lėvizje pėr tė bėrė lidhje interesante apo pėr tė blerė gjėra interesante. Shanset varen nga zgjedhjet tuaja dhe kjo do tė varet nga guximi qė ju do tė merrni pėr zgjidhjen e tyre. Shkėmbimet e ndryshme do t’ju ēojnė juve drejt suksesit nėse doni tė thelloni lidhjet tuaja, pa u shqetėsuar pėr tė ardhmen. Lidhjet dhe partneritetet e ndryshme favorizohen.

JETA SHOQERORE
Ju duhet tė pėrpiqeni pėr tė arritur disa nga objektivet tuaja, por do ta shihni se hasni nė rezistencė. Kjo gjė do t’ju sjellė ju shumė probleme tė brendshme. Pėr shkak tė zgjerimit tė projekteve tuaja do tė keni frikė pėr minimizimin e tyre. Ky fenomen I vėnė nė dukje nga Urani nė ekuinoksin e shenjės tuaj, mund tė balancohet nga efektet e Jupiterit, nėse nuk I shkatėrroni ato nga shumė pesimizėm. ėshtė e nevojshme qė tė dini kur tė jepni, tė hidhni farėn dhe tė korrni fitimin tuaj. Tranziti I Plutonit shtrėngon influencėn e tij dhe vazhdon tė krijojė tek ju frikė tė pa arsyeshme. Vazhdoni me pėrpjekjet tuaja pėr realizėm pėr tė ndaluar tė tilla tendenca.


Ju mund te merrni pjese ne Forum duke shkruar per shenjat e juaj, poashtu ju mund te kontaktoni me bashkepunetorin tone permes Forumit Shqiptar te AlbaNurit! Angazhohu!

Horoscope - Horoskopi
How is compiled personal horoscope?
Developing personal horoscope is not just a simple routine "accidentally shot of things", as we think. But, it is constructed from a series of operational actions more theoretical detail-traditional rituals, accounting and other principles mathematical feature, by means of which reach the entire information for concrete designated mark. For more click here!
Attention

None of the videos are hosted by this site. Streams hosted from sites like ustream, justin, youtube, limev are embedded here. This site is not responsible for the legality of the content. For legal issues, please contact appropriate media file owners/hosters.

 

© All Images are property of their respective owners. Our website consists only free public domain photos. Unless something is clearly marked as being copyrighted, you can assume it is free to use. But if you intend to use an image you find here for commercial use, be aware that standards for such use are higher. Images are by default watermarked.

 

Gazeta Shqiptare, Albanian News, Lajme Shqip, Gazetat Shqiptare,

Shpallje, Shpallje Falas, Shpallje Online, Shitblerje, Marketing,

Libri Shqip, Libra ne Gjuhen Shqipe, Libra Shqip Falas

Kosova Love, Chati Vejushkave, Kosova SEX, Vejushka, Kontakto Vejushkat Diaspore, Albanian WebCam Chat,

Muzika Shqip | Albanian News | Albanian Radio | Albanian Music | Albanian Chat | Albanian MP3 | Albanian Video | Albanian Movies | Sport

Albanian Forum | Dafina Zeqiri | Miss Albania | Vajzat Shqiptare | Shqiperia | Kosovo | Filma Shqip | Nora Istrefi | Genta Ismajli | Adelina Ismaili

Kosova Film | Humor Shqip | Albanian VIP | Rapsodet Shqiptar | Aferdita | Meda | Macedonia | Portokallia | Albanian Rap | Shitblerje | Stupcat

Video Shqip | Chat Shqip | Shqiperia | Muzik Tallava | Foto Shqiptare | Historia Shqiptare | Tirana Sot | Albanian TV | Blero | Radio Dashuria

copyright by AlbaNur / designed Shqip by tim shkupi 2002 - Contact: Webmaster