Albanian Singers & Albanian VIP

Dashi Horoskop, Horoscope Aries

Demi Horoskop, Horoscope Taurus

Binjaket Horoskop, Horoscope Gemini

Gaforre Horoskop, Horoscope Cancer

Luani Horoskop, Horoscope Leo

Virgjiresha Horoskop, Horoscope Virgo

Peshorja Horoskop, Horoscope Libra

Akrepi Horoskop, Horoscope Scorpio

Shigjetari Horoskop, Horoscope Sagittarius

Dashi Bricjapi, Horoscope Capricorn

Ujori Horoskop, Horoscope Aqvarius

Peshqit Horoskop, Horoscope Pisces

Aries

Taurus Gemini Cancer Leo Virgo Libra Scorpio Sagittarius Capricorn Aquarius

Pisces

Free Chat Rooms, No Registration, Free Chat CBOX

 

 

 

Adnan Abrashi, Foto Adnan Abrashi, Horoskopi
Adnan Abrashi is one of our staff member at AlbaNur and is devoted to help Albanians to know more about Horoscope and Zodiac signs and their meaning.. More!
Chat Shqip, ALBANIAN CHAT, Kosova CHAT, Dashuria Chat, Kosova Love Chat, SHQIP CHAT, Albania CHAT, Web Cam Chat, Video CHAT, Shqiperia CHAT, Tirana CHAT,
Kosova Love Chat 18 + Plus is Albanian Video Chat on the Internet, where you can chat with people all over the world!
 
 
 
 
Yearly horoscopes for 2013
 
Peshqit Horoskop, Horoscope PiscesPisces yearly horoscope 2013

In the last years, several very important changes happened in the lives of people born under the sign of Pisces. The yearly horoscope shows that your ruling planet Neptune got into your own sign and it adds to your beauty and self-confidence. The planet Uranus in your house of finances (from 2011) has the result in the form of excellent changes in your finances. The planet Jupiter is in your house of family since the last year till June of this year. There are possibilities for moving, renovation or something similar.


You can take part in our forum by clicking here!

Peshorja (23 Shtator – 21 Tetor)

MOTOJA E TIJ (E SAJ): Unė kam maturi...


KARAKTERISTIKAT: I kujdesshėm, i matur, i hareshėm, kalon mirė me shokėt. Ėshtė estet i madh. Disponon bukurinė, madhėshtinė, me ten tė ndritshėm (rrezatues). Nė punė ėshtė diplomat, nė shtėpi joskofiar. Dėshiron punėn grupore. Elegant, shije tė mirė.


PLANETI: Venera


PROFESIONET: Jurist, studiues, aktor, kėngėtar, politikan, piktor, pianist, diplomat, arkitekt, edukator, arsimtar.


DOBĖSITĖ: Kapricioz, shpenzon shumė

PUNA
Konsiderata financiare pėr kėtė vit, do t’ju ēojė sėrisht prapa nė gjėrat tuaja mė fondamentale nė kmėnyrė qė tė ruani pjesėn mė kryesore tė projekteve tuaja. Nė tė vėrtetė, ju jeni duke shpejtuar pėr tė filluar punėn konkretisht nė disa prej tyre. Mos hezitoni veēanėrisht tė riekzaminoni llogaritė tuaja dhe tė parashikkoni veprimet e ndryshme financiare dhe ti kompletoni ato. Kjo gjė do t’ju kursejė juve shumė kohė nėse pėrdorni mė tepėr pėrqėndrim. Muaji shtator do tė jetė ai qė do t’ju ndihmojė qė tė mos bėni gabime nė gjykikm. Mos e ekspozonI veten ndaj tundimeve tė rrezikshme pėr buxhetin tuaj. Investimi nė pronat e paluejtshme kėtė vit kėrkon sa mė tepėr vigjilencė. Mos e merrni me seriozitet gjithēka qė ju thuhet dhe mos bini pre e provokimeve qė do t’ju bėjnė tė tjerėt.

DASHURIA
Ju do ta hidhni veten tuaj nė trupin e dashurisė nė jetėn tuaj. Nė tė vėrtetė, veprimi direkt I Saturnit nė shenjėn tuaj nuk do tė sjellė nevojė tė madhe emocionale, kjo e shtyrė dhe nga njė intuitė e juaj qė ju shtyn nė drejtimin e duhur. Ju do tė mėsoni se si ti shikoni gjėrat me njė tjetėr sy dhe tė filloni tė pėlqeni diēka qė mė parė nuk ju dukej edhe aq tėrhqeėse apo e nevojshme. Ndryshimet qė ju bėni do tė nisnin tė japin frytet e tyre. Klima e pėrgjithshme bėhet edhe mė e harmonishme nė pranverėn e vitit 2011 pėr ju. Juve do t’ju jepet mundėsia tė forconi lidhjen tuaj me partnerin, duke sjellė harmoni, pa humbur intensitetin emocional qė ju mban nė zemėr. Nėse jeni vetėm do tė keni mė tepėr mundėsi tė arsyetoni ashtu si duhet, megjithėse do t’ju duhet tė rregulloni disa gjėra. Nga mesi i vitit, dashuria juaj merr format e luftimit dhe do t’ju duhet qė tė pėrballeni me ēėshtje fondamentale, rezistencė dhe nėpėrmjet ndryshimeve midis jush dhe partnerit ti zhvilloni gjėrat me delikatesė. Tė papriturat arrijnė dhe shoqėrohen nga zgjedhjet e ndryshme qė mund tė shihen nga hsumė kėndvėshtrime. Dy muajtė e fundit e vitit janė mė tepėr fluid, optimizėm dhe zgjerimi nė ēdo gjė pėr sa I pėrket sektorit tuaj.

PARAJA
Ju do tė ndjeni nevojėn e stabilitetit, dhe nėse do tė kishit mundėsinė e debatit, sėrisht do tė ndiheshit pozitivė. Ju pėrgatisni planet tuaja pėrgjatė vitit duke anuar mė terpėr nga e sigurta. Nė tė vėrtetė, instikti juaj I vetėruajtjes do tė tregohet mė tepėr dhe prej aty do tė bėjė tė mundur qė ju tė riorganizoni planet tuaja, duke shėnuar gjėrat nė bazė tė prioriteteve tuaja. Nėse vitin e kaluar, juve ju dhatė impulseve tė ndryshme pėr sa I pėrket blerjeve tė ndryshme, tani do tė keni mundėsinė qė tė rregulloni gabimet tuaja edhe nėse do tė thotė qė ti lini pasė disa kėnaqėsi pėr tė balancuar financat tuaja. Duhet qė tė kėrkoni motivimin brenda vetes pėrpara se tė kaloni nė stres dhe ēmenduri.

JETA SHOQĖRORE
Nė kėtė sektor ju do tė avanconi mė tepėr kėtė vit duke manaxhuar e kėnaqur dėshirat tuaja, nėtė gjitha fushat. Nė tė vėrtetė, impulset e kombinuara tė Diellit, Saturnit dhe Marsit ju japin njė tjetėr peshė qė do ti lėrė pa fjalė tė tjerėt. Pėrqėndrohuni tek gjėart tuaja mė urgjente dhe pėr tė tjerat merruni mė vonė. Nėse jeni midis moshės 28 dhe 37 vjeē do tė keni probleme nė mardhėniet tuaja nė ēift dhe nė disa raste kėto probleme do tė jenė kaq tė mėdha sa nuk do tė donit qė tė mos kishin ndodhur fare. Aspektet e Plutonit tek shėnja juaj kthehen tek e pasigurta dhe kaotikja pavarėisht nga ndikimi juaj dhe ju jeni tė vetmit qė do t’ju duhet ti ktheni gjėrat sėrisht nė balancė me prespektivėn e duhur.

Ju mund te merrni pjese ne Forum duke shkruar per shenjat e juaj, poashtu ju mund te kontaktoni me bashkepunetorin tone permes Forumit Shqiptar te AlbaNurit! Angazhohu!

Horoscope - Horoskopi
How is compiled personal horoscope?
Developing personal horoscope is not just a simple routine "accidentally shot of things", as we think. But, it is constructed from a series of operational actions more theoretical detail-traditional rituals, accounting and other principles mathematical feature, by means of which reach the entire information for concrete designated mark. For more click here!
Attention

None of the videos are hosted by this site. Streams hosted from sites like ustream, justin, youtube, limev are embedded here. This site is not responsible for the legality of the content. For legal issues, please contact appropriate media file owners/hosters.

 

© All Images are property of their respective owners. Our website consists only free public domain photos. Unless something is clearly marked as being copyrighted, you can assume it is free to use. But if you intend to use an image you find here for commercial use, be aware that standards for such use are higher. Images are by default watermarked.

 

Gazeta Shqiptare, Albanian News, Lajme Shqip, Gazetat Shqiptare,

Shpallje, Shpallje Falas, Shpallje Online, Shitblerje, Marketing,

Libri Shqip, Libra ne Gjuhen Shqipe, Libra Shqip Falas

Kosova Love, Chati Vejushkave, Kosova SEX, Vejushka, Kontakto Vejushkat Diaspore, Albanian WebCam Chat,

Muzika Shqip | Albanian News | Albanian Radio | Albanian Music | Albanian Chat | Albanian MP3 | Albanian Video | Albanian Movies | Sport

Albanian Forum | Dafina Zeqiri | Miss Albania | Vajzat Seksi | Shqiperia | Kosovo | Filma Shqip | Nora Istrefi | Genta Ismajli | Adelina Ismaili

Kosova Film | Humor Shqip | Albanian VIP | Rapsodet Shqiptar | Aferdita | Meda | Macedonia | Portokallia | Albanian Rap | Shitblerje | Stupcat

Video Shqip | Chat Shqip | Shqiperia | Muzik Tallava | Foto Shqiptare | Historia Shqiptare | Tirana Sot | Albanian TV | Blero | Radio Dashuria

copyright by AlbaNur / designed Shqip by tim shkupi 2002 - Contact: Webmaster