Albanian Singers & Albanian VIP

Dashi Horoskop, Horoscope Aries

Demi Horoskop, Horoscope Taurus

Binjaket Horoskop, Horoscope Gemini

Gaforre Horoskop, Horoscope Cancer

Luani Horoskop, Horoscope Leo

Virgjiresha Horoskop, Horoscope Virgo

Peshorja Horoskop, Horoscope Libra

Akrepi Horoskop, Horoscope Scorpio

Shigjetari Horoskop, Horoscope Sagittarius

Dashi Bricjapi, Horoscope Capricorn

Ujori Horoskop, Horoscope Aqvarius

Peshqit Horoskop, Horoscope Pisces

Aries

Taurus Gemini Cancer Leo Virgo Libra Scorpio Sagittarius Capricorn Aquarius

Pisces

Free Chat Rooms, No Registration, Free Chat CBOX

 

 

 

Adnan Abrashi, Foto Adnan Abrashi, Horoskopi
Adnan Abrashi is one of our staff member at AlbaNur and is devoted to help Albanians to know more about Horoscope and Zodiac signs and their meaning.. More!
Chat Shqip, ALBANIAN CHAT, Kosova CHAT, Dashuria Chat, Kosova Love Chat, SHQIP CHAT, Albania CHAT, Web Cam Chat, Video CHAT, Shqiperia CHAT, Tirana CHAT,
Kosova Love Chat 18 + Plus is Albanian Video Chat on the Internet, where you can chat with people all over the world!
 
 
 
 
Yearly horoscopes for 2013
 
Peshqit Horoskop, Horoscope PiscesPisces yearly horoscope 2013

In the last years, several very important changes happened in the lives of people born under the sign of Pisces. The yearly horoscope shows that your ruling planet Neptune got into your own sign and it adds to your beauty and self-confidence. The planet Uranus in your house of finances (from 2011) has the result in the form of excellent changes in your finances. The planet Jupiter is in your house of family since the last year till June of this year. There are possibilities for moving, renovation or something similar.


You can take part in our forum by clicking here!

Peshqit (22 Shkurt – 20 Mars)

MOTOJA E TYRE: Na besoj...


KARAKTERISTIKAT: indirekt, enigmatik, romantikė, hipersenzitiv, selekcijonues...Edhe pse kuptojnė mė mirė se sa tjerėt,. Dėshiron tė shtiret. Janė simbol i njeriut universal . Tolerantė, emocionues, pėr nė punė janė lider. Jetojnė nė botėn imagjinatave. Kanė intuitė tė fortė. Janė vizionar me diapazon tė shkėlqyeshėm.


PLANETI: Neptuni


PROFESIONET: Entet sociale, tė lidhura me spitale, okultizmi (shkenca mbi tė fshehtėn) arti, e posaēėrisht piktura dhe rolet nė teatėr dhe filma.


DOBĖSITĖ: Dyfytyrėsia

PUNA
Raportety sociale ndikojnė nė fushėn profesionale nė kėtė vit . Ju do tė jeni nė gjendje tė determinoni me priēizion tė frikėshėm qėllimet e tė tjerėve dhe do t‘i kaloni ata nė drejtimin tuaj duke i bėrė disa prej tyre edhe tė presin..Negociatat nė tregti do tė favorizohen dhe nės edo mt’ju duhet dhe kjo do tė bėjė tė mundur arritjen e qėllimeve perfekte edhe pse do t’ju duhet tė lini shije tė hidhur tek disa nga tė tjerėt.. Faktet e thjeshta, realizteti, evidenca do tė jenė pika takimi pėr sukseset nė arritjet tuaja. Kjo ėshtė dhe arsyeja qė me mė tepėr balancė se zakonisht do tė jeni nė gjendje t’i largoheni situatave delikate. Nėse je nė kėrkim tė punės ose njė shkėmbimi tė njė ēėshtjeje hetimi ju do tė keni njė ndjesi tė dukshme veēanėrisht nė vjeshtėn e 2011-ės.Ky ėshtė monenti mė imirė pėr tė arritur momentin mė tė mirė pėr tė punuar me guxim dhe tė vėnė nė punė instiktin tuaj.

DASHURIA
Pėrtej pronpensitetit tuaj pėr tė idealizuar kėngėt tuaja tė favorshme tė dashurisė, ju do tė tejkaloni nė konkretizimin e ėndėrrave tuaja intime. Disa gjėra do tė vijė fare falas ndėrsa tė tjera do tė jenė me tė vėrtetė tė parpitura dhe nuk do t’ju duhet tė bėni filma me tė tjerėt apo ta vini veten tuaj shumė nė provė. Mund tė testoni vėshtirėsitė e respektimit tė nevojave tuaja tė plota; pavarėsisė me partnerin tuaj qė nuk do tė dėshtojė nė krijimin e njė autonomie, veēanėrisht gjatė tre muajve tė parė tė vitit. Ju do tė arrini tė krijoni pėrfitime nga lidhja juaj me duikė por gjithashtu do tė konsideorni se ēfarė ėshtė e domosdoshme pėr ta. Gjate tre muajve tė pranverės do tė jeni nė gjendje tė punoni nė dimesnione tė ndryshme. Gjatė kėsaj klohe ju do tė keni mė tepėr magnetizėm dhe tėrheqje nė fushėn sentimentale. Nga ana tjetėr, Saturni do tė zgjojė frikė pėr sa i pėrket largimit tė diēkaje shumė domethėnėse nė jetėn tuaj gjė qė ju kujton diēka nga e kaluara juaj. Pa shkuar shumė larg ju do tė ndjeni njė nevojė tė thellė pėr tė siguruar veten. Ky nuk ėshtė momenti pėr tė bėrė ndryshime radikale nė jetėn tuaj. ėshtė koha qė duhet tė lidhni elementė tė ndryshėm pėrpara se tė bėni lėvizjet e duhura kundrėejt ndryshimit tė qartė.
 
PARAJA
Jeta juaj materiale do tė jetė mė aktive nė pjesėn e parė tė vitit dhe mė e pakta nga shqetėsimet tuaja. Ju do ta kini mė tė lehtė pėr tė shpenzuar por gjithashtu duhet tė mendoni edhe pėr tė ardhmenjt tuaj. do tė arrini ti parashikomi gjėrat me precizion dhe do tė pėrpiqeni tė kijoni projekte monopoli pėr sa I pėrket vėmendjes tuaj tek shtėpia, mobiljet, puna etj…Ju jeni duke u pėrpjekur tė kurseni. Mos humbisni precizionin duke mos gjykuar gjithmonė me njė mendim tė qartė. Mendoni dy herė pėrpara se tė hidhni njė hap nė njė drejtim tė ri e para se tė pranoni disa kėrkesa tė caktuara. Kohėn e keni nė favoruin tuaj dhe nuk keni pse tė nxitoni.

JETA SHOQERORE
Jeni gati kėtė vit pėr tė pastruar jetėn tuaj dhe pėr tė rregulluar tė kaluarėn tuaj nė hartėn tuaj tė tanishme. Ju ndjeni nevojėn pėr tu hedhur nė sulm mė tepėr sesa nė vitin e kaluar. Kjo frymė revolte ka mundėėsi qė t’ju shkaktojė disa probleme me tė tjerėt nėse nuk ju lėnė qė tė veproni sipas interesit tuaj. Mendoni me kujdes pėrpara se tė prishni lidhjet tuaja me tė tjerėt, nėse vėrtetė ia vlen apo jo. Ndjesia juaj shpėrthyese ndikon tek reagimet tuaja. Kėrkoni mė tepėr kėnaqėsi nė jetėn tuaj pėrpara se tė bėni vendime tė pakthyeshme.


Ju mund te merrni pjese ne Forum duke shkruar per shenjat e juaj, poashtu ju mund te kontaktoni me bashkepunetorin tone permes Forumit Shqiptar te AlbaNurit! Angazhohu!

Horoscope - Horoskopi
How is compiled personal horoscope?
Developing personal horoscope is not just a simple routine "accidentally shot of things", as we think. But, it is constructed from a series of operational actions more theoretical detail-traditional rituals, accounting and other principles mathematical feature, by means of which reach the entire information for concrete designated mark. For more click here!
Attention

None of the videos are hosted by this site. Streams hosted from sites like ustream, justin, youtube, limev are embedded here. This site is not responsible for the legality of the content. For legal issues, please contact appropriate media file owners/hosters.

 

© All Images are property of their respective owners. Our website consists only free public domain photos. Unless something is clearly marked as being copyrighted, you can assume it is free to use. But if you intend to use an image you find here for commercial use, be aware that standards for such use are higher. Images are by default watermarked.

 
 

Gazeta Shqiptare, Albanian News, Lajme Shqip, Gazetat Shqiptare,

Shpallje, Shpallje Falas, Shpallje Online, Shitblerje, Marketing,

Libri Shqip, Libra ne Gjuhen Shqipe, Libra Shqip Falas

Kosova Love, Chati Vejushkave, Kosova SEX, Vejushka, Kontakto Vejushkat Diaspore, Albanian WebCam Chat,

Muzika Shqip | Albanian News | Albanian Radio | Albanian Music | Albanian Chat | Albanian MP3 | Albanian Video | Albanian Movies | Sport

Albanian Forum | Dafina Zeqiri | Miss Albania | Vajzat Seksi | Shqiperia | Kosovo | Filma Shqip | Nora Istrefi | Genta Ismajli | Adelina Ismaili

Kosova Film | Humor Shqip | Albanian VIP | Rapsodet Shqiptar | Aferdita | Meda | Macedonia | Portokallia | Albanian Rap | Shitblerje | Stupcat

Video Shqip | Chat Shqip | Shqiperia | Muzik Tallava | Foto Shqiptare | Historia Shqiptare | Tirana Sot | Albanian TV | Blero | Radio Dashuria

copyright by AlbaNur / designed Shqip by tim shkupi 2002 - Contact: Webmaster