Albanian Singers & Albanian VIP

Dashi Horoskop, Horoscope Aries

Demi Horoskop, Horoscope Taurus

Binjaket Horoskop, Horoscope Gemini

Gaforre Horoskop, Horoscope Cancer

Luani Horoskop, Horoscope Leo

Virgjiresha Horoskop, Horoscope Virgo

Peshorja Horoskop, Horoscope Libra

Akrepi Horoskop, Horoscope Scorpio

Shigjetari Horoskop, Horoscope Sagittarius

Dashi Bricjapi, Horoscope Capricorn

Ujori Horoskop, Horoscope Aqvarius

Peshqit Horoskop, Horoscope Pisces

Aries

Taurus Gemini Cancer Leo Virgo Libra Scorpio Sagittarius Capricorn Aquarius

Pisces

Free Chat Rooms, No Registration, Free Chat CBOX

 

 

 

Adnan Abrashi, Foto Adnan Abrashi, Horoskopi
Adnan Abrashi is one of our staff member at AlbaNur and is devoted to help Albanians to know more about Horoscope and Zodiac signs and their meaning.. More!
Chat Shqip, ALBANIAN CHAT, Kosova CHAT, Dashuria Chat, Kosova Love Chat, SHQIP CHAT, Albania CHAT, Web Cam Chat, Video CHAT, Shqiperia CHAT, Tirana CHAT,
Kosova Love Chat 18 + Plus is Albanian Video Chat on the Internet, where you can chat with people all over the world!
 
 
 
 
Yearly horoscopes for 2013
 
Demi Horoskop, Horoscope TaurusTaurus yearly horoscope 2013

The last year was basically good and successful for people born under the sign of Taurus. The planets had positive influence on your life. In spite of it, in the last year in October, the planet Saturn moved into the Scorpio sign and this had and still has unfavourable influence of the Taurus sign. Horoscope for the year 2013 says that this influence will feel the most by those people who were born between 20. April and 5. May.

You can take part in our forum by clicking here!

Demi (21 Prill—20 Maj)

MOTOJA E TIJ (E SAJ): Unė kam...


KARAKTERISTIKAT: Stabil, i durueshėm, i qėndrueshėm, inert. Ka vullnet tė jashtėzakonshme. Dėshiron shtėpinė dhe familjen. Anon kah situata materiale. Nuk heq dorė lehtė. Adhuron gjėrat luksoze, stolitė, veshmbathjet elegante. Mund tė jetė jashtėzakonisht i bukur ose i shėmtuar.


PLANETI: Venera


PROFESIONET: Artet e bukura, kreator moide, kultivues i luleve[, ėmbėltori, tregtar, ekonomist, piktor, muzikant, mjek, skulptor, shkencėtar.


DOBĖSITĖ: Posesivja (pronor). Eksplodon lehtė.

PUNA
Ju do t’ju duhet tė punoni dyfishin pėr tė arritur tė njėjtin rezultat nga fillimi i vitit. Do tė shihni qė nga shkurti i 2011-tės, idetė tuaja do t’ju tėrheqin nė drejtime konstruktive. I vetmi prtoblem ėshtė se si ta menaxhoni profersionin tuaj. Pėrpiquni qė t’i ndani gjėrat nga njėra-tjetra dhe tė mos bėni shumė gjėra njėherėsh. Varet nga mėnyra se si do ta sfidoni entuziasmin tuaj dhe se si do t’i analizoni gjėrat qė tė veproni nė tė mirėn e interesit tuaj, nė bazė tė situatės qė ju paraqitet. Njė nevojė pėr ndryshim do t’ju shtyjė tė bėni njė lėvizje tė menjėhershme nė muajin shtator.


Edhe nėse nuk do tė keni sukses apo do tė keni rezultate, kjo do t’ju ndihmojė tė kuptoni mė mirė situatėn, tė kuptoni njerėzit qė ju rrethojnė dhe tė pėrgatiteni pėr tė kapur rastet qėju paraqiten nė tė ardhmen.

DASHURIA
Dashuria juaj kalon nė njė shkallė mė tė lartė kėtė vit dhe ju do t’i kushtoni mė tepėr kohė asaj. Aspektet e Jupiterit do tė nxjerrin nė pah shprehitė tuaja duke ju afruar mė tepėr me ndjenjėn tuaj tė brendshme. Ju do tė jetoni dhe shijoni momente qė do tė ndikojnė nė jetėn tuaj drejtpėrdrejtė. Kjo gjė do t’ju afrojė mė pranė qėllimeve qė keni. dėshirave apo ėndrrave dhe do tė kuptoni qė ju duhet mė tepėr besim dhe optimizėm nė vetvete pėr tė arritur atė qė dėshironi. Nėse jeni beqar, i vetėm atėhere ju do t’ju jepet mundėsia pas muajit mars 2011-tė pėr tė krujuyar lidhjen e duhur. Pasioni hyn nė jetėn tuaj pa kompromis duke ju sjellė shumė emocione. Zhytu nė botėn e ndjenjave, por mos u bėjė formal nga ndryshimi i sjelljes sė partnerit apo partneres suaj. Kjo gjė do tė ndodhi mė shpesh se zakonisht dhe nė disa prej jush do tė vihet nė dyshim lidhjen tuaj, por jeni ju ai qė do tė vendos balancėn.

PARAJA
Financat tuaja pėr kėtė vit duken nė gjendje mė tė mirė por nė tė vėrtetė ju do tė ndiheni disi tė frenuar nė njė shkallė tė dytė edhe pse tundoheni tė arrini gjithēka qė dėshironi. Pėrqėndrohuni nė objektivat tuaja pėrsa i pėrket punės dhe mos bėni thjesht plane por i vini ato nė jetė. Nėse i pėrkisni fushės sė artit , shpenzimet do tė jenė kryesore pėr arritjen e qėllimeve tuaja. Janė si njė lloj investimi. Bashkėpunimet firmosjet e dokumentave tė ndryshme faforizohen ndėrmjet muajve maj dhe korrik, por ju do tė jeni nė gjendje tė bėni dallime nė ēdo situatė.

JETA SHOQERORE
Ndryshimet e shu mta tė sjelljes suaj tė bėjnė tė mendosh se nuk je shumė nė kontroll tė situatės. Impulset qė ju jep Jupiteri ju inkurajohuni nė njė drejtim tė vėshtirė pėr tu pėrmbajtur dhe kjo ėshtė arsyeja qė ju keni shqetėsime rrerth vetes. Sigurohuni qė tė tjerėt tė kuptojnė mendimet dhe aspiratat tuaja pėr tė cilat ju keni planifikuar nė tė ardhmen..Sigurohuni pėrpara se tė dilni nė konkluzione. Pėrdorni kohėn pėr tė bėrė dialog dhe pėr tė thyer akujt dhe barierat e ēdo lloji, pa thelkluar debate dhe konflikte.


Ju mund te merrni pjese ne Forum duke shkruar per shenjat e juaj, poashtu ju mund te kontaktoni me bashkepunetorin tone permes Forumit Shqiptar te AlbaNurit! Angazhohu!

Horoscope - Horoskopi
How is compiled personal horoscope?
Developing personal horoscope is not just a simple routine "accidentally shot of things", as we think. But, it is constructed from a series of operational actions more theoretical detail-traditional rituals, accounting and other principles mathematical feature, by means of which reach the entire information for concrete designated mark. For more click here!
Attention

None of the videos are hosted by this site. Streams hosted from sites like ustream, justin, youtube, limev are embedded here. This site is not responsible for the legality of the content. For legal issues, please contact appropriate media file owners/hosters.

 

© All Images are property of their respective owners. Our website consists only free public domain photos. Unless something is clearly marked as being copyrighted, you can assume it is free to use. But if you intend to use an image you find here for commercial use, be aware that standards for such use are higher. Images are by default watermarked.

Gazeta Shqiptare, Albanian News, Lajme Shqip, Gazetat Shqiptare,

Shpallje, Shpallje Falas, Shpallje Online, Shitblerje, Marketing,

Libri Shqip, Libra ne Gjuhen Shqipe, Libra Shqip Falas

Kosova Love, Chati Vejushkave, Kosova SEX, Vejushka, Kontakto Vejushkat Diaspore, Albanian WebCam Chat,

Muzika Shqip | Albanian News | Albanian Radio | Albanian Music | Albanian Chat | Albanian MP3 | Albanian Video | Albanian Movies | Sport

Albanian Forum | Dafina Zeqiri | Miss Albania | Vajzat Seksi | Shqiperia | Kosovo | Filma Shqip | Nora Istrefi | Genta Ismajli | Adelina Ismaili

Kosova Film | Humor Shqip | Albanian VIP | Rapsodet Shqiptar | Aferdita | Meda | Macedonia | Portokallia | Albanian Rap | Shitblerje | Stupcat

Video Shqip | Chat Shqip | Shqiperia | Muzik Tallava | Foto Shqiptare | Historia Shqiptare | Tirana Sot | Albanian TV | Blero | Radio Dashuria

copyright by AlbaNur / designed Shqip by tim shkupi 2002 - Contact: Webmaster