Albanian Singers & Albanian VIP

Dashi Horoskop, Horoscope Aries

Demi Horoskop, Horoscope Taurus

Binjaket Horoskop, Horoscope Gemini

Gaforre Horoskop, Horoscope Cancer

Luani Horoskop, Horoscope Leo

Virgjiresha Horoskop, Horoscope Virgo

Peshorja Horoskop, Horoscope Libra

Akrepi Horoskop, Horoscope Scorpio

Shigjetari Horoskop, Horoscope Sagittarius

Dashi Bricjapi, Horoscope Capricorn

Ujori Horoskop, Horoscope Aqvarius

Peshqit Horoskop, Horoscope Pisces

Aries

Taurus Gemini Cancer Leo Virgo Libra Scorpio Sagittarius Capricorn Aquarius

Pisces

Free Chat Rooms, No Registration, Free Chat CBOX

 

 

 

Adnan Abrashi, Foto Adnan Abrashi, Horoskopi
Adnan Abrashi is one of our staff member at AlbaNur and is devoted to help Albanians to know more about Horoscope and Zodiac signs and their meaning.. More!
Chat Shqip, ALBANIAN CHAT, Kosova CHAT, Dashuria Chat, Kosova Love Chat, SHQIP CHAT, Albania CHAT, Web Cam Chat, Video CHAT, Shqiperia CHAT, Tirana CHAT,
Kosova Love Chat 18 + Plus is Albanian Video Chat on the Internet, where you can chat with people all over the world!
 
 
 
 
Yearly horoscopes for 2013
 
Dashi Bricjapi, Horoscope CapricornCapricorn yearly horoscope 2013

You lived through two stressful and difficult years, Capricorn. The yearly horoscope for the year 2013 shows changes to better. You“ll finally feel relief. The majority of problems which you had, had their source in the tense situation in your family.


You can take part in our forum by clicking here!
 

Bricjapi (23 Dhjetor – 21 Janar)

MOTOJA E TIJ (E SAJ): Unė shfrytėzoj...


KARAKTERISTIKAT: Serioz, mendimtar, ambicioz, synon kah suksesi n[ vitet e mėvonshme. Ėshtė i qėndrueshėm, ka vullnet tė pathyeshėm, i zgjuar, spirituoz (shpirtėror), i pasigurt, por edhe materialist, egoist. Arrin ēdo gjė qė i pėrkushtohet. Nuk kėrkon mirėnjohje pėr vete. I kontrollon ndjenjat.


PLANETI: Saturni


PROFESIONET: Muratorėt, kopshtarėt, monarkėt, tė vetmuarit, policėt, drejtorėt, menaxhuesit, artistėt, kompozitorėt, piktorėt, skulptorėt, udhėheqėsit e kontabilitetit.


DOBĖSITĖ: Turpi

PUNA

Janė tė gjitha mundėsitė tė pėrqėndroheni nė njė opunė kolektive nė kėyė vit; Koha e punės do t’ju favorizojė ju pėr mundėsira tė reja dhe nė fushėn e karrierės drejt nj ėsuksesi tė dukshėm. Do t’ju pėlqejė tė keni rolin e nj ėsuperiori dhe tė mos keni ndėrvarje nga tė tjerėt. Ju tashmė keni dhėnė prova tė dini tė drejtoni dhe organizoni duke realizuar idetė dhe projektet tuaja. Idetė qė ju pėrklasin vetėm ju, janė nxitje pėr vetveprim dhe kėmbėnulje pėr tė arritur objektivin qė i keni vėnė vetes. Diskutoni nė mes tė vitit pėr dublim tė njė aktiviteti duke qėnė nė rolin drejtues ose parėsor. Ju personalisht do tė arrini tė merrni njė dėshmi apo specializim tė ri. Influenca e Plutonit dhe e Diellit nė shėnjė e bėn pėrmbushjen e projektit tė kėtij vit mė tė lehtėsuar dhje realizimin pa vėshtirėsi duke krijuar rrethana lehtėsuese. Nuk do tė hezitoni tė lu ndėrshtoni nėse dikush kėrkon tė mohojė suksesin apo pėrvojėn tuaj.

DASHURIA

Ju do tė anoni mė tepėr nga qetėsia kėtė vit pėrsa i pėrket fushės sentimentale. Etja juaj pėr paqe dhe balancė ėshtė nė rritje por rrethanat qė duhet tė pėrfshini janė shumė themelore dhe nuk ju lėnė vend pėr njė paqe tė plotė dhe tė menjėhershme. Nga ana tjetėr, ju do tė keni aftėsinė tė tėrhiqni partnerėt qė janė nė kėrkim tė mbrojtjes. Tregohuni tė kujdesshėm dhe kjo gjė do t’ju kėnaqi ju, sepse nė tė ardhmen mund tė bėhet njė gur peshe nė jetėn tuaj. Muaji i dytė dhe i katėrt do tė jenė muajt gjatė tė cilėve do tė arrini mė tepėr kėnaqėsi personale duke treguar hapur dėshirat tuaja deri tek ajo mė intimja. Disa nga ju do tė ndihen sikur po jetojnė pėr herė tė parė. Nėse jeni tė lidhur me njė partner, atėherė do tė vini re se ai apo ajo do tė jenė mė tė prirur pėr t’ju dėgjuar duke e bėrė bashkėbisedimin midis tyre mė tė rrjedhshėm.Durimi juaj do tė ndikojė pozitivisht dhe do tė zbusi kėndet e lidhjes suaj.Nėse ndodheni nė njė situatė tė paqartė ju do tė mėsoni mė tepėr duke u bėrė dhe mė tė saktė. Duke gjykuar situatat e ndryshme do tė arrini tė shikoni mė me saktėsi anėt e ndryshme tė lidhjes dhe pėr tgė vėnė nė provė ato qė nuk bėtė vitin e kaluar.…

PARAJA

Jeta juaj finaciare kėtė vit do tė shikoj w pėrmirėsime tė dukshme veēanėrisht nėse jeni nė kėrkim tė rritjes sė standartit tė jetės. Duhet tė kėrkoni mundėsitė qė do tė realizojnė arritjen e synimeve tuaja. Nė tė vėrtetė, pozicioni i Plutonit dhe Saturnit nė shėnjė i thjeshtėson gjėrat duke ju afruar mundėsi por dhe duke krijuar debate ligjore. Ju do tė shqetėsoheni mė pak se vitin e kaluar pėr tė marrė vendime radikale dhe do tyė nisni njė trasaksion tė rėndėsishėm financiarė qė do tė ketė si pasojė ndryshimin e jetės suaj. Suksesin e keni shumė pranė , ,prandaj tregohuni tė vėmėndshėm. Do tė tregoni pėrvojėn tuaj pozitive dhe tė tjerėt do tė shprehen rreth asaj qė ju do tė paraqisni.Tė ardhurat do tė jenė nė rritje nė muajt shtator dhe dhjetor.

JETA SHOQERORE

Ky ėshtė njė vit i sukseshėm nė jetėn tuaj shoqėrore Nėse ju ka nervozuar njė relatė po vijnė kohėra tė qeta dhe tė favorshme pėr ty. Relatat shoqėrore janė mė tė pėrqėndruara dhe keni vlerėsimin e tė tjerėve. Impulset e Saturnit nė shėnjėn tuaj dhe ndikimi i Jupiterit ju bėn tė rrethoheni nga miq tė vėrtetė tė cilėt japin opinione dhe ndihmese duke evidentuar vlerat dhe arritjet tuaja. Pėrfitimi ju shkėoput ju nga fusha e fajėsisė por gjoithėsesi do tė ndjeni njė farė rėndese nėse nuk i bėni mirė dikujt. Kjo ėshtė njė gjė qė duhet ta mbani nė men dje dhe qė do t’ju ndihmojė nė mirėqėnien tuaj nė pėrfitime tė mėtejshme.

Ju mund te merrni pjese ne Forum duke shkruar per shenjat e juaj, poashtu ju mund te kontaktoni me bashkepunetorin tone permes Forumit Shqiptar te AlbaNurit! Angazhohu!

Horoscope - Horoskopi
How is compiled personal horoscope?
Developing personal horoscope is not just a simple routine "accidentally shot of things", as we think. But, it is constructed from a series of operational actions more theoretical detail-traditional rituals, accounting and other principles mathematical feature, by means of which reach the entire information for concrete designated mark. For more click here!
Attention

None of the videos are hosted by this site. Streams hosted from sites like ustream, justin, youtube, limev are embedded here. This site is not responsible for the legality of the content. For legal issues, please contact appropriate media file owners/hosters.

 

© All Images are property of their respective owners. Our website consists only free public domain photos. Unless something is clearly marked as being copyrighted, you can assume it is free to use. But if you intend to use an image you find here for commercial use, be aware that standards for such use are higher. Images are by default watermarked.

Gazeta Shqiptare, Albanian News, Lajme Shqip, Gazetat Shqiptare,

Shpallje, Shpallje Falas, Shpallje Online, Shitblerje, Marketing,

Libri Shqip, Libra ne Gjuhen Shqipe, Libra Shqip Falas

Kosova Love, Chati Vejushkave, Kosova SEX, Vejushka, Kontakto Vejushkat Diaspore, Albanian WebCam Chat,

Muzika Shqip | Albanian News | Albanian Radio | Albanian Music | Albanian Chat | Albanian MP3 | Albanian Video | Albanian Movies | Sport

Albanian Forum | Dafina Zeqiri | Miss Albania | Vajzat Seksi | Shqiperia | Kosovo | Filma Shqip | Nora Istrefi | Genta Ismajli | Adelina Ismaili

Kosova Film | Humor Shqip | Albanian VIP | Rapsodet Shqiptar | Aferdita | Meda | Macedonia | Portokallia | Albanian Rap | Shitblerje | Stupcat

Video Shqip | Chat Shqip | Shqiperia | Muzik Tallava | Foto Shqiptare | Historia Shqiptare | Tirana Sot | Albanian TV | Blero | Radio Dashuria

copyright by AlbaNur / designed Shqip by tim shkupi 2002 - Contact: Webmaster