Albanian Singers & Albanian VIP

Dashi Horoskop, Horoscope Aries

Demi Horoskop, Horoscope Taurus

Binjaket Horoskop, Horoscope Gemini

Gaforre Horoskop, Horoscope Cancer

Luani Horoskop, Horoscope Leo

Virgjiresha Horoskop, Horoscope Virgo

Peshorja Horoskop, Horoscope Libra

Akrepi Horoskop, Horoscope Scorpio

Shigjetari Horoskop, Horoscope Sagittarius

Dashi Bricjapi, Horoscope Capricorn

Ujori Horoskop, Horoscope Aqvarius

Peshqit Horoskop, Horoscope Pisces

Aries

Taurus Gemini Cancer Leo Virgo Libra Scorpio Sagittarius Capricorn Aquarius

Pisces

Free Chat Rooms, No Registration, Free Chat CBOX

 

 

 

Adnan Abrashi, Foto Adnan Abrashi, Horoskopi
Adnan Abrashi is one of our staff member at AlbaNur and is devoted to help Albanians to know more about Horoscope and Zodiac signs and their meaning.. More!
Chat Shqip, ALBANIAN CHAT, Kosova CHAT, Dashuria Chat, Kosova Love Chat, SHQIP CHAT, Albania CHAT, Web Cam Chat, Video CHAT, Shqiperia CHAT, Tirana CHAT,
Kosova Love Chat 18 + Plus is Albanian Video Chat on the Internet, where you can chat with people all over the world!
 
 
 
 
Yearly horoscopes for 2013
 
Gemini yearly horoscope 2013

You had many years in which you lived through sudden, dramatic, unexpected changes. In one moment your life was in a certain level and suddenly it took a totally different direction.

You can take part in our forum by clicking here!

Binjaket (23 Maj – 21 Qershor)

MOTOJA E TYRE ĖSHTĖ: Unė mendoj...


KARAKTERISTIKAT: Tė shpejtė, tė shkallėt, kureshtar, komunikues, tė shoqėrueshėm, tė zgjuar. Bėjnė shumė punė nė tė vyejtėn kohė. Nė fytyrė kanė maskė, dėshirojnė tė jenė tė dishėm vetėm pėr vetvete. Kanė dukje dhe shpirt djaloshare.


PLANETI: Mėrkuri


PROFESIONET: Jurist, ekonomist, matematikan, shkencėtar, poet, shahist, basketbollist, artist, spiker, argjendar, postier, tregtar, nėpunės, mjeshtėr, botues.


DOBĖSITĖ: I cekėt dhe jomirnjohės.

PUNA
Jeta juaj profesionale ėshtė nėn ndikimin e Afėrditės dhe Saturnit nė kėtė vit. Kjo do tė krijoji rrethana tė favorshme nė zgjerimin e ambicjeve tė tua profesionale.Ju do tė vini nė provė njė nevojė pėr njohje shoqėrore, ndėrsa do tė kuptoni rrugėn qė duhet tė pėrshkoni pėr tė shkuar atje. Kontaktet tuaja janė mė tė harmonishmne dhe shkėmbimet tuaj amė tė lehta. Nga ana tjetėr ėshtė nėpėrmjet autoriteit qė ju do tė bėni tė mundur kundėrshtarin tė bie dakord. Ju keqvlerėsoni mėnyrėn se si konceptojnė diplomacinė tė tjerėt . Tė gjesh distancėn e duhur do tė jetė zgjidhja, por nė tė njėjtėn kohė dhe sfida juaj. Hapja juaj ndaj njė marrėdhėnieje ka tė bėjė me lojėn e shansit por ka ardhur koha t’i tregoni vendin tė tjerėve, veēanėrisht atyre me tė cilėt keni njė lidhje profesionale.

DASHURIA
Pasioni dhe madhėshtia qė tregoni hyjnė nė jetėn tuaj tani. Ju do tė pėrgatiteni pėr njė nisje kėtė vit. Impulset e yjeve qė zotėrojnė shėnjėn tuaj nė qiell do tė zgjojnė tek ju njė nevojė pėr dashuri tė cilėn do tė arrini ta ēoni nė balancė nė tė njėjtėn kohė. Nėse ndodheni nė njė situatė komplekse nė kėtė fushė do tė pėrpuiqeni qė t’i thjeshtoni sa mė tepėr gjėrat pėr tė arritur nė thelbin e ēėshtjes. Tė largoni iluzionin bėhet mė e lehtė dhe ju do t’i besoni mė tepėr logjikės , pikave kyēe dhe tė vėrtetės.Kjo nuk do tė thotė qė ju tė gėnjeni sepse nuk do tė jeni nė gjendje tė nxirrni konkluzionin e duhur pėr kėdo. Partneri apo partnerja do t’ju besojė me tepėr se vitin e kaluar dhe kjo gjė do t’ju bėjė ju tė mėsoni se pėrse ndonjėherė ekzistojnė ato kufi tė cilėt ju nuk i kuptoni. Ju ndiheni tė lodhur nga komplikacionet nė dashutri tė cilat besoni se ju humbasin kohėn dhe nuk ju bėjnė tė lumtur aspak. Impulset e Afėrditės ju afrojnė jodshje tė lehtė veēanėrisht gjatė muajve prill dhe gusht. Nės ejenitashmė tė lidhur me dikė ju do tė kaloni disa ndryshime dhe do tė shkėmbeni mė tepėr dialog me njėri-tjetrin qetėsisht.

PARAJA
Llogaritė tuaja, bizneset nė progres dhe gjithēka qė ka tė bėjė me fushėn financiare do tė bėhet mnė e lehtė gjatė gjashtė muajve tė parė tė vitit 2011-tė .Vizioni juaj mbi situatat nė tė cilat ndodheni do tė jetė mė I qartė sepse ju pėrdorni logjikėn. Do tė hasni gjatė kėtij viti situata qė do t’ju japin mundėsinė pėr tė rritur tė ardhurat veēanėrisht nga puna qė bėni . por nėse punoni pėr dikė tyjetėr ka ardhur koha tė kėrkoni shtesė nė pagė. Nė muajintetor ju duhet tė tregoheni shum ėtė vėmėndshėm kur merreni me letra apo punė administrative, po ashtu dhe me paratė. Papėrqėndrimi juaj qoftė dhe pėr pak do t’ju kushtojė.

JETA SHOQĖRORE
Jupiteri dhe Urani pėrsa i pėrket sektorit tuaj do tė zbusi jetėn nė disa kėndvėshtrime dhe do t’ju zvogėlojnė disa ngarkesa qė keni. Nevoja tė reja pėr liri shpėrthejnė, por ky ėshtė momenti pėr tė bėrė pėrpara me projektet tuaja dhe pėr tė pėrfituar nga lehtėsitė qė ju afrohen falė marrėdhėnieve qė keni me tė tjerėt. Mos e lini kohėn tė iki kot, pavarėsisht nga ato qė ju thonė tė tjerėt tė bėni. Ata pėrpiqen t‘ju shpėrqėndrojnė nga qėllimi juaj kryesor. Kujtoni se momentet e mira nė kohė mund tė bėjnė tė humbisni shanse afatgjate nė jetė. Pėrdorni numrat tujaj tė fatit dhe numerologjinė veēanėqrisht nė momentet tuaja intime.

Ju mund te merrni pjese ne Forum duke shkruar per shenjat e juaj, poashtu ju mund te kontaktoni me bashkepunetorin tone permes Forumit Shqiptar te AlbaNurit! Angazhohu!

Horoscope - Horoskopi
How is compiled personal horoscope?
Developing personal horoscope is not just a simple routine "accidentally shot of things", as we think. But, it is constructed from a series of operational actions more theoretical detail-traditional rituals, accounting and other principles mathematical feature, by means of which reach the entire information for concrete designated mark. For more click here!
Attention

None of the videos are hosted by this site. Streams hosted from sites like ustream, justin, youtube, limev are embedded here. This site is not responsible for the legality of the content. For legal issues, please contact appropriate media file owners/hosters.

 

© All Images are property of their respective owners. Our website consists only free public domain photos. Unless something is clearly marked as being copyrighted, you can assume it is free to use. But if you intend to use an image you find here for commercial use, be aware that standards for such use are higher. Images are by default watermarked.

Gazeta Shqiptare, Albanian News, Lajme Shqip, Gazetat Shqiptare,

Shpallje, Shpallje Falas, Shpallje Online, Shitblerje, Marketing,

Libri Shqip, Libra ne Gjuhen Shqipe, Libra Shqip Falas

Kosova Love, Chati Vejushkave, Kosova SEX, Vejushka, Kontakto Vejushkat Diaspore, Albanian WebCam Chat,

Muzika Shqip | Albanian News | Albanian Radio | Albanian Music | Albanian Chat | Albanian MP3 | Albanian Video | Albanian Movies | Sport

Albanian Forum | Dafina Zeqiri | Miss Albania | Vajzat Seksi | Shqiperia | Kosovo | Filma Shqip | Nora Istrefi | Genta Ismajli | Adelina Ismaili

Kosova Film | Humor Shqip | Albanian VIP | Rapsodet Shqiptar | Aferdita | Meda | Macedonia | Portokallia | Albanian Rap | Shitblerje | Stupcat

Video Shqip | Chat Shqip | Shqiperia | Muzik Tallava | Foto Shqiptare | Historia Shqiptare | Tirana Sot | Albanian TV | Blero | Radio Dashuria

copyright by AlbaNur / designed Shqip by tim shkupi 2002 - Contact: Webmaster